Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Speciel ha valaki elcsap egy...

Speciel ha valaki elcsap egy kutyát autóval, annak kötelessége megállni stb?

Figyelt kérdés
Ezt sose tudtam pontosan, gyerekkoromban ütöttek el kutyát előttünk, ott a hapi nem állt meg.

2018. febr. 2. 12:04
 1/7 SándorÚr ***** válasza:
18%

Véleményem szerint az nem áll meg aki nem akar ügyet csinálni ebből.

Mert ma ha a kis jószág össze karistolja a dukkót a lökhárítón a kis tejfogaival akkor chip alapján lehet azonosítani a tulajt és rá lehet terhelni a kárt a lakás biztosításra, már ha van a gondos kis gazdinak

2018. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Na ez itt a probléma!

Hogy jajj kár lett a kocsiban, elrepedt a gagyi műanyag lökhárító, leesett a gagyi nappali menetfény stb stb...

Amit pár ezer forintból lehet pótolni, de az már senkit sem érdekel, hogy kioltották egy állat életét?

Egyáltalán nem biztos, hogy kóbor kutya volt, lehet csak megszökött és otthon szerető család várja haza!


Nekem ezért van elmentve a telefonomba az állatvédők telefonszáma, hogy ha ne adj isten elütök egy kutyát v macskát és ha nem pusztul el csak megsérül akkor lehessen kit felhívni akik kijönnek és elszállítják az állatot egy kórházba.

2018. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
itt írta vki régen h sok 10ezres kár is keletkezhet elcsapásnál szóval nem mindegy
2018. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

hát ha elém kijön egy macska vagy kutya akkor olyan padlóféket nyomok, hogy majd kiszakad a pedál!


lesz*rom ha hátulról belém jönnek.... úgy is ő lesz a hibás.

ő nem tartotta a követési távolságot, ha ő meg arra hivatkozik, hogy minek taposok bele a fékbe egy kutya vagy macska miatt akkor nyugodtan lehet hivatkozni a 1998. évi XXVIII. törvényre amely az állatok védelméről szól.


polgári peres úton simán nyerhető és neki kell fizetni még a perköltséget is, a saját autó kárát és az okozott kárt :)

2018. febr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Emberek, az ugyanilyen, de macskás kérdésnél mindenki le lett pontozva, aki aggódását fejezte ki a macska iránt. Ahogy látom itt meg azok lesznek lepontozva, akik a kutyát emberszámba veszik.


Szóval kérdem én: Hogyan is van ez? A macska nem számít, ha megdöglik, de ha kutyát üt el valaki, akkor az már számít?!

2018. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
* akik a kutyát nem veszik emberszámba.
2018. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Volt kutyám meg macskám is, csíptem mindkettőt, de igazából főleg az érdekelt, hogy erre létezik-e valami előírás.


Speciel ha pont egy kóbor kutyát nem tudsz kikerülni stb. sajnálod elütöd, de ha szegény ottmaradt, akkor van-e valami kötelezettséged stb.

Így is kérdezhettem volna.

2018. febr. 4. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!