Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mindig megbuktatnak forgalmin,...

Mindig megbuktatnak forgalmin, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3x buktam. Elsőn rosszul kanyarodtam de nem mentem a szemközti autónak mert beletapostam a fékbe.

Másodikon figyelmetlen voltam és áthajtottam a stop táblánál. Legutóbb pedig azért mert nem figyeltem a bicikli útra.


2018. ápr. 16. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg jobban koncentrálni. Ezeknél a szituációknál teljesen jogos a bukás.
2018. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A problémás csomópontokat és tábláikat nézegesd Google-earthon, gondold át fejben, mit is kell ott csinálni. Én nagyvárosban tanultam vezetni, a vizsgaútvonalakat mégis szinte kívülről fújtam, mikor hol merre kell nézni, megállni, hol jön a gonosz eldugott jobbkezes, de a táblákat is néztem természetesen, igazodtam a közlekedési szituációhoz.

Nyilván nem úgy kell vezetni a való életben, hogy bemagolod az útvonalakat, de a vizsgán elvárt precizitáshoz, ugyanakkor dinamikussághoz elengedhetetlen hogy ismerd a környezetet.

2018. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hovarju ***** válasza:
100%

Egyetlen megoldás van. Gyakorolj. én BKV-n ülve is néztem a forgalmat. Figyeltem a kereszteződést, ha álltam a megállóban és végiggondoltam, ki mikor mehet át.

Ha valaki mellé beültem az autóba, akkor is azt néztem mit miért csinál, és próbáltam kitalálni én mit tennék.


Vegyél még néhány plusz órát. Járjátok végig a lehetséges vizsga útvonalakat, és figyelj meg mindent alaposan.

Esetleg még segíthet az is, ha a google térképen megnézed az utat, ahol vizsgáztál.


Gyakorolj, gyakorolj, menni fog.

2018. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!