Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Másodjára buktam meg a forgalm...

Másodjára buktam meg a forgalmi vizsgán. Érdemes harmadszor is megpróbálnom?

Figyelt kérdés

Az órákon jól megy minden, de a vizsgán, amint meglátom a vizsgabiztost, elkezdek görcsölni és az idegességtől nem vagyok képes figyelni arra, hogy mit csinálok. Nagyon kikészültem már ettől, az elsőnél is csak a vezetést rontottam el, minden más szépen megvolt. Akkor még nem zavart, úgy voltam vele, hogy sebaj, másodszorra sikerül az is. De elszúrtam, napjában többször sírok, mikor eszembe jut, nem tudom, mit tehetnék, van-e értelme még próbálkoznom.

18/L


2018. febr. 12. 13:13
 1/7 anonim válasza:
100%
Nyilván érdemes. Ha már ennyi időt, és pénzt beleraktál.
2018. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, nem is a pénzről van szó, mert az van bőven, beleraknánk akármennyit, csak sikerülne már...Inkább az a baj, hogy nagyon stresszelős, görcsölős típus vagyok, és a gyakorlati dolgokkal néha elég komoly problémáim vannak, az autót is elég sok időbe telt, míg megtanultam rendesen kezelni, és még így is megtörténik időnként, hogy lefulladok induláskor. Ráadásul a második vizsgán kifogtam a város hírhedt vizsgabiztosát, akiről eddig túlzás nélkül csak annyit hallottam mindenkitől, hogy mennyire borzalmas, milyen szemét, milyen hülyeségekért buktat meg...persze nem szeretném ráfogni azt, hogy másodjára is megbuktam, mert annak ellenére, hogy miket meséltek róla, hogy vezetés közben provokál, piszkál, velem kifejezetten rendes volt, egy rossz szót nem szólt. Velem volt a baj, mert amint megláttam, hogy ő lesz, rohadtul befeszültem, nem tudtam elsiklani a sok rossz felett, amit hallottam róla, és emiatt annyira beparáztam, ameddig várakoztam, hogy az autóba ülve egyáltalán nem tudtam már koncentrálni, egy ideg voltam, és persze a figyelmetlenségem miatt megbuktam.
2018. febr. 12. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj ismerőssel vagy az oktaótól számla nélkül több órát vegyél .
2018. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ha nagyon görcsölsz,akkor előbb egy szihomokus,kideríti hogy mi a baj s azt mondja menj akkor menj de ha ilyen jellegü komolyan a baj,akkor félő lenne hogy nem e teszel magadba vagy màsba kárt a stressz miatt.Én mögöttem kb 1.5 millió km 21 év alatt.😊
2018. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, bukás után mindenkinél így van ez, de ettől még nem kell feladni. Aludj rá pár napot, gondold át, hogy mit kellett volna máshogy csinálni (legalább akkor azt már nem fogod elrontani legközelebb) aztán egyeztess az oktatóval és add be a jelentkezésed egy újabb vizsgaalkalomra. A vizsgabiztostól meg nem kell félni, ő is csak egy ember, aki a munkáját végzi.
2018. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hovarju ***** válasza:
100%

Ne add fel.


Nekem sokat segített, hogy a váltótársammal összebarátkoztunk és úgy vettünk órákat, hogy lefoglaltuk az oktatót 2 órára. 1 órát én vezettem, 1 órát Ő.

Hátul ülve, csak figyelve, hogy mit csinál a másik, sokat tanultam.


Előfordult az is, hogy az előttem végző diákot - miután az Ő vezetési ideje lejárt - elvittük a közeli vasútállomásra, hogy elérje a vonatát.


Az ilyen "beülések" sokat segítettek abban, hogy megszokjam van valaki más is az autóban.


Illetve nekem volt lehetőségem próbavizsgát tenni. Ez úgy zajlott, mint egy igazi vizsga, annyi különbséggel, hogy egy másik oktató ült be mellénk és ő volt a vizsgabiztos. Húztam tételt és feladatot. Végigmentünk az úton, ő jegyzetelt és az út végén elmondta mi mindent rontottam el.

Ezt aztán megbeszéltem az oktatómmal és az igazi vizsgáik gyakoroltunk. Elsőre levizsgáztam.


Szóval ne add fel. Gyakorolj és a vizsga alatt csak az oktatóval foglalkozz. Úgyis Ő fogja mondani merre menj.


Nálunk a vizsgabiztos csak az oktatóval társalgott, velem csak az eredmény elmondásakor állt szóba.

2018. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom, már régen írtam ki a kérdést, de most hozzászólok még egyszer: ma voltam harmadszor, ÉS MEGLETT!!!

Köszönöm mindenkinek, aki biztatott itt. Nagyon boldog vagyok. ^_^

2018. ápr. 26. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!