Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet ügyvéd nélkül is elérni,...

Lehet ügyvéd nélkül is elérni, hogy visszakapjuk a vételárat?

Figyelt kérdés

Vettünk egy autót, de itthon derült ki, hogy vannak gondok. Elvittem szervizbe is, ahol elmondták, hogy elektronikailag súlyos bajok vannak (a rozsdásodásról tudtunk, azt nem rójuk fel). Mivel több gyermeket szállítok minden nap, ezért én életveszélyes autóban ezt nem szeretném tenni és jeleztük, hogy elállnánk a vételtől, de az eladó elzárkózik.

Milyen lépéseket érdemes tenni, hogy ne vesszen kárba a pénzünk?


2017. szept. 25. 15:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az atól függ mit írtatok alá és miben más az autó mint amit aláírtatok. Legjobban azzal jártok ha fogadtok egy ügyvédet
2017. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Aláírtuk a megtekintett állapotot és a rozsdát. De tegnap menet közben leállt, ma pedig az automata sebváltó szűnt meg létezni miközben parkoltam és le is állt. A szerencse az volt, hogy pont a szerviz előtt történt, sírva mentem be és nagyon meg voltam ijedve, mert két gyerek volt velem.
2017. szept. 25. 15:41
 3/18 anonim ***** válasza:
Hogy történt a konkrét eset és mit tartalmaz az adás-vételi ? Enélkül csak tippeket adhatunk .
2017. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Írom: a vevő tájékoztatva lett a lambda szonda hibáról és a rozsdásodásról, az oldalsó ajtónál is.
2017. szept. 25. 15:50
 5/18 A kérdező kommentje:
A leállás meg csak úgy jött. Nem tudom jobban megfogalmazni sajnos. Elkezdtem a parkolást és akkor láttam, hogy a kijelző, ami visszajelzi az eddig megtett kilométert és a váltó jelenlegi állását, sötét, a motor pedig áll. Újra beindítottam, de a váltót hiába próbáltam pl D-be tenni, meg sem moccant a visszajelző.
2017. szept. 25. 15:53
 6/18 anonim ***** válasza:
Amennyiben elfogadtátok az állapotot és nincs garancia semmire akkor az volt a baj hogy megvétel előtt nem volt átnézetve egy semleges szerelő által . Rejtett hiba esetén esélyes a per .
2017. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az elektromos rendszer megbízhatatlanságáról, illetve a már fennálló hibákról az eladó nem tett említést.

Ráadásul kiderült, hogy a toronycsapágy csak úgy natúron le lett festve és úgy lett elrejtve, hogy totálisan szét van rohadva mind a két oldalt.

De akkor tudomásul veszem, hogy az ügyvéd kikerülhetetlen. Köszönöm szépen a válaszokat.

2017. szept. 25. 16:04
 8/18 anonim ***** válasza:
A fontos kérdés, amire azért sejtjük a választ: kereskedő adta el, vagy magánszemély? Ha kereskedő, akkor fél évig neki kel bizonyítania, hogy az autó megfelelő állapotban volt az eladáskor. A hibás automata váltó nyilván nem nálad romlott el, a rohadások sajnos nehezen lesznek bizonyíthatók. Minden esetre egy erre specializálódott ügyvédet kell nézni (esetleg a DAS segít) és az eladót meg kell fenyegetni a perrel.
2017. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Magánszemély volt az eladó. A D.A.S. ötletet pedig köszönöm, meg is keresem őket. Hátha...
2017. szept. 25. 16:10
 10/18 anonim ***** válasza:
Magánszemélynél viszont a vevőnek kell bizonyítania. Nem lesz olcsó játék, legalábbis ameddig nem nyered meg a pert. Sajnos az örök igazság: ne vegyen olyan ember autót egyedül, aki nagyon nem ért hozzá. A váltó halála kiderült volna egy rendes próbaút során:( Minden esetre ne hagyd magad, de kérj szakvéleményt és javítási ajánlatot is. Gondolom valami családi egyterű lehet, Zafira, vagy Sharan, esetleg egy Mazda MPV.
2017. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!