Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos járgányokat használ...

Elektromos járgányokat használók! Tényleg betiltják az efféle járműveket?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 hónapban megfogalmazódott bennem, hogy beruháznék egy elektromos rollerre, mert szeretném kiváltani a bkk-t, mert nyár van, mert kényelmesebb, gyorsabb, meg..hihetetlen klassz..

Viszont a múlt héten hidegzuhanyként ért, hogy sajnos az V., majd az I. kerületben is betiltják ezeket az eszközöket mindenestül. Na most mind a két kerületben nyűzsögnek a turisták, ahol előszeretettel tolták a segwaynek, meg beerbikeoknak.. Viszont egy kalap alá vették azokkal az eszközökkel is, amelyeket az ember nem csak bohóckodásra, hanem közlekedésre is használna, mondván balesetveszélyes..

Szerintetek a többi kerületben is befogják?

Ennek utána tudok vhogy járni?

Érdemes lehet még így is vennem egyet, hogy a városban lakom, és itt használnám?

Mit gondoltok erről?

Köszönöm a segítségeteket.:)



2018. júl. 24. 05:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

nem tudom, nincs elektromos járgányom, még nem próbáltam.

de az online felületeken a sima robogós biztosítást sem sikerült megkötnöm :)

de a roller egy emberi erővel hajtott 2 kerekű eszköz, ami (ha max 300w motor hajt) jogilag szerintem kimeríti a kerékpár definícióját. ezért ha rendelet szerinti kiegeszítőkkel fel van szerelve (lámpa, csengő, prizmák) miért is ne lehetne vele közúton közlekedni?

2018. júl. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Ja a járdán a kerékpárokkal mennek 20 kmh vagy az fölött is, mégsem szól a rendőr érte. :D

Még olyan esetben is, mikor ott a kerékpárút mellette, mégsem büntetik meg a rendőrök a bringásokat a gyakorlatban. Legalábbis itt pesten.

2019. márc. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!