Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A hétvégi ingyenes parkolás...

A hétvégi ingyenes parkolás nem kellene bizonyos területeken átgondolni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem lehet megállni sok belvárosi helyen, amikor ingyenes a parkolás, mert sokan beállnak a hétvége kezdetekor, aztán a végén állnak odébb. Szerintem meglehetősen rossz, hogy 15-20 percig kell parkolóhelyet keresni bizonyos területeken, még akkor is, ha én csak pár percre állnék meg, vagy mondjuk car-sharinggel vagyok.


Miért nem lehet a problémásabb helyeken hétvégére is fizetős parkolást bevezetni? Elvileg pont az lenne az értelme, hogy tehermentesítsék az utcákat, mégsem történik meg.


2018. jan. 1. 23:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy a parkolás-problémából Te egy lakhatás-problémát próbálsz kreálni."


A kettő erősen összefügg.


"Nem mindenki önszántából lakik ezeken a helyeken, és nem mindenki engedheti meg magának, hogy ne tartson autót (ezer oka lehet)."


De a legtöbb ember önszántából lakik ott, ahol, és megengedhetné magának, hogy ne tartson autót. Értem én, hogy van egy szűk réteg, akiknek ezek problémát jelentenek, de ne vetítsük ki ezt egész Budapestre!


"Viszont azt is látom, hogy míg ezek az új lakások mind elkelnek, a garázsok 20-30%-a nem talál (azonnal) vevőre. Az autók pedig az utcán végzik..."


Mert végezhetik ott! Ebből is jól látszik, hogy itt nem csak arról van szó, hogy a 100 éves házakhoz sajnos nincsen garázs, hanem ha egyszerűen mindenkinek megengedjük, hogy az utcán parkoljon, főleg parkolási igazolvánnyal, akkor hülye lesz garázst venni. Akkor meg már miért kellene sajnálni?

2018. jan. 2. 09:16
 12/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, csak annyit szeretnék tőleg megtudni, hogy te milyen házban laksz, és hol parkolsz? Ha van garázsod, akkor próbáld magad azoknak az embereknek a helyébe képzelni magad, akik panelban laknak, és garázsuk sincs, mit tennél? És lehetőségük sincs garázst venni, még ha akarnának sem.
2018. jan. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó (vagy nem :-) ) amiket itt reagálsz, de a kérdésedre ez sem jelentene megoldást: amennyiben hétvégén is fizetős lenne a parkolás, attól nem lenne több szabad parkolóhely...

Most majd azzal a megoldással (?) jössz, hogy akkor akinek nincs saját garázsa, annak autója sem lehet? Akinek autója van, de nincs garázsa, az költözzön? És hova? Kijelölünk nekik zónákat? És mi lesz a most ott élőkkel? Létrehozunk egy garázs/lakás/autó-regisztrációs központot? :-)

2018. jan. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egyébként megkérdezhetem, mi volt az a hétvégi program, ami szükségessé tette volna számodra a parkolást?
2018. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

# 12


Olyan házban lakom, amihez szintén nincs parkoló - viszont autóm sincs. Ettől függetlenül nagy ritkán járok autóval (nyilván nem sajáttal).


Próbálom beleképzelni, csak attól még nem az a megoldás, hogy az utcákat garázsnak képzeljük.


# 13


"de a kérdésedre ez sem jelentene megoldást: amennyiben hétvégén is fizetős lenne a parkolás, attól nem lenne több szabad parkolóhely..."


Igen, erre már az első válaszoló rávilágított, nyilvánvaló, hogy önmagában ez nem oldja meg a problémát.


"akkor akinek nincs saját garázsa, annak autója sem lehet"


Hogyne lehetne? Csak oldja meg ő az elhelyezését! Vagy lobbizzon az önkormányzatnál azért, hogy szülessen egy megoldás! Az utca semmiképp nem garázs.


# 14


Most a programom miért lényeges? A-ból B-ben mentem át GreenGo-val, és azért felbosszantja az embert, hogy a 10 perces út után 15 percig parkolóhelyet kell keresni, mert a lakók az utolsó négyzetcentimétert (akár szabálytalanul is) elfoglalják péntek este.


De persze ez nekem sem volt létszükséglet, és nyilván nem haltam bele 15 percbe, csak hát azért megkérdőjelezhető, hogy az utca azért van, hogy garázsnak használjuk tartósan, vagy azért, hogy az emberek letegyék a kocsit pár percre-órára, és menjenek vele tovább.

2018. jan. 2. 09:53
 16/20 anonim ***** válasza:

Megfordítom a dolgot: miért lenne elvárható, hogy bárki bármikor találhasson magának parkolóhelyet? Függetlenül attól, hogy ott lakik, ott dolgozik, vagy épp vásárolna, vagy csak elintézne valamit. Mi alapján lehet/szabad rangsorolni, hogy ki jogosult JOBBAN parkolni?

Az, aki vásárolni megy valahova, vagy szórakozni? Ne már!!!

Aki látogatóba megy mondjuk a rokonsághoz? Aki étterembe menne? Hagyjuk már! :-) Aki orvoshoz megy? Talán... De ott is, aki "csak" gyógyszert irat fel, vagy egy szimpla torokgyulladással? Vagy aki bevásárol? Ki DÖNTI EL?

Amiket itt leírtam, nagyon pejoratívak és kisarkított dolgok. De továbbra sem gondolom azt, hogy egy ottlakónak kevesebb joga lenne parkolni, mint egy átutazónak. Hiszen nem a teljes szélességű utcát foglalja el, hanem annak a parkolásra fenntartott, engedélyezett részét. Jogszerűen, szabályosan, sok mindenki bosszúságára néha.

2018. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Mantrázza a kérdező a hülyeséget, write-only üzemmódban, nem olvas, csak ír.

Hiába lenne fizetős a parkolás hétvégén, a helyben lakók akkor is ingyen parkolhatnak.


Kérdező: a helyben lakó joga a helyben parkoláshoz felülírja a te képzelt jogodat (vágyadat) arra, hogy a valagadat egy tonna vassal vitesd mindenhova. Tedd le az autót egy P+R parkolóban, és használj tömegközlekedést. Nem a fizetős parkolás lenne a megoldás, hanem a dugódíg. Nem nekik kéne fizetni hétvégén, hanem neked _mindig_, és sokat (kb. 1000 Ft / alkalom), amikor a Hungária körgyűrű vonalán belülre mész autóval. Rögtön nem lenne gond.

2018. jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
bocsánat, dugóDÍJ
2018. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Aham, szóval nincs is autód. De ha kell, azért jó ha a másik hülye, amelyiknek van autója, odaadja neked. Aztán majd ő parkol ahová akar :)
2018. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Alex Fly ***** válasza:
100%
@19: okéb tételezzük felb hogy nincs autóm. Ebben az esetben hol kell igényelni 10 mégyzetméternyi szabadon és ingyenesen használható közterületet, ahol azt tárolhatok, amit akarok?
2018. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!