Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire normális,...

KissGK kérdése:

Szerintetek mennyire normális, hogy 34 óra alatt csak 313 km tudtunk csak megtenni az oktatómmal?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire normális, hogy 34 óra alatt csak 313 km tudtunk csak megtenni az oktatómmal? Budapesten vezetek, de mindig ügyeltem, hogy olyan időpontokra próbáljak meg foglalni oktatást amikor nincs kifejezett dugó. Sajnos így sem sikerül normális kilométereket produkálni, főleg az utolsó hét alkalommal mikor 16-21 km közötti távot sikerült teljesíteni (2x50 perc alatt). Az 50 perces óráival sem vagyok kibékülve, mivel eleve mindig 5 perces csúszással kezdünk mert ugye cigi meg csacsogás van a többi oktatóval.... oké lenyeltem. Viszont mostanában elkezdte cipeltetni magát autós boltokba, tescoba, illetve a biztosítóhoz, hogy az általam fizetett időben rendezgesse saját ügyeit plusz közben is van egy cigi szünet. Ezt már nehezebben nyeltem be, de mindig elütötte valami hülyeséggel meg dicsért is milyen jól megy stb.. én hülye meg bekajáltam. Most viszont, hogy túlléptem a keret óraszámom rákérdeztem mikor is lesz meg az a bizonyos 580 kilométer. Hááát ugye 2 óránként a 20 kilométer teljesen normális kezdte, szóval 12-14 óra! Majdnem dobtam egy hátast. Még a pénz hagyján, de mivel hozzá csak hétfőtől-péntekig lehet menni 8-16 óra között, így lehetetlenség összehozni a munkaidőmmel. Eddig is csak azért tudtam mert a munkáltatóm elnéző volt velem, de tovább már nem tudom folytatni ezt a heti kétszer elmegyek vezetni vonalat. Tényleg van képük elkérni 5000 forintot ilyen órákért?

2018. márc. 13. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem fogalmam sincs,hogy mennyit vezettem kilóméterbe, de azt írod az a bizonyos 580km meg kell,hogy legyen...én azt hittem csak kötelező óraszám van,én a kötelezők után mentem vizsgára

Amúgy az 1 óra vezetés az nem azt jelenti,hogy 60 perc!Hanem 50perc + szünet ami olyan 5 perc, szóval 45 perc 1 óra.

2018. márc. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Pár éve bejött a min. kilométer is ami 580. Természetesen semmi bajom nem lenne egy kis szünettel az órák között, de azért pofátlanságnak tartom, hogy elgurulunk neki vásárolgatni meg ügyet intézni én meg kuksolok a kocsiban 15-20 percet.
2018. márc. 13. 16:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Válts! De mivel egyáltalán nem szokatlan ez a magatartás az oktatók között, nem biztos, hogy jobban jársz.
2018. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Te fizető vendég vagy, ha úgy tetszik, főnök. Beszéld meg vele. Ha nem hoz eredményt, akkor az iskola vezetőjével. Ha az sem, akkor válts iskolát is.

Az étteremben sem fogadod el, hogy hideg pörköltet hozzanak, s hogy majd a köret valamikor elkészül, mert éppen pihenget a szakács.

2018. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen oktatóváltás lesz annyi bizonyos. Most próbálom felvenni a kapcsolatokat más oktatókkal leszögezve, hogy min 30 km-et azért már tegyünk meg egy dupla óra keretében. Ezt a kurafit meg mellőzöm. Egyszerűen nem tudom már jó szívvel odaadni neki a pénzt az "órákért".
2018. márc. 13. 16:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Hasonló fazon volt az első oktatóm Budapesten, Zuglóban. Egy öreg mercije volt. Rutin pályán könyvelt, nagyon negatív volt minden szava. Amikor elmentünk a papát meglátogatni a kórházban, azonnal lecseréltem.
2018. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Esetleg aki tud normális oktatót esetleg iskolát Budapesten az nyugodtan megoszthatja :) Köszönöm
2018. márc. 13. 17:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez az 580 kilométeres kötelező táv azért értelmetlen, mert nem ellenőrzi senki.

Annak meg a tanulás szempontjából nincs értelme, hogy országúton rója a kilométereket a tanuló, csak azért,hogy meg legyen az 580.

Összegezve: normális oktató nem foglalkozik a megtett kilométerekkel, ha úgy érzi, hogy a tanulója képes levizsgázni, mennek vizsgázni... az is igaz, hogy semmi értelme úgy vizsgára jelentkezni, ha azt az oktató esélytelennek gondolja, és a viták megelőzésére jöhet az "580 kilométer", de ott baj van az oktató-tanuló viszonnyal.

Egy óra gyakorlás 45 perc, de ez gyakorlás nem a parkolóban állás oktató nélkül, amikor nincs az oktató az autóban, azért lehet reklamálni, hogy azt nem számolja bele az órába.

A forgalmi okok miatt állás, parkolásoknál a beállás, kézifék behúzás, kiállás viszont hozzá tartoznak a gyakorláshoz, sőt még az is, ha 1-2 percre megállnak, és az oktató valamit elmagyaráz.

Alapvetően nincs azzal sem gond, ha az oktatás alatt el kell vinni az oktatót, vagy mást valahová - ilyen esetben ajánlom a fentebb írtakat: ha az oktató kiszáll, nem ketyeg az óra. Elintézi a dolgát a szünetben, vagy annyival tovább tart az oktatás.

Ilyen szempontból nekem szerencsém volt az oktatómmal, mert ő ezt magától bevállalta, sőt onnan van a gondolat, nem én találtam ki.

Az 580 kilométer soha nem került szóba, az viszont hihető, hogy egy nagyvárosban parkolgatva, közlekedve valóban 10 kilométer körüli a megtett táv, csakhogy, ha az 580 kilométert valóban szigorúan veszi, akkor azt is vegye szigorúan, hogy minden egyes gyakorlás kezdete előtt, és befejezése után rá kell írni a kilométeróra állást a vezetési kartonra (ami elvileg kötelező, csak a normálisabbja bevallja, hogy kamu adatokat írt rá)

2018. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez az egész km-ezés egy nagy kamu.


Nekem mindig annyit írt be hasraütésszerűen, hogy az előre megbeszélt óraszám (38) alatt pont kijöjjön az előírt érték.

Egyszer nem nézte meg a km órát.

2018. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8 Teljesen korrekt dolgokat írtál le. Így kéne legyen még sincs így. Közben javítanék: a még hátralevő alkalmak száma legalább 12-14 alkalom ami 26-28 óra! Azért hiszem el, hogy legalább 60 óra kell az első vizsgáig, pluszban 130-140 ezret nem szívesen adnék egy ilyen embernek. Persze neki könnyű megszokta bármikor tudok menni és easy money. Hát nem
2018. márc. 13. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!