Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek ha lassításnál...

Megbüntethetnek ha lassításnál nem használom a féket?

Figyelt kérdés
Ma délután kb 2 kilómétert követett egy rendőrautó a városban, majd bekapcsolta mögöttem a fényjelzést, és megállított. Azt mondja, hogy régóta figyel, és nagyon ritkán használom a féket. Kereszteződésekben, ķörforgalom, és gyalogátjáró előtt ahol nem kötelező a megállás azt látta, hogy intenzíven lassulok, de közben nem világít a féklámpám. Először azt hitte, hogy nem müködik, és azért akart megállítani, de végül látta , hogy müködik amikor bejelzett mögöttem, és megálltam. Azt mondja, hogy lassitásnál is használjam a féket a motorfék mellett, hogy a mögöttem közlekedők idejében észleljék a lassítást. Végül csak figyelmezetett, és nem kaptam semmilyen büntetést, de szerinte ezért járna, csak jófej volt. Próbáltam utánanézni, hogy milyen jogszabály vonatkozik az ilyen esetekre, de nem találam semmit.

2018. ápr. 21. 21:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a kérdezőnek van igaza. Én napi szintet vezetek, és sokan indokolatlanul sokszor használják a féket (mármint az üzemi féket). Nem egyszer van, hogy látom, hogy az előttem menő autónak világít a féklámpája, nekem meg elég annyi, hogy elveszem a gázról a lábam, és motorfékkel szépen lelassulok arra a tempóra mint ő. Ha nekem, mint mögötte haladónak ehhez elég volt a motorfék, akkor valószínűleg neki is elég lett volna. Csak sokan szeretnek egyből a fékpedálra nyomni, és látom, hogy egy viszonylag egyenletes tempónál minimális lassítást (értsd 10-20 km-es sebesség lassítás) is a fékpedállal old meg. Azért ez valahol nekem is zavaró amúgy, mivel nem lehet előre tudni, hogy mennyi ideig tart a fékezés. De annak, hogy 1-2 másodpercre valaki rálép a fékre, szerintem semmi értelme sincs. Úgyhogy én a motorféket javasolnám, és nem az indokolatlan fékezgetést.
2018. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez az indok amit mondott ez egy duma volt semmi több. Bár van némi igaza, de ezért nem büntethet jogosan amit nem is tett meg, mert ezzel simán fellebbezhettél volna. Az hogy félreállított valóban azért volt mert látta hogy motor fékezel és nem ég a fék lámpád és ezzel azt gondolta hogy biztos nem működik, de mint írtad hogy amikor villogott és te fékeztél és látta hogy a féklámpád hibátlanul működik, akkor azért mondta ezt hogy valamit mondjon, ezért nem is büntetett meg téged.


Engem egyszer azért villogott le a rendőr mert mögöttem jött elég sokáig, és látta hogy amikor elkezdett jönni mögöttem, működött a féklámpám, de ahogyan haladtunk már csak az egyik működött a kettő közül, levillogott és mondta hogy észrevette hogy kiégett a féklámpám és mivel már nem kötelező a tartalék izzó készlet mert már modernebb autók miatt más lett a szabály erre, de mondta hogy ha mégis tudom akkor álljak meg egy közeli parkolóba és cseréljem ki, ha nem akkor mielőbb oldjam meg mert balesetveszélyes, és ha ezt más kollégája szúrja ki akkor ő büntethet is érte! Tehát én esetemben csak jóindulatból mondta.

2018. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!