Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyar autópályákon milyen...

Magyar autópályákon milyen sebesség felett büntetnek (gyakorlatban)?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a gyakorlatban milyen sebesség felett büntetnek? A fixen telepített traffipaxok és a "kézi" sebességellenőrzések tapasztalatai is érdeklenének.

2017. szept. 22. 13:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
na ne kamuzz :)
2017. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

"a régi autóknál a kilométeróra tényleg csalt, de a mai modern autóknál már elhanyagolható a mértéke (+/- fél km/h)."


Nem-nem. A mai autóknak ugyanúgy csal a sebességmérője.

Nagyjából 10 féle 2014 utáni autót vezettem, mindegyikben kb. 5-10 km/h-val többet mutatott az óra.

A legkevesebbet egy dacia csalt, az csak 3 km/h-val mutatott többet.

2017. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%
És honnan tudod hogy csal? Csak mert én ténylegesen le is mértem GPS segítségével, csakhogy ne a levegőbe beszéljek. És az jött ki belőle, hogy a régi zsiguli tényleg mást mutatott, mint a GPS, viszont az új autók halálpontosak voltak amiket így teszteltem.
2017. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem teszteltél te semmit, csak puffogsz, mert nincs igazad.

Minden kilométeróra csal, mégpedig tudatosan, szándékosan ilyen a szoftver.

Mégpedig azért, hogy ha a kedves vevő más gumiabroncsot tesz rá, akkor a már nem váltóméret, de még fizikailag beférő gumiabroncs esetén sem mutathat többet az óra az autó valós sebességénél.

Leellenőriztem előírt értékre fújt vadonatúj gyári méretű abronccsal, tudod mi történt? A sebességmérő mutatója mindig többet mutatott, mint amekkora sebességet az OBDII porton kiküldött, viszont a kilométerszámláló az OBD-n kiolvasható sebesség szerint számolt.

2017. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

"Régen sem a trafis rendőr ugrott kocsiba, hanem csapatban dolgoznak."


Régen ez lehet hogy ment, de ma már nem. Mivel bizonyítják? Régen videofelvételt készítettek a lézerek, és adott esetben visszajátszották neked, ha nem hitted el. (pl. fáma3) Manapság ez már nem elég. Az újak csak fényképet tudnak, és egyből küldik a központba online. Mellesleg itt jegyezném meg, hogy 135-nél nem fog senki utánad menni, gyakorlatilag az autósok 70%-a átlépi ezt a tempót.

2017. szept. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!