Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kamionosok miért rajonganak...

A kamionosok miért rajonganak ennyire a Scaniaért?

Figyelt kérdés
Egy csomó kamionostól hallottam, hogy hú hát Scania így meg úgy. Meg hogy azért váltott munkahelyet, mert az új helyen Scaniat vezethet. Én még sose vezettem Scaniat. OK tényleg jó gép, elismerem. De én úgy vagyok vele, hogy a kamion egy munkaeszköz. Ha megvannak azok műszaki és kényelmi feltételek amiket elvárok egy vontatótól akkor engem rohadtul nem érdekel, hogy most Scania, Iveco vagy stb.

2017. okt. 24. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Mert VW- konszern márka, azért.
2017. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Azért amiért a személyautósok a BMW-ért. Egy hülye százat csinál...


A DAF-ban a legjobb a fűtés

AZ Actros a legtágasabb fülkével rendelkezik

A Volvoban a legjobb a hajtáslánc


Akkor miben jó a Scania. Semmiben nem a legjobb. Egy jó típus, de nem a legjobb.

A kamionosok nagy része olyan mint egy nagyranőtt óvodás. Csak a taknyos csirkés matrica, meg a vényóc feliratra áll a cerkájuk. Ezek érzelmi, és nem racionális döntések.

2017. okt. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Személyautós tapasztalataim alapján, az hogy VW konszern tag nem igazán hívószó...
2017. okt. 24. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Az a te döntésed, nem a kamionosoké, pupák!
2017. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Én nemrég vezettem először Scaniat és nagyon bejött. Napi rohangálós vagyok, nem tudom milyen hetekre beköltözni és bejárni Európát, de vezetni Dafot és Scaniat szeretek a legjobban.
2017. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez általánosítás. vannak kamionosok, akik meg a volvo-ért rajonganak...sőt, valaki meg a daf-ért vagy az man-ért...


sőt, sofőrökből is van több féle. vannak ugyanúgy márkafanatikusok is, mint személyautóknál, akiknek nincs semmiféle extra igényük, csak szeretik.


de vannak olyanok, akiknek igenis van összehasonlítási alapjuk, és apró finomítások is fontosak számukra. te nem vagy kamionos, szóval gondolom azért írod, hogy mind1.


nem, nagyon nem mind1, hogy. mondjuk egy fülke mennyire pakolható, mennyire esik kézre az adott sofőrnek az, amire szüksége van, az ágy kényelme/mérete is eltérő, és azért nagyon nem mindegy, hogyha ettől függ az, ki tudod-e magadat rendesen pihenni, és nem pedig csak forgolódsz rajta, mert sehogy nem kényelmes, főleg akik heteket vannak úton vele, napközben munkaeszköz, vigyen el A-ból B-ben, de pihenőidőben meg az a lakása.

2017. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

sokak szerint meg a scannia a sved ifa. Vezettem es laktam is benne, szerintem nagyon kozep minoseg, fapados mint a volvo. A daf meg man sokkal jobb abbol a szempontbol hogy tagasabb, 3 helyen futenek, nem a hatadra nyomjak a meleget, es van hely pakolni.


Az ulese kenyelmetlen, a gombok rossz helyen vannak, az allofutese pl az agy kozepenel, nyaron sokszor bekapcsoltam a labammal ahogy fordultam es arra keltem hogy omlik a voz rolam, a szeken a gombok olyan gagyik hogy kiesnek...


Ez megint inkabb a gyoker nyugat maniaja, aki nem lakik benne csak beul reggel kiszall este. Erosnek meg abszolut nem eros, olyan mint a tobbi. A leggyakoribb scaniak ugyis sor6os 500 alattiak, mint a legtobb tobbi marka

2017. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Munkagép? Sok sofőr legalább a napja felét a kamionban tölti, a nemzetközisek pedig akár hónapokat ebben töltenek, ez az otthonuk. Sokkal fontosabb számukra, mint másoknak a dédelgetett élményautójuk, amiben ülnek heti 2 órát.

Amúgy a Scaniában a motort szeretik. Az a legerősebb. Nemcsak a V8-asok, hanem pl már a 400 lovas verzió is jobban megy, mint más márkákból a 400 lovas. Ja és szépek.

2017. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szepek?! a kozepfulkes scania spoiler nelkul olyan undoritoan nez ki hogy csak na. Es a 400 lovasok sem erosebbek mint a tobbi 400asok, a v8nak meg csak jobb a nyomateka + 2 hengerrel tobb van. De v8 csak 500 felett van, az meg ritka. Habar a v8as modelleknek meg is kerik az arat rendesen, sokaknak nem eri meg.


Azert az uj S szeriara kivancsi lennek mennyivel kenyelmesebb mint az R es.

2017. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ember függő.... en pl a nagyfülkes új merciert élek-halok....
2017. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!