Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóban, vezetőülés felöli...

Autóban, vezetőülés felöli lábtörlő mindig előrecsúszik, ha én vezetek, hozzáér a gázhoz, és akadályozza a normális kuplungkezelést. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, a jogsim csupán egy hetes, szóval légyszi, ne oltogassatok.

Apum mondta, hogy fogalma sincs, hogyan tudom előrelökni a lábtörlőt, mert neki egyszer sem sikerült. Vezetés közben a lábammal nem érzem, hogy ott lenne, viszont túrázza a motrot, és így letérésnél ahelyett, hogy lassulnék, még kettesben, fékezéssel is 'bedob' a kanyarba, megállásnál pedig, ha nem is valami hangosan, de bőg a motor. Tegnap sikerült annyira előrelöknöm, hogy már a kuplung sem fogott normálisan, holott tövig nyomtam, így sikerült megcsikorogtatnom a fogaskerekeket a váltóban. Odaragasztani nem tudom, mert az autó nem az enyém, hanem a szüleimé, és mivel lány vagyok, a széket mindig állítani kell cserénél. Mit tanácsoltok, mit tegyek? Egyszerűen szedjem ki, mikor én vezetek?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 2. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
A szönyeg hátulján csinálj egy lukat azon fűzz át egy erősebb madzagot és kösd valahova a hátsó ülésaljához vagy valamihez hátul😅 hirtrlrn ez jutott eszembe vagy tényleg dobd ki a pi*csába😅. De amugy tudom milyen érzés mert nekünk is előre csúszik és beleakad a kuplung de ha hátra húzom két hét kell neki hogy előre táncolja magát.
2017. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ülés előrehúzása nyomja a szőnyeget? Akkor vagy a szőnyeg nem odavaló, vagy elég régi konstrukciójú lehet a kocsi.


Az enyémben van gyárilag kialakított "fül", amibe beleakad a szőnyeg - ilyesmi megoldással lehet megakadályozni a legjobban. A madzagos megoldás nem rossz, de tud idétlenül kinézni. Ha van mihez rögzíteni, akkor lehet igényesebben is, pl. a műanyag bilincs (gyorskötöző vagy hívják ezer néven) is jó lehet. Igaz az nem oldható olyan könnyen.


Milyen autó konkrétan?

2017. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem félsz, és teljes erővel taposod a szőnyeget, mikor a lábad nem valamelyik pedálon van, vagy hasonló.
2017. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2-nek: VW Polo Classic. Azonban csak nálam fordul elő ez a probléma, meg néha anyumnál, de anyumnál nem csinál ekkora 'károkat', éppen ezért nem értette apum, hogy hogy tudom ennyire előrelökni.

3-as: Nem taposom teljes erővel a szőnyeget, nem is félek, mert szeretek vezetni.

Amúgy ez a probléma, ritkán ugyan, de előfordult akkor is, amikor a 2008-as Ford Focus tanulókocsit vezettem.

2017. febr. 2. 18:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Igy kell kinézni egy valamire való szőnyegnek.:

[link]


Látod a patentek helyét?

nem Aladdin szőnyege ez, hogy röpködnie kellene! :-)

2017. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Crisopher ***** válasza:

Nekem ilyen problémám nem volt. A következőket lehet tenni.

1. Feltételezzük, hogy valami miatt nem tapad a szőnyeg rendesen, ez esetben érdemes lehet az alját letakarítani, és alatta is kitakarítani az autót.

2. Megpróbálsz szőnyeg nélkül vezetni.

3. Egyszerűen vesztek egy új szőnyeget.

2017. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4 - és gyári a gumiszőnyeg?

Azért kérdezem, mert emlékeim (Apámnak kilenc évi volt 6N2-es Poloja) szerint abban is van rögzítési pont.

A kép aljánál a műanyag "pöcök":


[link]


Azért van ott, hogy egy gyári vagy jobb minőségben utángyártott (méretpontos) szőnyegen lévő lyukakat rá tudd akasztani (a felső kettőn láthatod a lyukakat):


[link]


Ha ráérsz majd nézd meg a kocsit, ha vannak ilyen rögzítési pontok, akkor ahhoz kell rögzíteni a szőnyeget és probléma megoldva. Ha gyári vagy annak megfelelő, akkor csak rányomod. Ha valami nem olyan, akkor vagy csinálsz rá lyukat vagy lecseréled.

Én úgy emlékszem ebben a sín már magasabban van a szőnyegnél, szóval elvileg nem gyűrné a gumiszőnyeget előre-hátra állításnál, mint mondjuk egy Trabinál.

2017. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A szőnyeg eredeti, megnéztük. Porszívózva, takarítva mindig ki van, vigyázunk a kocsi tisztaságára.

Ma este, vezetés előtt, apum megfogta, és jobban hátrahúzta. Sikerült úgy vezetnem, hogy nem löktem előre ismét, és így a pedálokat is jobban kezeltem.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2017. febr. 2. 21:38
 9/10 veterán vas ***** válasza:

Ki is lehet kötni a szőnyeget, le is lehet ragasztani, vagy az említett patentekkel/beakasztókkal is rögzítheted.

Ha érdekel elmondom, miként oldottam meg, hogy eddig egyetlen autómban sem volt ilyen problémám.

Vásároltam a TTL-ben mintás gumiszőnyeget (méterben) és méretre vágtam. Hátul nekiütközik az üléskonzolnak, elől fölmegy a pedál-támig (ott sem jut be a hólé a cipőről) és két oldalt is pont beleül-belefekszik a küszöb és a kardánbox adta mélyedésbe. Gyakorlatilag ha akarna sem tudna elmozdulni, csúszkálni. Kicsit babrás meló, mert előtte kartonból sablont csinálok, de ha kész, 3-4 évig semmi gondom. Ha megkopik, eldobom. A költség kb. 1000-1500 Ft.

Ja, bónusz: eladáskor szinte sértetlen a gyári szőnyeg. ;)

2017. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Eddig úgy tűnik, hogy ez a jobban hátrahúzós dolog működik, azonban ha ismét fennáll majd a probléma, hogy előrecsúszik, és akadályoz a vezetésben, akkor valamit mindenképpen csinálok vele. :)

2017. febr. 3. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!