Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sok olyan helyen miért csináln...

Sok olyan helyen miért csinálnak kerékpársávot, ami forgalmas, akadályozza a többi résztvevőt?

Figyelt kérdés

[link]


Erre a cikkre gondolok.


Magyarországon, illetve úgy a nyugati világban általában nagyon népszerű a házhoz szállítás, legyen szó ételről, Domesztoszról, akármiről.Sőt a tendenciák azt mutatják, egyre népszerűbb.Az USA-ban az utóbbi pár évben sok bolt be is zárt emiatt.


Budapesten viszont eléggé akadozni tud, az amúgy is szűk utcákban, hát még ha kerékpársávot is festenek.

Azokkal a tepsi furgonokkal különösen élmény lehet.



Teljesen logikátlan ilyen helyekre biciklisávot húzni, főleg úgy, hogy a buszok autók elől veszik el, a másik gond, hogy parkoló is van mellette kialakítva.



A kerékpárosok a legpofátlanabb résztvevők a közlekedésben.Ehhez hozzájön, hogy toronymagasan vezetnek szabálytalankodásokban, piroson át,körül sem néz mert az luxus, majd a többi baromi figyel, járdán cikázni a gyalogosok között, de bezzeg ha én gyalogosként rámegyek a bicikli útra, mert nincs hely, egyből elkezd őrjöngeni, mint egy vadállat, hogy azaz ő sávja húzzak el onnan.De ő vígan mehet a gyalogosok között, mert "neki szabad".


A probléma, hogy a rendőrök sem nagyon foglalkoznak velük, illetve a kamerák sincsenek belőve hozzájuk.


Aki kitalálta ezt a városi kerékpározás mizériát az is egy idealista marha lehetett.


2017. okt. 17. 21:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A múlt héten egy helyről fele annyi idő alatt értem haza bringával, mint BKV-val tudnék, pedig szomszédos kerület (mondjuk a másik csücske, de nem nagy kerületek).

Tegnap egy helyre (vizsgálatra mentem) olyan gyorsan odaértem, mint BKV-val a legideálisabb körülmények között esetleg sikerül.

Eddig kötött pályánál tartunk.

A munkahelyem átszállásmentesen megközelíthető az egyik leggyorsabb budapesti villamossal - kb ugyaannyi idő bringával!

De a Hősök tere a kedvenc példám, ahova nekem 12-15 perc szembeállítva a 20-25 perccel.


A bringás közlekedésé a jövő.

Gyors, nem kell az elhasznált levegőjű, túlfűtött villamoson nyomorogni egymás intim szférájában.

Ja, aki igényli a zuhanyzást: egyre több munkahelyen megoldott.


Úgyhogy ennyi...

2017. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azért csinálják a kerékpársávot a közforgalmi sávok rovására, hogy a többi közlekedő ne autóban tespedjen a belvárosban, hanem ha teheti, menjen kerékpárral, és akkor máris nem fogják akadályozni. Az autóforgalom egyébként eddig is elfért azon az 1 sávon (ahogy a cikk is írja, a Gellért térnél már úgyis csak 1 sáv van), különben a pizzások nem csináltak volna rendszert a külső sávban megállásból.


Amúgy persze, jó dolog a házhozszállítás, csak:

1. Nem a belvárosból kell megoldani a logisztikát, mert ott nincs hely a parkoláshoz. És nem a seggemből beszélek, az én munkahelyem is kiköltözött a belső Váci útról külvárosba, ahol ingyen parkolnak a futárok, mégis eljutunk mindenhova.

2. Nem közelező a pizzásdoboz méretű tárgyakat is autóval szállítani. Ha több lenne a bringás/motoros futár, akkor az IKEA-furgon is könnyebben elférne.

2017. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mert hatalmas divat és kampányfogás ez a biciklis út mizéria. Ha Bivalybasznád és egy tanya közé építenek egy bicikliutat, amit soha senki nem fog használni, már annak is nagyon örül mindenki. Csak nem tudom miért.
2017. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

5-ös, nem gyorsabb? Tényleg?


Csak ha hatszor át kell szállnod, vagy épp felújítanak, akkor cs.szheted a pótlóbuszokkal.

2017. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!