Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az a pont, amikor oktatót...

Mi az a pont, amikor oktatót kell váltani?

Figyelt kérdés
Az oktatóm belém akarja beszélni, hogy én utálom a vezetést, és csak szükségből csinálom a jogsit. Szerintem az ilyesmi nem vall jó pedagógiai érzékre, bmert ár igaz, hogy elég sok dolog irritál, de talán nem ezzel kellett volna kezdeni az egészet, akkor lehet, hogy én is máshogy állnék hozzá. Ja, és ezt a következtetést a legelső órán levonta, mégpedig abból, hogy korábban soha nem vezettem. Merthogy hozzá nagyon sokan jönnek úgy, hogy már tudnak valamennyire vezetni, csak a papír kell nekik a 30 óráról. Én meg biztosan azért nem vezettem eddig, mert nem is érdekelt. stb. És azóta minden órán tesz egy-két hasonló megjegyzést. Az is eszembe jutott már, hogy nem szívesen vállal, és így akar lepasszolni. Vagyis ha emiatt váltanék oktatót, az tiszta sor lenne, nem? Különben emberileg nincs vele bajom, csak egyszerűen nem érzem úgy, hogy tőle fogok megtanulni vezetni, sőt inkább csak hülyébb leszek nála, mint voltam. Egyáltalán meg szokták indokolni az ilyesmit? Vagy csak úgy átsunnyognak másik oktatóhoz?

2017. aug. 30. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha zavar, válts. Nem tudom, hol lehet sunnyogni, nekem iskolát kellett váltanom, rengeteg idő eltelt és kiesett a tél, mivel motorra mentem.


Nem mindegy, hogy utálod-e a vezetést? (Jó, nem, de érted, attól még kellhet a jogsi.) Az oktatónak pedig főleg nincs köze hozzá. Neked kell jogsi, ő pedig oktató, tegye a dolgát.


Az én oktatóm üvöltött, valószínűleg idegi probléma, mert annyira rossz szerintem nem voltam, csak néha elnéztem valamit :) Szerinte nem tudtam váltani, szerintem messze abban voltam a legjobb, én nagyon elégedett voltam ezzel. Sokaknak ez elég ok a váltásra, rólam lepergett. Akkor váltottam, amikor megtagadta az óraadást, mondván, menjek ki jogsi nélkül egyedül a forgalomba, tanuljak meg vezetni, tanuljak meg váltani s jöjjek vissza. Nem volt opcióm, főleg, hogy jól tudtam váltani, de nem is vágytam illegális vezetésre nagy mennyiségben. Az iskolában nem lehetett oktatót váltani, így iskolát váltottam.


Sajna sok ilyen történet van, borzalmas oktatók vannak. A tied hihetetlenül tapló. Ha sosem vezettél előtte, akkor is meg kell tanítania s igazából az a full legális dolog, hogy nem vezetsz előtte...

Ez az oktató olyan, mint a fogorvos, aki csak egész jó fogsorú embereken szeret apró töméseket végezni. Van olyan. Üzletileg elég rossznak tűnik, a munka amúgysem kívánságműsor, de van ilyen.

2017. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát én is azt látom, hogy elképesztő állapotok vannak ezen a téren. Azon, hogy kb mindenki gyakorlatilag veszi a jogsit, már ki sem akadok, de basszus...Mi az, hogy elvárás, hogy illegálisan vezessek? jóhogy nem már csináldmagad szívműtétre akarnak rávenni :D Az egy dolog, hogy jó nagy baromság nem engedélyezni, hogy az emberek szépen nyugodtan elkezdjék vezetni tanítani a gyereket, vagy ismerőst, havert stb, de ha egyszer ez van a törvényben akkor most mégis mi a francot csináljak? Még 2 megállót sem vagyok hajlandó jegy nélkül utazni, nemhogy jogsi nélkül vezetni, soha mégcsak eszembe sem jutott ilyesmi.
2017. aug. 30. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!