Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a kanyarodó...

Mit csináljak ha a kanyarodó sávban sokan állnak, és nem férek be?

Figyelt kérdés

Tehát ha az alapvetően egy sávos út egy lámpás kereszteződés erejéig kiszélesedik 2 sávra. Például az egyik az egyenes és jobbra kanyarodó ami az eddigi sávból jön, a másik pedig szaggatott vonallal el van választva és balra kanyarodik.

Ugye alap esetben index balra sávváltáshoz, majd megvárjuk míg enged a lámpa és mehet a kanyarodás.

De mi van akkor ha ebben a kanyarodó sávban tegyük fel, annyian állnak hogy nem férek be? Pedig majd ha sorra jutok én is balra szeretnék menni. És tetőzze még a helyzetet az is hogy az egyenes és jobbra kanyarodó sávban legyen éppen zöld a lámpa, előttem senki, és mögöttem meg pár ember akik egyenesen akarnak tovább haladni?

Mit kell ilyenkor tennem hogy balra tudjak haladni? Tegyem ki az indexet, álljak meg és tartsak fel mindenkit? Vagy ilyen esetben el kell mennem egyenesen vagy jobbra?


2018. jan. 24. 23:50
 1/5 anonim válasza:
98%
Nem kell elmenned egyenes vagy jobbra! Nincs mas valasztasod sajnos felkell tartsd a forgalmat! De gondolj bele mas se menne azért másik irányba ,hogy téged elengedjen
2018. jan. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Tedd ki az indexet és húzódj ki balra annyira amennyire csak tudsz...

így valószínűleg lesz melletted elég hely, hogy el tudjanak menni amíg nem jön egy félős aki nem meri betenni oda a kocsit és akkor vége...


ha nem tudsz annyira balra húzódni akkor kiteszed az indexet és vársz...


a közlekedés ilyen, ha valaki rád dudál akkor le kell sz*rni

2018. jan. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Balra index és vársz. Nem tudsz mást csinálni.

Ugyanez van akkor is, amikor úgy kanyarodsz balra, hogy nincs kanyarodósáv és folyamatosan jönnek szembe.

2018. jan. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Itt Újbudán jónéhány ilyen szitu van, mit amit leírtál..


Nekem, nem tűnt fel, hogy feltartom a mögöttemlévőt..én szabályosan közlekedem, tehát vár a mögöttemlévő..mint ahogy én is várok, ha előttem csak három lámpával tud átmenni a sor...senki nem dudál..


index balra, aztán vár..a közlekedés ilyen.

2018. jan. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Semmit ne csinálj. Ha félted a kocsidat, ne is hagyj annyi helyet, hogy bárkinek eszébe jusson lecentizni. Ha jofej akarsz lenni, akkor megpróbálsz minél jobban balra húzódni. Ha ravasz akarsz lenni, továbbmész, jobbra fordulsz, majd meg fordulsz, persze csak akkor, ha ez megoldható szabályosan.
2018. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!