Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha villantgat a...

Mit jelent, ha villantgat a kamion mögöttem?

Figyelt kérdés
Nem sokszor találkoztam ilyennel, de tegnap pont igen. Kényelmes 100-al mentem lakott területen kívül, beértem egy 7-8 kamionból álló konvojt. Menetből nem mertem bevállalni az előzést, mert alapvetően városi kisautóm van, az út meg nem volt olyan hosszú. Egyesével-kettesével előzgettem őket, ahogy "lyukat" találtam a szembejövők között. Az előzést nem olyan 'seggbenyomulós kikukkantok a pótkocsi mögül' stílusban csinálom, hanem elegendő távolságot hagyok magamnak. Nem tudom, lehet ez tolhatta fel az egyikben a pumpát? Gondolom nem szándékos volt ez a gyülekezet, csak a legelső betartotta a 70-et. Utánam az egyik kamion előzött még, besorolt mögém. Továbbra is 100-al mentem, elkezdett villantani. Nem gyorsítottam, nem is vettem el a gázt. Csinált még ilyet párszor, aztán elkezdte centizgetni a hátsó lökösömet. Nem tudtam mire vélni, felgyorsítottam 115-re, kicsit lehagytam. Beért 10-15 kilométerrel arrébb, megint kezdte, de most nem jött már közel. Nyomtan neki egy jobb indexet, hogy menjen, ha akar, pont nem jött senki. Nem előzött meg, jött mögöttem tovább.

2018. jún. 14. 20:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Meg kellene mérni GPS-el azt a sebességmérő órát, valószínűleg az a 100 inkább csak 85, a kamion meg ment volna 90-el. Más kérdés, hogy közúton ő csak 70-el mehetne...
2018. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 nemcso ***** válasza:
A sebességmérők 5-8 km/h-val mutatnak max. többet, mint a valòság. Valószínüleg sietett volna a kamionos.
2018. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Ki nem szarja le? Az ilyen villantgatós idióták előtt direkt elveszem a gázt... Fel is fordulhat felőlem.
2018. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én is a kilométeróra csalására gondolnék elsőre. Nekem az első autómban (Golf 3) borzasztóan csalt, 50 km/h-nál 65-t mutatott 90 km/h-nál meg majdnem 110-et. Végül beállítva nem lett, inkább megjegyeztem hogy kb. mennyivel csal és ahhoz tartottam magam.
2018. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Mert tahó, ennyi.

Az első válaszolónak üzenem hogy simán megy némelyik kamion még rakottan is 105-115-el.

Simán kiütik a tiltást belőle, olyan mint a mobil függetlenítés, vannak helyek ahol lazán megcsinálják.

Néha még megpiszkálni sem kell, anélkül is megy 110-et.

Hidd el, ez nem városi legenda.

2018. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én GPS-el mértem meg.Pontosan 10%-al mutat többet,mint a GPS.Neked is ezzel kellene bemérni az órát több sebesség tartományban.
2018. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Digitális műszerfala van az autómnak, azokról úgy tudtam, hogy csak 4-5 km/h-át csalnak (az óra 105-öt mutatott). GPS-el nem mértem még, de kipróbálom. Egyébként szerintem még így is 90 felett mentem. Ez annyira lassú egy nyergesvontató+félpótkocsis dromedárnak?
2018. jún. 14. 21:08
 8/19 Beviz Elek ***** válasza:
69%

A kamion max 90-et tud, feltartottad. Nincs azzal baj hogy nem sietsz, de ő menne és nem tud megelőzni mert annyira azért nem gyors. Ha ráérsz, akkor engedd el.


Persze, van olyan kamion ami többet megy mint 90, de ritka mint a fehér holló, nagyon nagy a büntetés ha megpiszkálod a tiltást.


Sokat csal az órátok, azért hiszitek hogy 110et mennek.

2018. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
Kamionos ész. Nem kell tőlük sokat várni. Nem fogják fel, hogy ha +5km/h-val mennek, akkor egy 200 km-es szakaszon 5 percet se nyernek. Ahhoz már ész kéne. Villogáshoz nem kell. Persze ha lenne eszük akkor valszeg nem is kamionosként dolgoznának :D
2018. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Beviz Elek ***** válasza:
81%

#9

Te szerencsétlen. Azt nem fogod fel, hogy az árunak oda kell érni a megadott időben. A kamionos ha túlvezet pár percet, akkor csúnyán megbüntetik. Viszont ami szép, hogy nem tudsz bárhol félreállni, csak a parkolókban, benzinkutakon, tehát lehet hogy az ilyen töketlenek miatt nem jutsz el a következő kútig, hanem meg kell álljál pl fél órával korábban (kb 40km). 9 óra vezetéssel 85km/óra az 765km, 90km/óra esetén 810km. Ez 45km különbség. Persze ez csak matek, nem lehet 90-nel 9 órát végigtolni, ahogy nem is fognak végig 85-tel feltartani, viszont a lényeg hogy számít a sebesség.


Nem nemzetközizek, egyszer a London-Manchester táv végig max gázon 4 óra lett volna, de a forgalom miatt 4:28 lett. Behúztam a telepre, felakasztottam a pótot, 45 perc pihi. A visszaút 4:30 lett úgy, hogy a telepen leparkolás előtt behúztam a kézit és kivettem a kártyát hogy leparkolhassak. Ha csak pár perc ugrik valamelyik irányba, akkor jóval a telep előtt meg kell álljak (hiszen az út közepén nem lehet) és várjak megint egy órát hogy visszajussak a telephelyre.

Hidd el, ha mennél haza, akkor rohadtul számít hogy elcseszel-e extra 1,5 órát.


Nem tudom hogy mit dolgozol és miből gondolod hogy a kamionosok buták, de gyere el velem egy körre és vezesd végig a napot nyergessel multidropozva. Összehugyozod magad estig. Egy hiba a 2-3 sávos körforgalmakban és vagy a padkára teszed a pótot vagy egy személyautót amortizálsz le.

2018. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!