Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elkezdtem a jogosítványt a...

Khujber89 kérdése:

Elkezdtem a jogosítványt a vezetés felénél járok. Szerintetek sikerülhet?

Figyelt kérdés

A KRESZ 4-re sikerült körbelőtem . 1-59pont

2-64pont 3-64 pont 4-70 pont.

Már járok városba vezetni. A kuplungolás váltás fékezés megy. A rutinpàlyán a kormányzás is ment néha hibázik. Az oktatónak mindig baja van a kormányzás oknál vissza akar vinni a rutinpályára.

Ma.hibáztam egyet véletlen féket nyomtam a gáz helyett. Pedig tudom melyik-melyik. Az oktató ordíbált utánna igaz bocsánatot kért. Egyre jobban kezdek elkeseredni. Feladatokat még nem csináltunk ő szerinte nem való nekem a jogsi. Szerintetek lehet esélyem?



2017. szept. 12. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Legalább a KRESZ-t már megtanultad? Vagy csak megjegyezted a képeket?
2017. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Lehet. Szerintem stresszel téged ez az oktató. Akárkinél jobban vezetek, mégis balra mentem amikor az oktató jobbot mondott. Kiabált velem is, aztán oktatót váltottam más problémál miatt is. Ennek húsz éve! Balesetmentesen. Napi vezetéssel
2017. szept. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az őszinte válaszomat akarod hallani akkor remélem nem lesz jogsid. Aki 3szor megbukott KRESZ-en az nem való a közlekedésbe. Ha annyira nem voltált képes, hogy vedd a fáradtságot és átfusd ezt az amúgy is logikus és legtöbb helyen egyértelmű pár száz oldalas szabályzatott akkor éles helyzetben sem fogod betartani ezeket mert fogalmad nem lesz róla, hogy mit kéne.


Ha pedig azt amit hallani akarsz: Vannak nálad alkalmatlanabb sofőrök az utakon. Keress egy másik oktatót akinél tiszta lappal kezdesz és probálj meg nem stresszelni vezetés közben. Ha ennél az oktatónál akinek vagy folyamatosan görcsölsz, izgulsz akkor sosem fogsz tudni 100%osan vezetni vele.

2017. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze megtanultam a kreszt. 1 vagy 2 éve már nem 1800 kérdés közül válogat a rendszer hanem 10000!!!! Szerinted1-es mennyi esély van rá hogy pont a KRESZ könyvben tanultakról kapok kérdést? Nem mentek előzés de a KRESZ amit suliban tanultunk meg ami a könyvben van nem tartalmazhatnak az összes kérdést.

Sajnos a családban nincs autó. Azon gondolkozom veszek egy alap olcsóbbat amin erdős félre eső területen gyakorolhatnék. Csak nekem kéne hazavinnem a kocsit. Bár nem a legforgalmasabb űt de várost is érint. Bízok magamban hogy élvezet én az autótd ha megállít elsőre a rendőr eltílt vagy csak úgymond csak pénzbírság? Az oktató tartotta amúgy az elméletet már akkor is beképzeltnek tünt. Most azt mondogatja hogy lassú a reakcióidő meg. D mindig van valami baja 10 jó dologból 2_szer ha megdícsér. Félek iskolát is váltani hátha bukik a pénz amit a kötelező KRESZ már kifizettem

2017. szept. 12. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

"Szerinted1-es mennyi esély van rá hogy pont a KRESZ könyvben tanultakról kapok kérdést?"


Bár nem én vagyok az 1-es, de a válasz: 10000% !!!!!


Hát mégis honnan a jóistenből kapnál kérdést? A matematika feladatgyűjteményből?


Én is nemrég vizsgáztam. Mi könyvet sem kaptunk. Én első órán megkérdeztem, mert az oktató nem mondott róla semmit. Az volt a válasza, hogy ő nem könyvből tanít.

Elsőre meglett a vizsgám, 69 ponttal.


Most vezetek.

Az alap, hogy válts oktatót, mert stresszel, ez tény.

De sajnos tényleg van olyan, akinek nem való a vezetés.

Ezen nem megsértődni kell, hogy "semmi se jó neki".

Valószínüleg azért mondja, hogy lassú vagy, mert tényleg az vagy. És ez életveszélyes lesz az utakon.

Semmiképp se vegyél még kocsit, mert nem csak a saját életedet kockáztatod, hanem más, ártatlan emberekét is!

Nem fogsz tudni megállni, ha egy gyerek eléd szalad, vagy gyalogosok lelépnek a zebrára.

Nem fogsz tudni megállni, amikor az előtted haladó az utolsó pillanatban dönt úgy, hogy ő mégis megáll a pirosnál.

Mit csinálsz, ha belepukkansz a 8 milliós Audijába? Ha szerencséd van, nem a saját letépett karoddal ver agyon. Se jogsid, se biztosításod, miből fizetnéd a kárt? Egy életre megnyomorítod magad, szerinted milyen lenne 20-30 évig úgy élni, hogy a végrehajtó letiltja a fizetésed? Valószínüleg fogalmad sincs, annyira fiatal vagy.


Az első az legyen, hogy válts oktatót. Nézz szét neten, keress véleményeket, a lényeg, hogy legyen türelmes, és legyen neked szimpatikus!

Nem kell ezen aggódni, nem te vagy az első, aki ilyet tesz.

Ha vele is gyakorolsz, és ő is azt mondja, hogy reménytelen vagy, akkor már baj van.

De lehet totál máshogy magyaráz, és te sem fogsz majd úgy ráparázni, és szép lassan megtanulod. Max többe fog kerülni, mint másoknak, de inkább ölj bele 50 ezerrel többet, mint megölj egy embert a felelőtlenségeddel.


Hajrá, első dolgod az oktatóváltás, a többit meg majd meglátod idővel!

2017. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Igen, nagyon sok múlik az oktatón...

lehet egy másik oktatóval tök jól menne, viszont ha ő is azt mondaná, hogy ne erőltesd akkor nem kéne...


nekem baromi jó fej oktatóm volt

sosem felejtem el amikor mentünk egy mellékutcában szépen lassan, utolértem egy bringás csajt... hát mit ne mondjak, szép formás feneke volt :)

rakom ki az indexet, hogy megelőzzem, már tekerném a kormányt mire az oktató odanyúl, hogy nehogy megelőzzem...


index vissza, mögötte kullogunk 15 km/h-val :)

oktató meg: "mmmm de lennék a bringa! nem is! inkább a nyereg'" :DDDD

aztán már a csaj is nézett hátra, hogy miért nem előzzük meg és szerintem levágta a dolgot és inkább lefordult az útról :)

2017. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem sértődök meg a negatív válaszon sem. Persze én sem vagyok tökéletes. Nekem is vannak hibáim a vezetés szempontjából is.

Csak amikor már csinálsz valamit s soha semmi nem jó akkor kicsit furcsa. Ez az oktató mikor beszêlsz vele a hétköznapi dolgokról tök jól elbeszélgetsz vele d mikor még vezetsz mindenbe bele köt. Egy csaj is előttem szállt ki az autóból s öneku is osztotta az észt. Hallottam . A k9telező.oraszám már ki van fizetve. Még van 13 belőle. Nemtom ha most oktatót váltanék mikorra kapnának vissza a pénzt hogy új sulihoz be tudjam fizetni.

2017. szept. 12. 19:34
 8/12 anonim ***** válasza:
2.es voltam. Miért pontoztatok le? Csak érdekel...
2017. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Másik oktatónál 50-50% hogy jobb vagy roszabb lesz .

Én sok ismerős ajánlásával választottam oktatót . Sokszor le csesz ha olyan hibát vétek ami buko tétel lehet , de sokszor annyit mondhogy ezt legközelebb ne így hanem úgy csináld azt annyi .

2017. szept. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom azért lettél lepontozva, 2-es, mert nagyonnagyképű volt ez az "akárkinél jobban vezetek".


Volt egy rádióműsor, ahol egy autóversenyző volt a meghívott vendég, a téma a vezetéshez kapcsolódott.

Betelefonált egy nő, és nagyképűen úgy kezdte, hogy ő aztán már mindent látott és nagyon otthon van a témában, mert MÁR 3 ÉVE vezet!!!!

Az autóversenyző meg úgy reagálta le, hogy akkor ő valami istenadta tehetség, mert ő maga már 20 éve vezet, de még mindig nem merné azt mondani, hogy ő mindent tud.

Volt is derültség a stúdióban...

2017. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!