Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Garázsbejáróval szemben,...

Tordy József kérdése:

Garázsbejáróval szemben, azonban az út túloldalán az árok szélén szabad e parkolni, ha semmi nem tiltja?

Figyelt kérdés
Az eset a következő: Az egyik szomszédom garázsbejárójával szemben parkoltam az út túloldalán az árok mellett. Igaz szűk az utca, de ő ettől még kifért volna. Minősíthetetlen hangnemben elzavart a közterületről és megfenyegetett, hogy kárt tesz az autómban, ha 5 percen belül nem megyek el onnan. Ilyen esetben szerintem rendőrt kellett volna hívnom, de nem akartam magamnak se problémát, de legközelebb megteszem.

2018. márc. 17. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy szabad. Más kérdés, hogy csak ott volt-e hely és ha nem, miért kellett pont oda, ha szűk az utca...
2018. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szabad. Jó hülye egy szomszédod van. De legalább tudod a megoldást, ha esetleg ő parkolna számodra kellemetlen helyen, vagy ha kérne tőled valamit.
2018. márc. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Óó, hozzánk rendszeresen állnak úgy a garázs elé, hogy lehetetlen kiállni. Rendőr gyakorlatilag semmit nem csinál, csak ejnye-bejnye. A károkozást meg autós kamerával figyelheted.
2018. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

KRESZ:

"41. § (2) Tilos várakozni

(...)

c) ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást - az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül - akadályozza;"


Tehát a tiltás nincs korlátozva az utca valamelyik oldalára.

Két eset lehetséges:

1. A szomszéd annyira nem tud vezetni, hogy fél négyzetkilométer kell neki a kiálláshoz.

2. Te mérted fel rosszul, hogy mennyi hely kell a kiálláshoz.

Mi ebben nem tudunk dönteni, mert nem ismerjük a pontos helyet.

2018. márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!