Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A forgalmin a vizsgabiztosom...

A forgalmin a vizsgabiztosom a KRESZ oktató volt. Lehet ilyen?! Ti fizettek plusz 3000 forintot a forgalmi pályára?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy a forgalmi vizsgámon a vizsgabiztos az az a személy volt, akivel én már találkoztam, a KRESZ tanfolyamot ő tartotta végig....

Amikor megláttam, hogy ő a vizsgabiztos nagyon rosszul esett... folyamatosan dumált, és egy sima farmerben és pulcsiban jelent meg.


Ez kiverte nálam a biztosítékot ( 51 órát vettem már!! ) az oktatóm folyamatosan beszél miközben vezetek....

Amikor azt hittem, hogy mehetek vizsgázni, akkor közölte velem, hogy várnom kell, amíg lesz hely. 2-3 hét mulva rá felhív, hogy van hely vizsgázni, ami másfél hét mulva van. Tehát összesen 4 hetet kellett várnom a forgalmi vizsgámra, amíg "talál nekem helyet" Aztán persze kellett vennem " felfrissítő vezetést" Aztán végül a forgalmi vizsgám még két napot csúszott, és reggel 8:30 kor találtak időpontot.


Majd a végén még felismerem a vizsgabiztos, hogy ő a kresz oktató.


Majd még a forgalmi vizsgám előtt, ki kellett fizetnem 3000 forintot. Számlát se kaptam róla. Valami pályahasználat volt. Illetve a forgalmi vizsgám is egy gyakorlati órának számított ( + 3000 )



A forgalmi vizsga ma volt. Természetesen nem sikerült. Kicsit nevetségesnek érzem a szitut. Mi a véleményetek erről?

Holnap bemegyek a suliba és összeszedem minden papírom, és kiíratkozok. A szerződést már megnéztem, semmibe nem kerül kiíratkozni.



2017. febr. 22. 12:26
1 2
 1/17 egySanyi ***** válasza:
100%
Annak csak örülni kellett volna, hogy végig dumálnak, addig se veled foglalkoztak. Nem kötelező szerintem az öltöny nyakkendő. Nem érzem átverésnek a díjakat, köztudott a vizsga órája a legdrágább mert abban a sima vezetés mellett benne van a vizsgadíj is. Gondolom megindokolták, hogy miért rántottak meg.
2017. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiverte a biztosítékot, hogy farmerban és pulcsiban volt? Miért öltönyben kellene lennie? Innentől az egész kérdés számomra hiteltelen...
2017. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szabály: nem vizsgáztathat, nem lehet vizsgabiztos annál az iskolánál, amelyiknél alkalmazásban áll.

A vizsgabiztosok általában oktatók is, ebben nincs semmi meglepő, de a munkaadó iskola tanulóit nem vizsgáztathatja (összeférhetetlenség).

Nem kizárt, hogy közben munkaadót váltott, vagy adminisztrációs hiba történt, de alapvetően nem hiszem, hogy a vizsgabiztos személyével kell foglalkoznod a vizsgán.


Már azon felháborodtál, hogy nem volt vizsgaidőpont, csak hetekkel később - teljesen természetes.

Az is valós költség, hogy a rutinpálya (vagy ahonnan a vizsgai indul) használatot ki kell fizetni a tanulónak, ami valóban 3000 forint körüli összeg.

Az is természetes, hogy a vizsga egy óra gyakorlás, a vizsgadíjat a NKH számlájára kell befizetni, de ott van veled az oktató, használod az autót, azért elkéri a 3000 forintot.


Nincs előírva, hogy a vizsgabiztosnak miben kell megjelenni a vizsgán, de az öltözködéséből ítélve lehetett beugró is (megbetegedett a vb. ő meg ott volt, és megkérték, vizsgáztasson)

Annak meg örülni kell, ha a vizsgabiztos beszélget az oktatóval, akkor van baj, ha némán ül, is csakis téged figyel.


Lehet duzzogva kiiratkozni, de kinek ártasz vele?


Arról ugye szót sem ejtettél, mi volt a bukás oka, bár talán nem is lényeges, most mindenki hibás, csak te nem.

2017. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! Nem panaszkodni szerettem volna, elnézést, ha így hangzott. A fő kérdésem az volt, hogy lehet-e egy személy, amit megválaszoltál. Köszönöm!
2017. febr. 22. 13:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért van jelentősége, kresz oktató is a vb?

Ez a 3000-es forgalmi pálya díj viszont gyanús, főleg, hogy számlát sem adtak róla.

Én a vizsgára csak a vizsgadíjt (11000) és az oktatónak az óradíjat (2600) fizettem.


A 4 hetes várakozás nem az oktatón múlik, sokan vizsgáznak, és az nkh így ad időpontot.

A "felfrissítő vezetés" neked jó és nem kötelező igénybe venned.


De nyilván azért buktál meg, mert farmerben volt a vb...

2017. febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben vizsgáztam, és is kifizettem a rutinpálya használati díjat,ami akkoriban 2500 pénz volt, de nem foglalkoztam vele. Az első gyakorláson mondta az oktatóm, hogy lesz egy ilyen tétel, nem sokat leszünk a rutinpályán, de elvileg bármennyit lehetnénk, és a vizsga ott kezdődik, oda kell visszatérni, ha sikerül, nem lehet kikerülni a fizetést. A rutinpálya magánkézben van, a tanulók bérleti dijat fizetnek ott, ami nem azt jelenti, hogy az országban mindenhol az a trendi.

A vizsgabiztos egyébként egy ismeretlen személy volt, nem volt rajta öltöny, nyakkendő, végig beszélgetett az oktatóval, és nem buktatott meg... pedig megtehette volna, ha nagyon szigorú.

A megvesztegetés szóba sem került, akkoriban Debrecenben nem volt divatban, a mostani viszonyokat nem ismerem

2017. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű időközben átkerült máshová illetve lehet be kellett ugrania.

Ha csak a kresz-t tartotta akkor nem gond, hisz nem befolyásolja az hogy tanfolyamot tartott, nem kerültél vele olyan szituba mint az oktatóddal, gyakorlati oktató és a vb nem lehet egy személy.

Az öltözködés nincs megkötve náluk. Én is láttam már farmer-pulcsis vb-t a pályán.


Zavar hogy beszélgetnek melletted? Nem lenne szabad! Az enyém az oktatás alatt engem beszéltetett folyamatosan hogy szokjam és osszam meg a figyelmem. A vizsgán végig szóval tartotta a vb-t, így nem vett észre apróságokat, nem tudott kukacoskodni, én meg tök nyugodtan vezettem.

A 4 hetes időpont reális, nekem 5 héttel előre volt meg az időpontom (12.órán közölte hogy van időpontom) ha buktam volna akkor onnantól 4-5hét ismét egy időpont és addig vezetni kell.

Nekem 11ezer volt a vizsgadíjam és ebben nem volt benne az óra (5500Ft), tehát én a 30órát kifizettem, a 30. volt a forgalmi és ezen felül a 11et, ebben benne volt minden már.


Azt vedd figyelembe hogy új helyen hátra leszel sorolva, mert az új oktatónak fel kell mérnie a tudásod, a legtöbb helyen várólistásak az oktatók valamennyire, nekik nem érdekük hogy azonnal vizsgára vigyenek, 10órát szoktak kérni, ott is kell vezetni még jópár hetet amíg lesz időpont és a saját, már vizsga előtt lévő tanulók minden előnyt élveznek!

2017. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen sajnos ezeket nem tudom, mert máshol olvastam / hallottam nagyon sokszor, hogy ez olyan gördülékenyen ment, már elég korán megkapták az időpontot stb... Nekem meg még a 40. vezetésemnél sem volt. Sőt ők kifejezetten mondták is nekem, hogy ne mennyek el befizetni még. Amit megint nem értettem miért... Sajnos nem tudom hogy szokott ez a folyamat menni. Vagy más suliknál ezt hogy oldják meg.
2017. febr. 22. 19:19
 9/17 anonim válasza:
55%

Én nem tudom te milyen iskolához iratkoztál be,de nekem minden tökéletes,gördülékenyen ment!


E-Learning kresz oktatáson tanultam amit kell.

Kresz vizsga elsőre sikerült 74/75 pontal.


Január 14-én kezdtem vezetni a 19.órámat vezettem amikor az oktatóm kérte a vizsga időpontot ami ma volt (2017.02.23) és elsőre sikerült! Állítólag ritka eset voltam akinek ennyire simán ment minden. 20.perc után már jöttünk vissza fele ahonnan indultunk olyan címszóval,hogy semmi értelme tovább vezetni,mert képtelen vagyok a hibára.


Innentől kezdve mindenki vonja le amit leakar én meg bátran ajánlom az Online kresz tanulást! Fényévekkel sokkal jobb,mint a tantermi. 2017-et irunk!

2017. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
74%

#Előző vagyok!


E-Learning 5000ft

Kresz vizsga díj 4600ft

Vezetés:114.550ft

Vizsga díj: 11.000ft


Összesen: 135.150ft-omba került az egész!

Elsősegély vizsgám már 4 éve van szóval az nem számít!

2017. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!