Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tartozás elévülése?

Nenah kérdése:

Tartozás elévülése?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy levelet, hogy tartozások van a MÁV-nál, de ezek 2010-es büntetések. Úgy tudom a tartozások 3 év után elévülnek nem? Követelhetik tőlem az adott összeget jogosan?

2018. márc. 1. 15:18
1 2 3
 11/28 Alex Fly ***** válasza:
0%
@7: amire gondolsz, az a letiltás. A végrehajtásnál nincs ilyen megkötés.
2018. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
46%

A tartozás nem évül el, azaz, nyugodtan befizetheti az ember saját jószántából.

De a behajthatóság elévül 1 év alatt.

Viszont van valami olyan, hogy ha 15 napon belül nem kifogásolod meg, akkor behajtható lesz.

Abból semmi bajod nem lesz, ha írsz egy ajánlott levelet a feladónak, hogy ez a büntetés már nem behajtható elévülés miatt.


Ez szemétség szerintem, ha nem azonnal követelik a - jogosan járó - pénzt, hanem megvárják, hogy jó nagyra növekedjen.

2018. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
#11 Köszönöm örülök, hogy nem csak én látom így
2018. márc. 1. 16:59
 14/28 A kérdező kommentje:
# 13 tehát akkor a behajthatóság évült el?
2018. márc. 1. 17:01
 15/28 anonim ***** válasza:
22%
Igėnybevettėl egy szolgáltatást. Nem fizettėl. Most kamatosan kėrik. Fizess! Ennyi. Tudod ha valaki valamit használ akkor azėrt jogosan kėrik a pėnzt!
2018. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Lehet,de akkoriban nem álltam úgy se anyagilag se máshogy,hogy utazni tudtam volna,mivel iskolába kellett járnom meg haza,viszont nevelőapám nem engedte,hogy anyum megvegye a jegyet vagy bérletet. Mégis hogyan oldottam volna meg? Az meg,hogy igénybe vettem? Ez igaz,de a MÁV is hagy némi kívánnivalót mit ne mondjak!! Rengeteg késés meg koszos vonatok és amíg a hajléktalant meg a sok cigányt hagyták akkoriban,hogy ott utazzon,persze a másikat meg kipécézték!!

És igen utána jártam és nem kérhetik ki ezt az összeget és nem fogok fizetni,ha eddig nem voltak hajlandóak egy levelet se küldeni csak most

2018. márc. 1. 21:02
 17/28 D. Brasco ***** válasza:
4%

Nézd...most csűrheted-csavarhatod ezt az egeszet...a lenyegen nem valtoztat...igenybe vettel valamit amiert nem fizettel,es ennek az oka senkit nem erdekel!fikázhatod a mávot is ha neked ettől jobb,de ezek akkor is tények!

Azt meg nem tudom elhinni,hogy eddig semmilyen levelet/felszolitast/akarmit nem kaptal,hanem csak egyszerűen 8 év utan a semmiből írnak hogy 34ezer!ilyen nincs!

2018. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
23%

de, d. brasco, elhiheted, a végrehajtás-követelők sokszor blöffölnek, hogy kiküldtek felszólítást, és nem küldtek!

Ilyenkor kell mondani, hogy akkor bizonyítsák!

Majd a bíróságon, de odáig nem jut az ügy, mert veszett fejsze nyele, ebből látszik.

Üdv a való világban! Azért mert valamiről nem hallottál még, attól még van.

Amúgy hiába drukkolsz a MÁV-nak, meg a végrehajtóknak, szerencsére a kérdezőnek lesz igaza.

Még ha privát üzenetben anyázol, akkor is.(nem olvastam el) Meg jelentgeted a választ, milyen értékes része vagy a gyk-nak...

2018. márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Érdekes,ezt egy ember állítja csak,hogy nincs nekem igazam és több mint 20 ember,hogy igen! Akkor biztosan mi vagyunk a hülyék!
2018. márc. 2. 11:14
 20/28 A kérdező kommentje:
D. Brasco miért véded tényleg őket? Talán te is közéjük tartozol?
2018. márc. 2. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!