Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha GKI kártya nélkül dolgozok...

Polgár96 kérdése:

Ha GKI kártya nélkül dolgozok mint sofőr és egy közúti ellenőrzésnél rajta kapnak hogy nincs GKI kártyám milyen szankciókra/bírságokra lehet számítani?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Ha olyan árut viszel, amihez kell GKI és nincs, kapsz egy ellenőrzést.... ha jol emlékszem Magyarorszagon 100.000 ft Neked, a cégednek nem tudom.

Németországban Neked 5000€ Cégednek 50.000€.

Ezért fel sem vesznek olyan helyre, ahol olyan arút szállitasz, ahiva kell a GKI, GKI karzya nelkül.

2017. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem miért pontozták le az első, teljesen jó választ adott. Annyit tennék hozzá, hogy külföldön ilyen probléma esetén ha olyanjuk van akkor nem is engednek tovább.
2017. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ezért pontozták le:


"Kötelező megszerezniük a GKI képesítést a C1, C, C1+E, C+E, D1, D, D1+E, D+E kategóriába tartozó járművek vezetőinek, akik díj ellenében áru- vagy személyszállítást végeznek, esetleg saját járművükkel a saját árujukat szállítják (saját számlás szállítás)."


Tehát nem az árutól függ az hogy kell-e GKI. Nincs GKI köteles áru, ez nem olyan mint pl az ADR. De nem én pontoztam le.


Kérdésre válaszolva. Egy cég sem fog GKI nélkül az autójára ültetni.

2017. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!