Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sokszor zebramentes részeken...

Sokszor zebramentes részeken is lelassítanak és meglepődnek, integetnek hogy menjek át, ezeket hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
ha épp a járdát keresztezi egy út, és reggel jönnek sorra az autók, mostanában találkozok ilyennel, átengednek. én alapból mindig megállnék megvárnám hogy elmegy hisz nekik van elsőbbsége, és volt is hogy egy álló kocsisornál megindultam, aztán ahogy elindult az első kocsi szó nélkül követte a második nem is figyelt rám és el kellett szinte ugrani előle majdnem elütött
2017. okt. 6. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer átadta az elsőbbséget, menjél, persze figyelve a másik irányra. Ne tökölj, abból lesz a baleset, ha mindketten egyszerre lódultok meg végül.
2017. okt. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért az autósok nagy részénél fejlődik a közlekedési morál.

Sajnos mindig ott van az a maradék 10-20% egyre pofátlanabb tahó, aki miatt ezt nehéz észrevenni.

Én is szoktam átengedni gyalogost is biciklist is, ha úgy van. Meg a sávváltókat is segítem.

2017. okt. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát reggelente a Fehérvári úton olyan érzés, mintha születni kellene a másik oldalra.

Bringát TOLOK. Megnézem, jön-e villamos, ha nem jön, lerakom a bringát a padkáról (ekkor a parkolóhelyekkel vagyok egyvonalban), majd lassan, de annál határozottabban elkezdek lépkedni. Így se az első, de mégcsak nem is a második szokott elengedni.

Ha pedig elengednek mégis, mikor már a padkán meglátnak, meg kell nézni, mert tuti jön a villamos. Akkor engednek el, ha jön a villamos.

2017. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is átengedem olyankor a gyalogost, mert tapasztalataim szerint sok köztük az olyan, hogy megy, akár átengedi valaki, akár nem.

Akkor inkább úgy menjen át, hogy számítok rá és figyelem.

2017. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!