Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem vettem parkolójegyet,...

Nem vettem parkolójegyet, mennyi a bünti?

Figyelt kérdés
A keleti pályaudvar bal oldalánál (szemből) van egy fizetős parkoló. Elfelejtettem jegyet venni és amikor jöttem vissza akkor láttam meg az autómatát és jutott eszembe hogy nekem nem volt. Nem volt semmi csomag az autón, megúsztam? Ha nem mennyi a bünti? Kb 20percet voltam bent

2017. aug. 31. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Az ilyen hü lyéknek minek adnak jogsit???

Szerinted ha nem kaptál csomagot akkor megbüntettek????

2017. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Attól, hogy nincs csomag, megbüntethettek.

Van itt már több ilyen kérdés. Mivel nem tudtak a pótdíjról, nem is fizették be 15 napon belül. Aztán kapták a felszólítást, ami már jóval nagyobb pótdíjról szólt.


Ugyanis, ha valaki nem vesz jegyet, akkor a pótdíj

• 15 napon belüli megfizetés esetén

(1 óra díja) + (az adott helyen, adott napon érvényes parkolási idő * óradíj) + (2 óra díja)

1 óra díjat a parkoló-társaság számol fel, a többit a Közlekedési Törvény állapítja meg.

Így, mivel, a Keleti pályaudvar Thököly út felőli oldalán 175 Ft az óradíj és, például, ma 8⁰⁰ - 18⁰⁰ a fizetős időszak (azaz 10 órai időtartam) 175 * (1 + 10 + 2) = 2275 Ft a pótdíj.

• 15 napon túli fizetés esetén – a Közlekedési Törvény szerint – a pótdíj az egy órai várakozás negyvenszerese, azaz 175 * 40 = 7000 Ft.


Ez is nagy különbség, de, például, 440 Ft-os óradíjú helyen, 12 órányi napi fizetős időszak esetén, 6600 Ft-ról 17600 Ft-ra nő a pótdíj, 15 napon túli fizetés esetén.

És, emiatt már szoktak érdeklődni itt, hogy mit tehetnek, hogy a kisebb pótdíjat kelljen megfizetniük, mivel nem találtak értesítőt az autón.


Kicsi az esély arra, hogy 20 perc alatt pótdíjaztak, és utána valaki el is csente az értesítőt.

2017. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Köszönjük ketteske!


Nos Butapesten ha nem kapsz csomagot, akkor nem buktál meg és nincs pótdíj sem!


Nem, nem lopják el a zacsit a kocsiról és a parkolóőr se szívat vele.

2017. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!

Az elsőnek pedig:

Az ilyen köcsögnek aki nem tud normálisan megnyilvánulni még busz bérletet sem adnék. ;)

2017. szept. 2. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!