Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem kéne a jogosítványt...

Nem kéne a jogosítványt igénylő járműtípusok körét bővíteni?

Figyelt kérdés

Legyen a bevásárlókocsinak BK (B foglalt), talicskának TA, biciklinek BI, gyalogosnak GY kategória stb.


Ezen felül kellene forgalmi és zöldkártya is ezekre. További újításként a boltokban a polcok közt lenne szaggatott vonal, így be kellene tartani a jobbra tarts szabályt, előzésnél indexelni kell (index kötelező felszerelés kellene lennie a bevásárlókocsin is), a kereszteződések lámpásak legyenek, sok helyen várakozni tilos tábla lenne, így vége lenne annak hogy kicövekel valaki és gyalog elmész a másik sorba valamiért és visszajössz, közben meg a másik bevásárlókocsi nem tud elmenni tőle. Ha több összekapcsolt bevásárlókocsit tolsz, kell az E kategória (Láttam már biztonsági őr így rakta helyre a kocsikat) Vége lenne a félrejáró bevásárlókocsiknak is a forgalmi engedély miatt. Lenne sebességkorlátozás is 7-8 km/h, törékeny vagy műszaki részlegen 5 km/h, amit traffipax mérne 1-2 km/h tűréshatással (sebességmérő a bevásárlókocsin is lenne). A fentiek megszegésénél a járőröző rendőr büntetne. Lenne járőrözés gyalogos rendőrökkel akár szirénázó bevásárlókocsival a boltban is :)


A fentieket a talicskára stb is érvényesíteném :)


2017. szept. 26. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Hülyeségekkel NEM kellene!
2017. szept. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
én a járókából sem engedtem ki a gyereket addig, amíg nem demonstrált legalább alapszintű KRESZ ismereteket (jobbra tartás, hátranézés, kanyarodás előtt karjelzés stb).
2017. szept. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
:DDDD
2017. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Meg a BT. Behozott trottyogó.
2017. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem a kasszánál lenne dudálás a dugóra hivatkozva :)

Futóknak kijelölt részeken (mint ami a Margit-szigeten van) lenne a gyalogospálya (autópálya mintájára), amire szintén matrica kellene, nagyobb megengedett sebesség és minimum sebesség (autópályán legalább 60 km/h-val közlekedni tudó jármú közlekedhet, gyalogospályán 7 km/h) :) -> Magyarán a 90 éves öregasszony lassújárműnek számítana :)

2017. szept. 26. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Én egyetlen egyet tartanék ésszerűnek, ha B-vel az A1 motorost is megadnák. Illetve eltörölni az AM-ről a sebesség korlátozást, ha B kategóriával vezeted. A 14 éveseknek maradhat rajta továbbra is a sebességkorlát.
2017. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Haha, jó poén, kár hogy picit erőltetett.
2017. szept. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
36%

@6: én pedig nem tartanám ésszerűnek. Ilyen alapon lehetne az A1 alapból ingyenes mindenestül, ha egyesek ajándékba kapják, akkor a többieket sem kellene ebből kizárni.

Az AM kategória pedig nem tartalmaz sebességkorlátozást, amit el lehetne törölni.

2017. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha neked ajándék a B kategória majdnem 200 ezres ára...

Nézz utána annak a korlátozásnak. Az már más, hogy egy Simsomn is gyorsabban tud menni és nincs mivel bemérni, azonosítani azért leszarják, ha 80-nal döngetsz.

2017. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
49%

"Ha neked ajándék a B kategória majdnem 200 ezres ára... " nem. Azért az árért megkapod a B kategóriás vezetői engedélyt. Én arról beszélek, hogy a hozzászólás szerint az A1-et kellene ajándékba osztogatni...


Az AM vezetői engedélyben hol van sebességkorlsebességkorlátozás? Tudomásom szerint csak a használható járműkategóriák vannak meghatározva és nem az, hogy ezeket mekkora sebességgel vezetheted.

2017. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!