Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán (B kategória)...

Forgalmi vizsgán (B kategória) belefér-e a lefulladás?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyi?

Anno, én úgy emlekszem, max rutinon 1 belefért, mi a helyzet ma?



2017. dec. 15. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
nem fér bele. ha lefulladsz nem tudod kezelni az autót rendesen tehát bukás, de ez sokban függ a vizsgabiztostól is, hogy milyen kedve van. nálunk ilyen apróságokért mint a lefulladás meg társai azonnali bukással jár
2017. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Függ a vizsgabiztostól. Nálunk pl azt hiszem egy lefulladás belefért, de voltak olyan személyek, hogy a stressz miatt többször is lefulladtak. Végül mégsem azért buktatták őket. Ugyanakkor vannak olyan szigorú biztosok, akik komolyabban veszik, és ha nem tudsz elindulni, vagy pont a forgalom közepén fullasztod le a motrot, egyből elvágnak. Mondjuk ez érthető.
2017. dec. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer is lefulladtam, és átmentem, belefér.

Itt egy pontozólap, nem szerepel a sikertelenséget okozó hibák között a lefulladás (persze lehet, hogy valamelyik hibát okozhatja lefulladás, de önmagában még nem jelent bukást):

[link]

2017. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Autóvezető szakoktató vagyok.

A lefulladás nem jelent azonnali bukást. Csak hibapontot adnak érte. Két, max 3 lefulladást elnéznek a vizsga teljes időtartama alatt.

Persze ez nem azt jelenti, hogy egymás után háromszor lefulladsz, és már kétszer átvált a fényjelző készülék.

2017. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8%
Azt megértem, hogy valaki lefullad az első három óráján. De a vizsgán? Hát hogy nem lehet azt megtanulni? Kis gáz, kuplung kienged. Ez komoly, hogy vizsgán még ettől kell félni? És ilyen tudással, ennyire felkészületlenül kapnak jogosítványt aztán az emberek? Nem a kérdezőt szeretném minősíteni, hanem a rendszert. Hát az elindulás az első óra anyaga. Ha ez nem megy, mit csinálsz, ha hirtelen kikerülésre van szükség, vagy vészfékezésre? Vagy sikerül, vagy nem?
2017. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

"ha lefulladsz nem tudod kezelni az autót rendesen tehát bukás"


Ne már!!! :-)

'92-óta van jogsim ( B, C, E, PÁV-I), azóta vezetek. több mint 15 évig vezettem Budapesten megkülönböztető jelzéssel, 4 évig dolgoztam egy olyan cégnél, ahol az országot jártam egy furgonnal, napi 4- 600 Km-t vezetve, Budapesten csak saját autóval közlekedem legalább 10 éve, van a talpamban min. fél millió Km, de inkább több. És évente 1-2 alkalommal a mai napig sikerül lefulladnom.

Nagy ügy...

2017. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, bárkivel megesik, de egy dolog, ha az ember előre számít a lefulladásra, mert nem tud magabiztosan elindulni, meg egy másik az, ha figyelmetlen vagy és azért fulladsz le. Aláírom, ez a példa jó arra, hogy egy miatt ne buktassák meg az embert, de a jelenség azért elgondolkodtató. Hogy úgy engednek forgalomba embereket, hogy nem tanították meg őket alapszinten vezetni. Ismerek olyat, aki saját bevallása szerint sem tud például körforgalomban vezetni, mert nem tudja, mit kell ott csinálni, és ezért néha balra megy át rajta. Az sem normális, hogy neki lehet jogosítványa, mert az ilyen ember másokra is veszélyt jelent.
2017. dec. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogd rá az autóra, hogy rossz a váltókulissza.

Nemrég pattogott velem egy céges oktató, hogy bénán vezetek, DAF cf-nél kéziváltósnál 4-ből 5-be(felső sor) nem akarta sosem bevenni. A váltóbowden olyan volt már, mint a spagetti, de azért se ismerte el a fószer.

2017. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is létezik, hogy vizsgadrukk. Én a tanórák során párszor lefulladtam induláskor, de megálláskor sosem. Erre vizsgán utóbbi sikerült.
2017. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgabiztostól függ. A keményebb az megbuktat érte, mert "akadályozod a forgalmat" vagy "nem megfelelően kezeli a pedálokat" vagy "a jármű kezelése elvonja a figyelmet a forgalomról".

Fellebbezhetetlen a szavuk, 100%-os hatalmuk van és azt tehetnek amit akarnak. Ha nem tetszik a képed neki akkor a legapróbb hibáért is meghúz. Nem véletlenül mondják, hogy a legjobbak is bukhatnak 2-3x, mert sose tudni milyen biztost fog ki.


A normálisabb az behúz egy hibavonalat és annyi. A nagyon normális elnézi először, másodjára hibavonalat húz. Nyilván ha 10x lefulladsz ott már a normális is buktatni fog és azért már jogosan.

2017. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!