Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti balesetben a biztosítás...

Közúti balesetben a biztosítás kifizetése után milyen anyagi vonzatok állnak fenn?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja beletolattam egy hölgy autójába egy parkolóban. Rossz pillanatban figyeltem az oldalsó tükröket, és a kocsink elkapta a nő jobb elejét.

A kár annyi lett az autóján, hogy a műanyag burkolata a rendszámtábla felett megtört egy 2-3 centis vonalban, valamint a jobb első lámpája a helyéről elmozdult (nem tört meg a lámpájának a műanyag burkolata).

A mi autónkon a kocsijának a műanyag burkolata húzta vonalai látszottak, de le lehetett törölni őket. Egy nagy karc maradt csupán (vagyis nem volt valami komoly ütközet).

Írtunk betétlapot, amin engem tüntetett fel hibásnak

(azonban szerintem mikor én tolattam, ő nem állt meg az autójával, hanem belém hajtott - de ez már mellékes).


Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen összeget fizet ki körülbelül a biztosító a hölgynek a fent említett kárára?

És mindez milyen anyagi plusz jelent majd a családunknak? Annyi lesz a vonzata, hogy a következő kötelező biztosítási csekken több lesz az összeg, mint amit fizetünk évente (12 ezer forint)? A hölgy valami olyasmit vetett oda futtában, hogy visszasorol a biztosító, így nő az összeg jövőre.

Sokkal több lehet az összeg?


A hibámat szeretném én állni, és nem a szüleimet terhelni ezzel. Ezért érdeklődök (és mert fogalmam sincs, hogy ennek mi a menete.


2017. okt. 18. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a baj az ilyen tolatós sztorikkal, h te tolatsz, elvárod, h aki egyenesen halad, az adjon elsőbbséget. De nem így van sajnos. H egy gyalogosnak mész neki tolatva, akkor sem a gyalogos a hibás. Bosszantó, tudom, de ez van.

A biztosítási bónusz besorolás fog visszaesni, h évi 12- ezer a biztosításotok, max egykét ezer ft- al fog több lenni a díjatok.

2017. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
56%

Amikor a biztosítási kifizetés a vétlen fél felé megtörténik, a biztosító fog küldeni egy levelet, amiben leírja, hogy mennyi kifizetés történt az ügyben. Ha visszajelzel nekik, akkor kifizetheted ezt az összeget, és akkor nem változik a bónuszbesorolás. De ne lepődj meg az összegen. A legkisebb hiba miatt is simán elemcsere+fényezést fognak csinálni, a javítás idejére csereautót is simán a te biztosításod kárára fognak igénybevenni, szóval egy kis elmozdulás, kis karc, kis megnyomódás és máris 4-500 ezres kárkifizetésnál tarunk.

Tolatásnál meg elég egyértelmű a vétkesség kérdése. Kb mindig a tolató a hibás, mint a ráfutásos baleseteknél is kb mindig a hátsó a hibás.

2017. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért, ha abból a csak közelről látszó sérülésekből kihoz egy nagy összeget, biztosan nem fogok olyan kedvesen állni hozzá, mint amilyet a balesetkor tanúsítottam. Pedig iszonyatosan bunkó volt a nő.

A fényezése sehol se sérült, és a betétlapon se áll más, mint a műanyag burkolat megrepedése és a lámpa elmozdulása. Azért ha ebből kijön egy 10 ezer feletti összeg, akkor az első szülöttömnek most azonnal életet adok. Ez nagyon pofátlan dolog lenne...


De köszönöm a válaszokat!!! :)

2017. okt. 18. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd, más szituban ütköztem, elismertem (mert nem volt engem igazoló tanúm). 360 ezer forint volt a kár, én tíznek néztem.

Aztán később belém rombolt piros lámpánál egy barom. Nekem is hasonló összeget hozott ki a biztosító, pedig csak a hátsó lökösön láttam törést.

A szervizben megmutatták, mik történtek, s mi mennyi.

Csodálkoztam, amikor végig mutogatták.

2017. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A fényezése sehol se sérült, és a betétlapon se áll más, mint a műanyag burkolat megrepedése és a lámpa elmozdulása. Azért ha ebből kijön egy 10 ezer feletti összeg, akkor az első szülöttömnek most azonnal életet adok. "


Műanyag repedt -> csere, esetleg +fényezés. Eleve nem jön ki tízezerből. Lámpa elmozdult -> esetleg a csavar rögzítése kitört -> új elem, esetleg +fényezés, szintén nem 10000-es tétel. Lámpa esetleg meg is nyomódott, letört például egy rögzítőfül -> csere, simán verheti a százezret.

Ne sufnituning megoldásokban gondolkodj.

2017. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Saccolni sem lehet a pontos típus ismerete nélkül.

Ha jól értem a lökhárító törött, ha a biztosító gyári új alkatrész cserét számol akkor az kb 100.000 vagy felette, egy komolyabb első lámpa cseréje szintén 100.000 feletti összeg is lehet.


Autóvásárlás előtt nem ártana tisztában lenni a biztosítás alapfogalmaival:

A biztosítást azért kötöd, hogy ilyen esetekben a károkat megtérítse helyetted.

Egyébként kb az fog történni, hogy kijön egy levél a biztosítódtól, hogy az okozott kárt egy összegben befizetheted, vagy a biztosítási díjad emelkedik valamennyivel.

2017. okt. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A biztosítási díj emelkedéséről:

A bonus-malus rendszerben kettővel leszel hátrébb sorolva. Növekedni balesetmentes évenkén egyet nő.

Sok biztosító van, sokféle konstrukcióval.

Amikor balesetet okoztam, 45 ezer forint volt az éves biztosításom (kezdő vezető, budapesti, stb.).

Jött a papír olyan 300 ezer körüli összegről. S hogy a következő évtől 160 ezer lesz a díj.

Év végén váltottam. A kettő rontás ellenére az új (nem a leggagyibb, hanem elismert jó cég) 17 ezer forinttal lett kevesebb a fizetni valóm.

Szóval nézz szét alaposan!

2017. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Fényezés szóba se jöhetne.

A nő Suzuki Swiftjének (19 éves autó) a az első lökhárítója is műanyagból van. (Nincs ott semmi, amit fényezni lehetne.) De nem ez repedt meg, hanem a lökhárító és a rendszámtábla feletti, és a két lámpa alatt húzódó műanyag betétes 5 cm-es műanyag betétcsík, ami a rendszámtáblája és a motorháztetője között van. Ott repedt meg, ahol a lámpája kitört, és ezért lehetett a lámpát ki-be tologatni.

Bevallom, nem értek az autókhoz, de nagyon meglepődnék, hogy ha a lámpa teljes cseréjével is többre rúgna ez az incidens, mint 50 ezer forint.


Igaz kicsit gyomorgörccsel várom már a biztosító levelét, de köszönöm mindenki válaszát.

2017. okt. 29. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!