Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet ügyvéd nélkül is elérni,...

Lehet ügyvéd nélkül is elérni, hogy visszakapjuk a vételárat?

Figyelt kérdés

Vettünk egy autót, de itthon derült ki, hogy vannak gondok. Elvittem szervizbe is, ahol elmondták, hogy elektronikailag súlyos bajok vannak (a rozsdásodásról tudtunk, azt nem rójuk fel). Mivel több gyermeket szállítok minden nap, ezért én életveszélyes autóban ezt nem szeretném tenni és jeleztük, hogy elállnánk a vételtől, de az eladó elzárkózik.

Milyen lépéseket érdemes tenni, hogy ne vesszen kárba a pénzünk?


2017. szept. 25. 15:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Chrysler Grand Voyager. Nem csak én néztem meg, hanem a férjem is, akinek jó a szeme ilyesmihez, de még ő sem látta meg. Mondom, azzal semmi gond, amiről tudtunk, belekalkuláltuk ezeket a javításokat.

De felvettem a kapcsolatot két jogsegély szolgálattal is, meg fogom hallgatni mind a kettő ajánlatát.

2017. szept. 25. 17:39
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor nem okoskodom. Az igazi baj a váltó, meg az elektromosság lesz. Lehet, vízkáros autó volt, akkor talán könnyebb lenne a dolgotok.
2017. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A teljes vételárat visszakapni szerintem esélytelen, próbáljatok meg szépen beszélni az eladóval, nem fenyegetőzni, mint ahogy itt, valaki írta, mert azzal azt éritek el, hogy az eladó elzárkózik.


Lábon vittétek el, hivatkozhat helytelen használatra, pl. a gomb benyomása nélkül akartál d-ből R-be váltani, nem vártad meg, míg megállsz az autóval stb.

Itt max, kárenyhítés lehet szerintem.

Ne ragaszkodjatok mindenáron a perhez, nem biztos hogy ti jártok jól és nem az ügyvéd!

Plusz szakértőt is kell fogadnotok, ha magánszemély az eladó.

Tudjátok bizonyítani, hogy tudott a hibáról?


Mennyi km van az autóban?

Hány éves?

2017. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a das ötletet, aláírtuk velük a szerződést.
2017. szept. 26. 19:37
 15/18 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2017. szept. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
13# álló helyzetben nem működő automata váltóval, amin nincs gomb, nehéz elvéteni. :) de perre visszük, mert most már a szerelő is azt mondta, hogy durva gondok vannak, méghozzá elektronikus, ami bármit tönkre tehet. 20 km alatt megevett 10 liter benzint.
2017. szept. 27. 08:19
 17/18 anonim ***** válasza:
De tudjátok bizonyítani, hogy tudott a hibáról?!
2017. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2017. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!