Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Minden autósiskolánál ilyen...

Minden autósiskolánál ilyen sokat kell várni a vezetésre? Miért?

Figyelt kérdés
Most tettem le a KRESZ-vizsgát, és az iskolában azt mondják, hogy vszeg csak jövőre vezethetek, mert oktatóhiány van, de máshol u.ez a helyzet. Igaz ez?? Mindenhol 2 hónapot kell várni???
2017. nov. 11. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:

nem, nem mindenhol 2 hónapot kell várni...

van, ahol majdnem 2 évet! :)


nem trollkodok, nehogy azt hidd.

sajnos tényleg ez van.

májusban vizsgáztam kresz-ből, júniusban kezdtem vezetni, így igencsak a szerencséek közé tartozom.

és a 2 hónappal te is!

amikor elkezdtem, szempont volt, hogy csakis kis iskolánál tanuljak, mert előzetesen informálódtam, és már tudtam, hogy a nagyobbaknál mekkora gáz van.

profitorientáltak, és felveszik az 1000. tanulót is, holott nagyon jól tudják, hogy nincs annyi autó és nincs oktató sem elég. de van rá 2 évük... addig meg csak sorra kerül az ember...remélhetőleg.

és ha sorra kerül, akkor is 1-2 hetente tud adni csak időpontot az oktató, és a 30 óra sokszor nem is elég, szóval ha többet veszel, akkor is több, mint fél évig vezetsz.

a kis iskolánál volt olyan, aki menet közben jött át egy nagyobbtól, mert már majdnem letelt a 2 éve, de még nem tudtak neki oktatót biztosítani.

szóval ha novemberi kresz vizsgával januárban elkezdhetsz vezetni, tedd össze a két kezed!

2017. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a KRESZ vizsga után 1hetet vártam és már vezettem 1.5-2honap alatt megis lett a jogsi.
2017. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nagyobbaknál normális. Kérdezz körbe más iskolákat is a környéken és ahol van hely neked akkor menj át oda.
2017. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

második biztos kisvárosban csinálta vidéken.

mondjuk én sem pestende legalább megyeszékhelyen, és itt az a jellemző, amit leírtam.


persze, kézenfekvő lenne, hogy menj át máshová...de a harmadik válaszoló nem tudja, hogy erre is gondolnak ám a szerződés aláírásakor.

amikor beiratkozol, vállalod, hogy ott csinálod végig, mert ha nem, akkor fájdalomdíjat fizetsz.

biztos nem ezzel a szóval van leírva, de a lényeg, hogy ha nem náluk fejezed be, akkor bünti van.

és valójában ezzel ők csak jól járnak, mert megkapják ugyanazt a pénzt, amit akkor kapnának, ha ott vezetnél, de közben meg felszabadul a kapacitás, amit másra tudnak fordítani.

a tanuló meg duplán fizeti ki a forgalom díját, ami legalább 100 ezer körül van. ki van ez találva...

2017. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Én egy pénteki napon kresz vizsgáztam, hétfőn mehettem vezetni.


Ja, és Budapesten. Igaz, ez 2-3 éve volt.


Egyébként oktatóhiány van és túljelentkezés.

2017. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kisvárosban vidéken megoldható, hogy még azon héten vezethetsz is már és 3 hét alatt el is fogyjon a 30 óra, minden nap mehetsz. De ezeknél sem feltétlenül igaz ez, mert itt is lehetnek sokan. Általában a nagyon drága helyeken megoldás ez, mert oda kevesen mennek az ár miatt. Meg hát ehhez szerencse is kell. Ezért mondtam körbe kell telefonálni ki mennyire szabad épp és oda menni.
2017. nov. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 13-án vizsgázom, és utána hétfőn már kezdhetek vezetni. Győr
2017. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha csak 2 hónapot kell várni, tedd össze a két kezed...

Sajnos országos szinten ez van, kevés az olyan suli, ahol nem kell hónapokig várni. Nekem az iskola vezető KRESZ oktatás közben adta oda tavaly a kartonomat az első oktatónak, "sürgős" címszóval (online csináltam a kreszt, kicsit több, mint 2 hónap telt el, mire oktató autóba ülhettem) . ...... miután kértem az oktatót, hogy adja le a kartonomat, rápihentem, és áprilistól szeptemberig (ez nem csak 2 hónap...) kellett várni, hogy vezethessek, akkor is úgy, hogy szó szerint vadásztam az új okira. Amikor sikerült elcsípnem, rögtön egyeztettünk. (Máskülönben még most is várnék).

Iszonyat milyen kevés oktató van, és milyen sokan szeretnének jogsit.

Rahedli karton van mindegyik oktatónál, sokan csak másod állásban oktatnak (rendőrök, buszsofőrök,mondjuk akad köztük nyugdíjas is, ők nem tudom, hogy mennyit mehetnek.) Csak kevesen vállalják, hogy fő állásban oktatnak, (sok járulékot kell befizetni, plusz biztosítás....stb. és bizony az az összeg, amit egy óra (50 perc) vezetésért kifizetnek a tanulók, nem mind landol az ő zsebükben.... ha jó pénz lenne benne, több oki lenne) És amellett, hogy kevesen vannak és csak kis részük oktat fő állásban, nem kevés tanuló bukik, ezzel mástól "elvéve" az oktatót...

2017. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó is jól leírta, ugyanezt tapasztalom.

Nézzetek szét az utcán, most még gyalogosként.

Vagy buszból.

Egymás hátán vannak az oktatóautók, minden napszakban lehet látni minden egyes utcán.

Ez nem azt jelenti, hogy sok oktató van, hanem hogy ilyen sok a tanuló.

A győri válaszolónak vagy hatalmas mázlija van, vagy ez csak a mézesmadzag, és jövő nyáron talán mehet majd vizsgázni. Talán!

A 30 óra a legtöbb esetben kevés.

Mondjuk szerintem is kevés, egy olyannak főleg, aki életében nem vezetett még.

Heti 1-nél több időpontot úgysem fog tudni adni, de ezt a heti 1-et sem szabad készpénznek venni, mert saját és ismerősi körömben tapasztalom, hogy

- le fogja mondani nem egyszer, mert vmi közbejön

- áttenné olyan időpontra, amikor neked nem jó

- te fogo lemondani, mert bármi történhet

- egyikőtök beteg, és táppénz

- ünnepek vannak

- a kocsi - a rengeteg használat miatt - sokkal gyakrabban van szerelőnél


Én a 40 óra alatt, amit levezettem, vagy 5x voltam a fenti helyzetek egyikében.

Tegyük át, mert xy vizsgázik, és kéne még neki óra, de csak olyankor jó neki, mikorra már te vagy beírva...az újonnan felajánlott időpont pont nem jó, mert dolgozol, suli van, elutazol...a kocsi épp szervizben van, stb., stb.

Szóval maga a vezetés is több hónap lesz.

Meglepődnék, ha ez épp NYugat-Magyarországon lenne gyorsabb, ahol valószínüleg még több a diák, mert gondolom, jobbak a fizetések, így többen tudják megfizetni a jogsit: fiatalok maguknak, a szülők a gyerekeknek.

2017. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!