Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha Vezetésnél (autótanfolyam)...

Ha Vezetésnél (autótanfolyam) kanyarhoz érek, és véletlenül rá lépek a kuplungra, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül ne lépj rá egyik pedálra sem, a vezetés tudatos dolog.

Az ilyenek szoktak beszáguldani a kirakatba/kertbe/étterembe.

2017. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Visszamenni a rutinpalyara, es ujrakezdeni a pedalkezeles gyakorlasat, amig nem lepsz ra semmire 'veletlenul'.


Egyebkent meg lelepsz rola...

2017. nov. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyílván a helyes megoldás az, hogy a sebességemet mértékelni kell, hogy biztonságosan bevegyem a kanyart, de hallottam már olyanról, aki határozottan a kuplungra lépett, majd gyors ellenkormány a reakció és a gázzal játszadozva megtartotta a driftelés egyensúlyát
2017. nov. 15. 22:02
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
#2 nincsen mar rutinpalya regen. Parkoloban szoktak kezdeni
2017. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

'de hallottam már olyanról, aki határozottan a kuplungra lépett, majd gyors ellenkormány a reakció és a gázzal játszadozva megtartotta a driftelés egyensúlyát'


csak remelni merem, hogy a nem tul tavoli jovoben nem lesz jogositvanyod. nem, az 'azt hallottam' az nem mukodik 110-nel a vizes uton, autok kozott, utasokkal, ott valaki meg fog halni. ha szerencsed van (!), akkor csak te, ha nincs, akkor valaki mast olsz meg.

2017. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem is mernék ilyet tenni.

Épp ezaz, hogy ettől félek, hogy valami megzavar, és a fék helyett a kuplungra lépek.

Egyébként el is dobnám a kormányt, ha megpördülne az autó ijedtemben.

2017. nov. 15. 22:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"ettől félek, hogy valami megzavar, és a fék helyett a kuplungra lépek. "


Hát ez szinte kizárt. Vagy kapitálisvadbaromnak kell lenned hozzá. A féket ugyanis a jobb lábbal kezejük, a kuplungot meg a ballal.

2017. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallod, vezettél te már autót? Nehogy azt hidd, hogy ez a kanyarban kuplungra lépés valami halálos dolog. Kb semmi nem fog történni, ha normális tempóban veszed be a kanyart.
2017. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Töredelmesen bevallom, velem már előfordult, hogy 5 sebességes váltójú autóban fel akartam kapcsolni hatodikba és már lenyomtam a kuplungot is, amikor rájöttem, hogy abban nincs több fokozat.

Ilyenkor gáz nélkül visszaengedni a kuplungot és tovább menni.

2017. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!