Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tartozás elévülése?

Nenah kérdése:

Tartozás elévülése?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy levelet, hogy tartozások van a MÁV-nál, de ezek 2010-es büntetések. Úgy tudom a tartozások 3 év után elévülnek nem? Követelhetik tőlem az adott összeget jogosan?

2018. márc. 1. 15:18
1 2 3
 21/28 D. Brasco ***** válasza:
88%
Tudod azert ez eleg szomorú meg sok mindent elárul az otthoni helyzetről meg emberekről ,hogy 20ember egyet ért veled.....bar ezek szerint számolni sem tudsz,mert mindössze a 47%-os géza kampányol itt melletted meg fogja a kezed.....
2018. márc. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
37%
Nincs igazad kėrdező! Igen is ha vonatoztál, akkor fizetned kell utána! Te nem tetted meg, jogos a büntetės. Akkor is ha lepontozol! Biztosan kaptál már felszólítást korábban is, max kidobtad meg se nėzted. Minden kėpp be fogják rajtad hajtani, teljesen mindegy milyen ėletörülmėnyre hivatkozol.
2018. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Alex Fly ***** válasza:

Nézdb kedves kérdező: anno tudatosan blicceltél, vállalva ezzel a következményeket. Aztán mikor lebuktál, nyilván közölték veled, hogy ez mennyibe fog kerülni. Lett volna pár éved ezt rendezni és akkor nem kerül a végrehajtóhoz. De inkább magasról tettél rá azt képzelve, hogy a MÁV is elfelejti. És most csodálkozol, hogy mégse...

Blicceltél? Igen. Lebuktál? Igen. Megbüntettek? Igen. Befizetted? Nem. Akkor meg mit kell csodálkozni?

2018. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Mennyi szélőjobbos fityiszes balfék van itt, te jó ég... Csak majd áprilisban nehogy sheggre essetek...:D
2018. márc. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Persze, tudatosan direktbe blicceltem! Más meg se történhetett! Nem mellesleg, ha annyira akarjátok tudni, akkoriban iskolába jártam és vidékről ahol anyám meg nevelőapám lakott Pestre iskolába és arról nem tehetek, hogy nevelőapám nem engedte, hogy anyám bérletet vegyen nekem, hanem inkább elitta. Nekem meg muszáj volt iskolába járni. De ebbe is biztos bele tudtok kötni! Sőt most is bliccelek folyamatosan, mikor havi 1x fel tudok menni Pestre és majd direkt azt is ki fogom írni majd, hogy ilyen hülyék mondják az okosságaikat! Hát hogyne, ez a fetish-em ;)
2018. márc. 3. 10:42
 26/28 A kérdező kommentje:
Brasco, mert a 68% jobb igaz? :D
2018. márc. 3. 10:42
 27/28 anonim ***** válasza:

Nekem is megérkezett a levél. Behajtó cég. 2008-ban es 11-ben történt sztorikról beszélünk. Soha nem blicceltem. Valami otthon maradt diákigazolvány vagy diákigazolvány szám probléma lehetett. Fogalmam sincs, nagyon régen volt. Ja és hozzádobtak még egy tavalyi büntit is, aminek az ügyében már rég nekem adott igazat a MÁV... A levélváltás is megvan. Elengedték a büntetést. Erre újfent kiszámlázzák.

Ez talán igazságos?

2018. márc. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Alex Fly ***** válasza:
0%

"Persze, tudatosan direktbe blicceltem! Más meg se történhetett!"

De. Természetesen másképp is megtörténhetett. Fogalmad sem volt arrólb hogy kerültél a vonatra, arról meg végképp nem, hogy se jegyet, se bérletet nem váltottál előtte... Ugye így történt? Szerintem ezt így közöld a végrehajtóval is -amennyiben most jött le a falvédőről, be is veszi...

Most megoszok veled egy érdekességet: tudod kérdezőb valamikor én is blicceltem. Sőt megkockáztatomb hogy az itteni válaszolók közül is többen megtették ezt. És tisztában voltam azzal, hogy ez mivel jár. Az is előfordult, hogy lebuktam...

Tudod mi a különbség kettőnk között? Az, hogy én vállaltam a következményeket és befizettem a jogos büntetést, nem próbáltam meg azt is elcsalni.

És nem kifogásokat kerestem; az olyan, mint a s€gglyuk: mindenkinek van, csak a kutya nem kíváncsi rá...

2018. márc. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!