Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionozás 4kézbe?

Már19nevetirtam kérdése:

Kamionozás 4kézbe?

Figyelt kérdés

Alig találtam infot a 4kezes kamionozásról,érdekelne a fő célja (úgy tudom ,hogy az a célja hogy két vezető ember van ,felváltva vezetnek,pihennek így nagyobb távot is megtehetnek megállás nélkül !? )

Illetve a konkrét kérdésem az lenne hogy ilyenkor a pénz gyengébb? ha ketten mennek vagy hogy müködik. Most tervezem hogy kamionozzak,viszont a tervembe egy jo barátommal csinálnám 4 kézbe,de nem nagyon találok hitelesnek tünő infot neten .

Szóval a FŐ KÉRDÉSEM mennyit lehet keresni 4kézbe fejenként?

(kezdőként ,gondolom először kulön lennenk amig betanítanak..Ö tud angolul kicsit en meg németül,kicsit!) szóval ketten együtt csak megoldanánk bármit .elején amíg betanuljuk mindegy hogy belföld vagy külföld..utána csak külföld ,Németország, Ausztria. Addigra a nyelvet is jobban megtanulnánk.


Erről is csak ilyen 4-5-6-7 évvel ezelőtti írásokat találtam de logikusnak tűnik..ahhoz hogy valaki kamionozhasson kell 2év B kategorias tapasztalat ? tehát ha nekem van egy éves tapasztalatom mondjuk és megcsinálok minden vizsgát akkor meg várnom kell egy evet?

Illetve még találtam 2 évvel ezelőtti infókat hogy lehet pályázni is rá,szóval az állam támogat,de ezt is csak régen ,valaki tud erről valamit?



#fizetés #külföld #pénz #támogatás #kamion #kamionozás #négy kézbe #négy kéz #kétév tapasztalat
2018. máj. 8. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk: nem megállás nélkül.

Egy kamionos 24 órája alapból úgy alakul, hogy 13 órát dolgozik, 11-et pihen. A 13 óra munkából 9 lehet vezetés.

Ez egy átlagos eset, a 9 óra hetente 2x meghosszabbítható 10 órára és a 11 órás pihenő is csökkenthető hetente 3x 9 órára.

4 kézben nem 24 órával számolunk, hanem 30-al. A két embernek együtt 21 óra munkaideje van és 9 órát kell csak aludniuk 11 helyett. A másik előnye, hogy nem kell 4.5 óránként kivenni a 45 perces pihenőt, hanem un. melegváltásban váltanak sofőrt, szóval még azt a 45 percet is megspórolják, sürgős fuvaroknál 3 órát is lehet ezzel nyerni.

MF Cargonál 450-550 között lehet keresni 4 kézben, de ez mindig attól függ, mennyi távollétet vállaltok be. Magabiztosabb nyelvtudással érdemes külföldi cégeknél elhelyezkedni, ott 3000 euro-t simán lehet keresni 4 kézben is fejenként.

2018. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez az MF Cargo,ez ugye ha jól latom magyar cég ?! ide például ha jól gondolom akkor nyelvtudás sem kell es úgy 450-550?

Erről tudsz esetleg valamit hogy kell-e (2 év B-s)tapasztalat ?

Illetve még egy kérdésem van ,ha minden okés lenne ,akkor 1 kamionnal mennénk mitudom pl 1 honapig egyet használunk ?! vagy akar 3naponta átkell ülni másikba :D? ez csak mellékes kérdésem és köszi az előző választ :)

Az elején biztos hogy sokat lennénk távol :)

mondjuk egy évig az lenne a cél hogy kihozzuk a maximumot amit csak lehet ,nyelvtudas nelkul,és közbe megtanulnank "megfelelö" szintre,meg ugye a munkat is..

2018. máj. 8. 23:15
 3/14 A kérdező kommentje:

Végülis ennek a 4kezes megoldásnak ,pénzügyileg nincs hátrányom ha jól veszem ki, és előnyöm sincs talán(pénzbe) ?!

És a munkáltatónak ez mért jo megoldás ha egyáltalán az?!

szeretik az ilyen megoldásokat?

2018. máj. 8. 23:37
 4/14 anonim ***** válasza:

Nehézkes, alkalmazkodni kell, szűk a fülke kettőnek. Csak akkor jó, ha megvan az összhang, ha nem bírjátok egymást, rémálom.


Nem éri meg, én nem csinálnám tartósan.

2018. máj. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

99%-ban hűtős szerelvények mennek így, mert minél gyorsabban kell a célba juttatni a rakományt. Elindulsz Mo-ról hétfőn délután 5-kor mondjuk egy 1500km-re lévő céghez. Egyedül ez neked 2 napos út, két ember viszont egyben letudja pihenő nélkül, az a 45 perces pihenőket is levéve több, mint 11 óra előny egy sofőrrel szemben, hűtött árunál ez komoly költségcsökkentés.

Jelenleg ami kell a jogsihoz, az a betöltött 18. életév és érvényes B-s jogsi, külföldre csak betöltött 21. életév után lehet menni, nincs már gyakorlathoz kötve.

Az első időszak nehezebb, ameddig nincs pénzetek felszerelni a kamiont, utána el lehet lenni, ha tényleg jól kijössz a társaddal. Ismertem olyanokat, akik állandóan Xboxoztak, imádták az egészet, mert azért fizettek nekik, mert játszanak és vezetnek.

2018. máj. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4 kezes cégnél is tudsz 500-600 között keresni, de egyáltalán nem éri meg szerintem mert olyan kis helyen 2 ember össze van zárva. Semmi magánéleted nincs. Betanulásnak jó semmi másra szerintem. A kamiont általában nem kell 3 naponta cserélni kimentek 4 hétre addig maradhattok abban.
2018. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szabalyozni kellene ezt a rohadt rabszolga 4kezezest, mert en majdnem agyfhaszt kaptam hogy egy rohadt majkremes kenyeret nem tudtam megkenni mert nem alltunk meg 5 percre... kotelezo 45 perces piheno valtaskor es kesz, mint regen. Ahh ki az aki ezt szivesen csinalja? :D meg miota piheno a jobb1 ben zotykolodni? De azert safety first es meg xarashoz is munkavedelmi cipot meg hajvit huzz
2018. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

JO olvasni a tapasztalatokat :)

VArok barmilyen jellegu tapasztalatot ,intéseket :D

És köszönöm:)

Jobb1be zötykölödni? nem lehet addig fekudni ? vagy amig a masik vezet tilos ? Erre nem gondoltam meg de logikusnak tunik hogy addig tilos ..

2018. máj. 10. 23:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Tilos, de a kutya nem foglalkozik vele, simán lefekszel és alszol addig, főleg ha úgy jön ki, hogy éjszaka kell mennetek (4 kézben gyakran előfordul, hiszen 21 óra munkaidőbe beleesik az éjszaka nagy része is). Meg akar állítani valaki ellenőrzésre, szólsz neki, hogy kelj már fel addig.

Nem annyira rossz az, ha tényleg olyannal vagy 4 kézben, akivel egy hullámhosszon vagytok, sokkal kevésbé unalmas. Idegennel együtt menni valóban rémálom, tényleg csak a betanulásra jó, aztán menni kell inkább egyedül.

2018. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kizarolag egy nagyon jo baratommal mennek :)

Es felturbozva a kamiont egykét extrával(idötöltés vvégett) jo hat nyilvan szar hogy osszevavagyunk zarva ,de a cél érdekeben..meg régota ismerem.

bár en azt hittem hogy tobbet meglehet alni 4kézbe,de ahogy ertelmezem a szavaitokbol nincs olyan hogy a pihenot "allva" letölthetem.mert vagy ö vagy en vezetek mindenkepp kiveve talan 1-2 orat ?!íííímert ha en vezetek nagyon altalanositva 8 ora ö pihen 8at utana forditva az mar 16 ora ..de ertem en hogy tobbet is lehet meg kell csak példanak irtam :D és 4kezbe a rakodas ? az a moi feladatunk ?vagy ez cegtol /megbeszelestol fugg?

2018. máj. 11. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!