Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz valaha...

Szerintetek lesz valaha jogosítványom?

Figyelt kérdés
Már túl vagyok a 30 vezetési órán,és még még mindig nem megy tökéletesen a vezetés,aminek a legfőbb oka hogy figyelmetlen vagyok,vagyis nehezen tudok egyszerre több dologra vigyelni,vezetés közben pedig muszáj.Folyamatosan hibákat követek el,és úgy gondolom így esélytelen hogy sikerüljön a forgalmi vizsgám.Az oktat mindig próbált biztatni,de a tegnapi nap eléggé megbántott.Azt mondta,hogy még kellet volna várnom,néhány évet a jogsival,mert nem biztos hogy alkalmas vagyok még rá.19 éves fiú vagyok,és bevallom őszintén ez nagyon rosszul esett,nem vagyok egy sírós tipus,de tegnap vezetés után fél óráig sirtam.Egyszerűen nem tudom megérteni hogy ha ennyi embernek van jogosítványa,akkor nekem miért ne lehetne? Úgy gondolom sok minenben fejlődtem már,de az oktatóm sajnos nem igazán dicsér meg,inkább folyamatosan szid,még az apró hibákért is.Ezek után abszolút elment a kedvem az egésztől :(

2018. márc. 30. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy megnyugtassalak. 30 óra alatt soha az életben nem fogsz megtanulni TÖKÉLETESEN vezetni. Sőt, tökéletesen sosem vezethet senki, mindenki követhet el hibákat. Vezetni majd a forgalomban, évek alatt fogsz megtanulni rendesen. Ha ilyen az oktatód, akkor tegyél egy próbát mással is, hátha jobban menne. Ne aggódj, én is hibáztam párszor még a vizsgán is, elsőre meg is buktam. Másodszor is voltak kisebb hibáim, de átmentem. Ez volt négy éve, azóta vezettem 10 autót, köztük batár nagy dobozos kistehereket is, de még sosem volt balesetem, még kis koccanásom sem.
2018. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
30 óra az semmi...fog az menni,csak ne add fel!!!
2018. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is, ne keseredj el!!

20 éves lány vagyok, 4 hónapos jogsival.

19 évesen kezdtem el, tudni kell rólam, hogy tipikusan az a lány voltam aki annyit tudott az egész autóról és a vezetésről, hogy van egy kormány a kocsiban meg kézifék és kb ennyi. Azt sem tudtam, hogy a 3 pedál közül melyik mi:) Így írattak be a szüleim vezetni, én nem is akartam menni, mert úgy gondoltam én ehhez túl hülye vagyok.

Tényleg rájöttem, hogy ehhez nekem semmi érzékem nincs, a 20. óránál is lefulladtam egy sima elindulás alkalmával is. Levezettem a kötelező 30 órát, ott tartottam, hogy sehol. Nem bírtam sávot váltani, parkolni, mikor jobbra kanyarodtam figyelmetlenségből balra indexeltem, országúti vezetéseknél nem mertem 50től többel menni. Emellett még a sebességváltás sem ment, elvonta a figyelmem, és mikor mondjuk egy kanyarodásnál váltani kellett nem indexeltem mert nem ment a kettő egyszerre stb. Tényleg nagyon béna voltam! Oktatóm is mondta, hogy ebből nem lesz semmi mert figyelmetlen vagyok. Hiába tettem oda magam, hiába akartam, nem ment. Ott akartam hagyni az egészet,itthon sírtam, hogy ezt én nem akarom, de bíztattak, hogy ne adjam fel mert nekem is menni fog.

Rengeteg plusz órát vettem, végül az 58. lett a vizsga. Még a vizsga előtt is előfordult, hogy emelkedőn elinduláskor lefulladtam. Nem sok esélyt láttam a sikeres vizsgára, de végül átmentem elsőre.

Ahogy meglett a jogsi átkerültem a tanuló dízel autóról az itthoni benzinesre. Sokat szívtam ezzel is eleinte nagyon. 4 hónapja vezetek, nem ütöttem el senkit, nem mentem neki semminek sem. A mai napig megesik még, hogy figyelmetlenségből lefullad az autó lámpánál, vagy néha lassú vagyok, és türelmetlenkednek mögöttem meg dudálnak. Néha egy parkolás is 2-3 javítással sikerül tűrhetően, hogy ott merjem hagyni a kocsit és mire visszamegyek a szélvédőn nem egy kis cetli vár “te tahó/te paraszt!” felirattal. De már nem foglalkozok ezzel, csak azzal, hogy úgy vezessek ahogy én magam azt biztonságosnak érzem.

Azóta majdnem napi szinten vezetek, ügyeskedek, és próbálok rutint szerezni, fő az óvatosság:)

Szóval tényleg, fel a fejjel, ha nekem ment neked is fog! Tudod, én még azt sem tudtam, melyik pedál mi:)

2018. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan gondolják azt valami oknál fogva, hogy a vezetés tanulás fix órás gyakorlat, 30 óra vezetés után menni kell vizsgázni, sőt le is kell vizsgázni, mert, ha nem, összedől a világ.

Ezzel szemben az igazság az, hogy a 30 óra a tanulók többségének kevés, sokan csak 50-60 óra gyakorlás után tudnak levizsgázni.

A vezetést nem lehet elméletben, könyvekből, videók nézésével tanulni, egy módja van a gyakorlás.

Kezelni, irányítani kell az autót, közben sok felé figyelni, a begyűjtött információkra reagálni - ez nem megy azonnal, meg kell tanulni, és nem is a forgalmi vizsgáig fogod megtanulni, hanem csak majd jóval később.

A forgalmi vizsgán az a követelmény, hogy a vizsga ideje alatt biztonságosan, a szabályokat betartva közlekedjen a tanuló... ez azonban nem jelenti azt, hogy órákon keresztül képes koncentrálni, azt már a jogosítvánnyal a zsebében, egyedül tanulja meg, az oktató mellett csak egy alapot kap a további tanuláshoz.

Tehát azt ne várd, hogy tökéletesen menjen a vezetés.

Az, hogy a sikeres vizsgához mennyi gyakorlásra van szükség, függ a tanulótól, de az oktatótól is.

A 30 órát kel kellene felejteni, nem foglalkozni vele, főleg nem pánikolni, ha 20 óra után nem megy valami.

Tudomásul kell venni,hogy egyre nehezebb a közlekedés, manapság egy 20 ezres kis városban is van olyan forgalom csúcs időben, mint egy 200ezresben volt 30 éve, és a vizsgán nem az a követelmény, hogy egy üres úton át kell menni egyik faluból a másikba.

Teljesen természetes, hogy a folyamatos koncentrálástól elfárad a tanuló, és a fáradság úgy nyilvánul meg, hogy az összegyűjtött információkra nem reagál, nem igaz, hogy nem figyel... figyel, csak nem tud mit kezdeni az információkkal, mert kifáradt - ezért kell még-még többet gyakorolni.

Befordul egy utcába, látja az utca elején milyen tábla van kint, mennek ötven métert, az oktató meg kérdezi, milyen tábla volt ott... már nem tudja - tipikus példája a kifáradásnak.

2018. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

50 órával mentem vizsgázni, pedig jól vezettem. Az első jogsis 1000 Km-em után ami szintén kb 50 óra vezetés, még mindig csináltam hülyeségeket. Még ma is van mikor félreváltok vagy lefulladok, pedig már eltelt 10 év, múltkor egy gyalogost véletlenül nem engedtem át, pedig egyébként mindig át szoktam.

Szóval a tökéletestől egy tanuló igencsak messze lesz. Legtöbb autós egész életében nem lesz az, mert nem megy messzebb a lakóhelyének pár Km-es körzetén kívül vagy eredendően balhere.


Kisvárosban lakom így a nagybevásárlásokat kénytelen vagyok megyeszékhelyen csinálni ami 80-90 km vezetés kéthetente. Főúton hiába megyek 100-zal, ekkor a távon 3-4 autó mindenképp leelőz és legalább 1 de inkább 2 autóst érek utol aki 60-nal megy és jobbra-balra kacsázik a sávban. Ugye azt nem tudjuk hogy friss jogsis-e vagy csak balhere. De azzal számolj, hogy nem te leszel a legügyetlenebb, hanem elég sokan.

2018. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Ne add fel. 30 óra gyakorlás kevés embernek elég. Vegyél még bátran plusz órákat. Menni fog, csak gyakorolni kell.


Én semmi tudásból 65 óra vezetés után mentem vizsgázni és elsőre sikerült.

2018. márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

40 óra kellett a 9 hibapontos vizsgámhoz.

Azóta rengeteget vezettem, napi 100 kilómétert 50 munkába, 50 haza. Évek óta így megy, és egy balesetem se volt.

Az a 30-40 óra nagyon kevés. Sokan félreértik, és azt hiszik hogy a jogsi azt jelenti hogy ő igenis jól vezet. Pedig nem profikat vizsgáztatnak. Az arra van, hogy ne legyél hatványozottan közveszélyes, csak kicsit. Onnantól hogy megvan a jogsi még rengeteg tapasztalatot kell szerezni a magabiztossághoz. És olyan hogy valaki sose hibázik nincsen.

2018. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyenekre mint a 7-es válaszoló ne hallgass. Egy ideig elhittem a dumáikat, de ahogy minél többet láttam, pont az ilyen ultra magabiztos egoisták a leg közveszélyesebbek. Ezenél más csak az idős "én jobban vezetek pár sör után is mint a legtöbben az úton" kamikaze bácsikák a lelakott F astrájukban vagy ősrégi swiftjükben a durvábbak.

T betűs autó még sose veszélyeztetett. Mások túlzott magabiztosságát már sokszor kellett kivédenem.

2018. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

# 7 Menj már a francba, te nyomorék! Te talán jogosítvánnyal a kezedben jöttél ki anyádból?

Jogosítványhoz nem születni kell, hanem gyakorolni. 30 éve vezető embert is meg lehet lepni egy-egy váratlan szituációval.


Kérdező, ne add fel! Újat nem írok, mert előttem már mindent leírtak. Fel a fejjel, és kitartás!

2018. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most megvigasztaltatok egy kicsit, köszönöm. 60 óra és két bukott vizsga van mögöttem. Eddig nagyon gáznak éreztem, hogy ennyi órát vettem már, de most egy kicsit jobban érzem magam, hogy írtátok, a legtöbbeknek ennyi kell
2021. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!