Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most voltam az első kettő...

Most voltam az első kettő vezetés órán, és nagyon nem értek semmit, ez baj?

Figyelt kérdés

Ma reggel voltam először másfél órát vezetni, most ültem először úgy kocsiban, hogy én vezetek, nem tanított korábban senki. Nagyon bonyolultnak érzem az egészet.

A váltással van a legnagyobb gondom, ugyanis nem értem, hogy mikor hova váltsak, meg hogy hogyan is kell ezt, plusz ha váltani kell elvonja a figyelmem mindenről. Pl ma az volt, hogy amint váltanom kellett, kimentem a sávból, mert nem tudtam mindkettőre figyelni aztán rendszeresen nekimentem a padkának. Ezt a megállásos témát sem értem, hogy hogyan is fékezzek meg hogy nyomkodjam a kuplungot, meg mikor kell gázt adni, mit lehet egyszerre nyomni és mit nem.

Néha megállni sem tudok ott ahol kell, meg átmászok a másik sávba, a táblákra meg aztán figyelni kicsit sem tudok, mert leköt az autó használata.

Segítene valaki?

Az oktató azt mondta elsőre nem volt olyan rossz, de én nagyon annak érzem, és hogy kb 0 érzékem van az egészhez, mert nem tudok mindenre figyelni. Fog ez változni, vagy nincs érzékem hozzá?

21/L


2017. szept. 28. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokan kezdik így. Kevés ember érez rá egyből, ettől még nem vagy béna. Nekem plusz órák kellettek anno B-ből most meg hivatásos sofőr vagyok ha jól megy novembertől buszon. Ráadásul ha az oktatód is azt mondta, hogy nem volt vészes, akkor valószínű csak te magyarázod be magadnak.
2017. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz eset lehetsz de a remény hal meg utoljára
2017. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a friss jogsival a kezedben is ezt érzed majd, akkor baj van. Kérj meg ismerőst/családtagot hogy vigyen el gyakorolni (nem közúton!!). Amiket leírtál idővel könnyedén fognak menni, és sminkelni, telefonálni is tudsz majd vezetés közben ;)
2017. szept. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első 4 órámban semmi mást nem csináltunk, csak egy elhagyott (pontosabban be sem költözött) városrészben elindultunk, 1-2-3 és megálltunk.

Az 5. órán mentünk először rutinozni (volt némi előgyakorlatom)

2017. szept. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nyugi, a legtöbb ember így érez az elején.:)

Engem az első órán elfogott nem egyszer az érzés hogy haza megyek, nekem ez nem fog sikerülni, menthetetlenül béna vagyok. Csodálkoztam amikor az oktató megdicsért a végén hogy kezdőhöz képest milyen gyorsan alkalmazkodok, és hogy egész jól ment, nem akartam elhinni neki. Most voltam túl az 5. órán, már szokom a vezetést a forgalomban de a táblákra még nem tudok figyelni, parkolni még nem is próbáltunk, van amikor az irányjelzőről megfeledkezem, nem figyelek a gyakolosokra, vagy épp lefullasztom a kocsit lámpánál...:D Az elején sokat idegeskedtem, előjött a maximalista oldalam, hogy nem szabad hibázni, jobban kellene mennie. De nem így van.:) Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit. Szóval ne aggódj, azt hallottam az a 30 óra sem elég ahhoz hogy megtanuld, csak ad egy alapot, igazán megtanulni vezetni majd csak tapasztalatból, rutinból fogsz tudni, amit az évek adnak majd.

És hogy befejezzem a motivációs beszédem, leírom a kedvenc idézetem ami 100%-osan igaz: "Akár hiszed hogy sikerülni fog, akár nem, igazad van."

Ez csak fejben dől el, ne úgy állj hozzá hogy béna vagy, hanem hogy óráról órára fejlődsz, aztán majd idővel összeáll a kép és menni fog. Sok sikert!:)

18/l

2017. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!