Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha gyalogosnak nem adok...

Ha gyalogosnak nem adok elsőbbséget, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

A szembe sávban lévő kocsi már megállt, de akkor amikor már majdnem a zebrán voltam, és hirtelen fékezett, tehát én is max satuval tudtam volna megállni, de baromi gyenge volt a járdán a közvilágítás, (+eső) és nem is láttam gyalogost.

Nem hajtottam gyorsan, 40es tábla volt, 37 körül mehettem max.


2017. dec. 11. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha elütöd és ez az első ilyen ügyed, akkor valószínűleg felfüggesztett. Ha nem ütöd el, de meglát a rendőr, akkor 30k körüli helyszíni bírság. Közvilágítás hiánya és eső nem ment fel.
2017. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na hülyén írtam le, ahogy megláttam, hogy áll a kocsi, kezdtem fékezni, de a zebra közepén álltam volna meg, tehát inkább megállás előtt raleptem a gázra.
2017. dec. 11. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, a lényeg, hogy nem adtad meg az elsőbbséget a gyalogosnak.
2017. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%
37 tel ha mész,simán megállsz pár méteren belül.De látom még gyerek vagy,nincs magod,de ha ezt előttem csináltad volna s ott a lányom is és elütnéd,szerintem nem élted volna túl.
2017. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Az ugye világos, hogy minden vezető kezdi valahol és nem az anyjuk csöcséből szopnak ki gyakorlatot.

Semmi olyat nem csinált ami kicsit is veszélyes lett volna, az autósok fele nem áll meg a zebránál amúgy se.

Tanult belőle, legközelebb jobban figyel a zebránál. Így megy ez pár generáció óta, ha nem tetszik akkor is. Ő legalább lelkiismeretes és felismertre a hibáját, tanulni akar, ezért jött ide tanácsért, a többi vezető csak beleszarik.

2017. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4 gondolom megtanítottad a lányodnak, hogy zebrán mindig nézzen körül, pláne full sötétben, és csak akkor induljon el, amikor minden autó megállt.

Kicsit megnyugodtam, azóta én is megnéztem a szabályokat, szerencsére nem volt rendőr, de a legfőbb, hogy senkinek nem lett baja.

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy az én hibám lett volna bármi is történik - nyilván vállaltam volna a felelősséget - de jó kis lecke volt, és hát az vesse az első követ, aki...

Amint lesz időm, az illetékeseknél jelezni fogom a megfelelő közvilágítás hiányát, nem mintha intézkedénének, de legalább megpróbáltam.

Plot twist: 2 éve majdnem ott gázolt el engem egy kamion, meg amúgy sem szeretnek annál a zebránál megállni az autók, átlag 8-9 elhajt; ez persze nem jelenti azt, hogy én is ezt tettem volna eddig (ezt az esetet leszámítva) vagy a jövőben ne tenném ezt.

2017. dec. 11. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
5%
Kérdező, az a minimum, hogy jó nagyot båszok a kocsid oldalára egy ilyen mutatványért. A zebrát úgy kell megközelíteni, hogy szükség esetén meg tudj ELŐTTE állni. Ha sötét van a járdán, kicsit visszaveszel a tempóból. Ennyi. Én dinamikusan vezetek, de ilyen helyeken nem derogál lassítani nekem sem.
2017. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!