Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetés oktató váltás megéri,...

Vezetés oktató váltás megéri, vagy már mindegy?

Figyelt kérdés

A történetem eléggé zűrzavaros, a lényeg,hogy olyan oktatóm van aki teljesen elvette a kedvem a vezetéstől, nyilván nem születtem sofőrnek, de annyira rosszul sem vezetek lévén,hogy az első és a második vizsgámon a vizsgáztató mondta,ha nem csinálom azt a hülyeséget (rámentem a záróvonalra a vizsga végén) akkor gond nélkül le tudnék vizsgázni.


Ennek ellenére a vezetés órákon azt kell hallgatnom nekem, meg annak a másik személynek aki eljön velünk vezetni,hogy én mekkora egy szar vagyok, meg hallgatnom kell,hogy b*szd megol nekem az oktató és kiabál velem. Igazából ez le pereg rólam, bár véleményem szerint az első ilyen után váltanom kellett volna.


A legutóbbi vizsgámon telt be a pohár amikor is olyan útvonalat húztam amin nem mentem még részben se, és hát volt is benne egy szívatós dombos kanyar, ahol rámentem a záróvonalra és sajnos megbuktam, de ha legalább 1x mentem volna arra akkor tudtam volna,hogy van ott záróvonal és jobban figyeltem volna rá. Amikor vége lett a vizsgának akkor kellett sajnos rádöbbennem,hogy az útvonalak felén még 1x sem voltam, volt aminek még egy részén se, és eléggé kiakadtam, mert nyilván egy sofőrnek idegen helyen is jól kell tudnia vezetni, de azért végig mehettünk volna az összes útvonalon, és ami a legidegesítőbb,hogy az oktatómat ez egyáltalán nem zavarta,hogy soha nem voltunk arra, csak mondta,hogy fizessek be + 10 órát meg a vizsgadíjat....


amikor így is plusz órákat kellett vennem (szerintem feleslegesen) és szinte mindig ugyan azokon az útvonalakon megyünk (nagyjából 10 vizsgaútvonalnak megfelelően). Lehúzva érzem magam :D


De nem vagyok benne biztos,hogy tényleg váltanom kéne annak ellenére,hogy szinte mindenki ezt javasolja. Teljesen tanácstalan vagyok.


Vélemények?


2017. nov. 16. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Másik oktató másik autóval tanít, ha váltasz vizsga előtt mindenképpen kell néhány órát venned, és kérdés az is, hogy biztos jobb-e a másik.

Legfeljebb akkor válts, ha a másik biztosan jobb, de inkább vizsgázz le, és megszabadultok egymástól.

A leírásodból ítélve nem egy türelmes gentleman az oktatód, de azt ne akard a nyakába varrni, hogy a vizsga előtt nem jártátok be a város összes utcáját.

Forgalmi vizsgán a vizsgabiztosoknak vannak kedvenc kitérői, ugyanazon az útvonalon két vizsgabiztos különböző kitérőkkel kérheti az utat.

2017. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nemrég vizsgáztam le, és nekem is voltak olyan napok amikor oktató váltáson gondolkodtam. Az oktató állandóan ordibált valamiért, ha másért nem akkor azért mert görcsösen fogom a kormányt. 40 évesen hamar elegem lett, hogy fizetek az oktatásért, és ordibál. Egyik nap amikor ordibált, félre álltam ahol lehetett, és közöltem vele, hogy óránként X. összeget fizetek azért, hogy megtanítson vezetni. Betartom amit mond, de nem tűröm az ordenáré viselkedését. Lehet az anyjának mondhatja, hogy " te b*romállat, miért ezt csinálod vagy azt csinálod" de én nem tűrőm el. Ha nem tud ordibálás nélkül oktatni nem gond, akkor a központban panaszt teszek, és váltok. A pasas csak lesett, majd közölte, hogy ne vegyem a szívemre, nem nekem szól, csak az a szokás, hogy minden tanulót így alázzák meg, mert szerintük így tanul meg jól vezetni. Közöltem vele, hogy épp ellenkezőleg, kiölik a vezetés örömét az emberből. De tény, hogy utána már nem ordibált. A vizsga napján is elsőre átmentem. 3 hónapja van jogsim, de nem vezettem. Elveszett a vezetési örömöm, nem vágyok a vezetésre.(pedig van autóm is) Szóval ha azért akarsz váltani mert az oktatód ordibál akkor felesleges. Minden oktató ordibál. Inkább figyelj jobban, és ne görcsölj a vizsgán. Akkor menni fog.
2017. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Két bukás után kértem a karton leadását. Az új oktató egy igazi kincs volt, nem kiabált, nem éreztette, hogy ő egy "felsőbb rendű lény" lenne.... Összesen 17 órát fizettem be (a vizsgával együtt) . Már a második találkozásnál nem volt gond az új autó kezelésével.

Heti 1x tudtam menni, és azt is ki kellett küszöbölni, hogy az előző oktató jócskán kikészített idegileg és lelkileg. Attól nagyon paráztam, hogy mit mond majd az új oki, az elején nagyon kapkodtam is az idegesség miatt.

Én nagyon örülök, hogy váltottam (bár sokat kellett várni az új oktatóra, de megérte) !

2017. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp válts!

Gyakorolj sokat, még a sima kanyarodással is gondjaid vannak!

2017. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nincsenek gondjaim a kanyarodással, csak egy apróbb figyelmetlenség volt a részemről, kisvárosban vezetek, és van olyan útvonal is ami a szomszéd falukba vezet, de soha nem mentünk ki egyikbe se lévén,hogy "vizsgán se kell", de most ki kellett és sajnos nem figyeltem a záróvonalat, egy domb tetején volt mi meg a domb aljáról mentünk és nem figyeltem, de ha elmentünk volna arra legalább egyszer akkor odafigyelek rá :D


persze ettől még oda kéne rá figyelni, ez nem mentség.

2017. nov. 19. 22:20
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Ez most komolyan kérdés?

Ha én 2 óra alatt nem csinálok zsenit az 1-es tanulóból, akkor más tanárt keresnek!

Mondja már el nekem valaki, hogy a gépjármű oktatóknak mi a varázsa, hogy náluk mindenki tűr, mindenki csak fizet (nyilván nem megy házhoz) és millió bukás és kudarc után félve megkérdik a tanulók, hogy válthatok-e oktatót?

2017. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
no good
2017. nov. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Mekkora szemét hogy ismeretlen terepen kell vezetned.


Gondolom ha a jogsi a kezedben lesz akkor csak azokon az útvonalakon fogsz közlekedni ahol már jártál.

2018. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gondolom prófétának hiszed magad kedves utolsó :D Nyilván a 30 órányi városi vezetésen nem jutott idő arra a nagyjából 20 vizsgaútvonalra. Igen, nyilván amikor meglesz a jogosítványom akkor fogok menni idegen helyeken, de azokon az idegen helyeken ha 1 kerékkel érintem a záróvonalat akkor nem bukok meg.


Mivel gyakorlatilag minden hiba azonnali bukás, és minden útvonalon van nem egy szivatós rész ezért úgy gondolom,hogy legalább 1x végig illene menni az összesen.

2018. jan. 2. 20:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Végül sikerült a vizsga?
2018. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!