Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak, ha a...

Miért csodálkoznak, ha a fiatal sofőrök "nem tudnak" nagyobb járműveket vezetni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 3 hónapja szereztem meg a C+E jogosítványom, és 2 hónapja kavicsozok.

Velem együtt még 4-5 fiatalabb/kezdő sofőrt vettek fel a céghez, hárman már törték a kamiont (lökhárító, lámpák stb..)

Megmondom őszintén, én sem vagyok profi, de szerencsére még nem okoztam kárt, egyszer egy kapubeállón a jobboldali tükrömet behajtottam a kapu segítségével, de nem tört szét.

Meg egyszer egy földúton kellett betolatom, és kicsit megmetszettem az ágakat, de máshogy fizikai képtelenség lett volna bemenni oda.

Ha valakinek lerohad a gépe, azt felültetik egy másik sofőr mellé, nem sokat tud segíteni, csak azért,hogy ne otthon lógassa a lábát, mert fizetniük úgyis kell.

Így beszélgettem egy jóval tapasztaltabb sofőrrel, ő mondta,hogy amióta mi újak itt vagyunk azóta szépen törtnek a kocsik, meg hogy nem érti miért ültetnek fel minket egyből ekkora gépekre, stb...neki is mondtam, de valahol el kell kezdeni, én sem vezettem előtte kamiont, ha mindenki így állna a kezdőkhöz mikor szereznénk tapasztalatot?

Ráadásul ő pont egy olyan sofőr aki 70-es táblánál nyergesvontatóval 100-as tempóval rombol végig, előzget -akár buszsávból is-, úgy vág be az autók elé,hogy azok rá dudálnak, közben cigi+telefon.

Így kell közlekedni?

Megértem amit mond, de sokan gondolkoznak így és nem értem, miért??


2017. nov. 27. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben átmennék egy normális céghez. Az ilyen kavicshordós bagázs tele van beképzelt és igénytelen sofőrökkel, a járműpark is általában kritikán aluli műszaki állapotban szokott lenni.
2017. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy máshová szívesen felvennének kezdőként.

Ez jó ugródeszka, és valóban hulladékok az autók, de így legalább nem stresszelek azon,hogy esetleg lehúzom.

2017. nov. 27. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mennek most ekkora járművekkel, akkor soha nem tanulnak meg. Senki sem született profi sofőrként.
2017. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Lámpatörés nem egyenlő kamion összetörésével!

Ez még régi sofőröknél is előfordul.

Neked eddig szerencséd volt, pedig nálad elég nagy a képernyő!

2017. nov. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor úgy mondom,hogy lámpatörés a körülötte lévő fémelemek hajlásával együtt.

Miért is nagy a képernyő?

2017. nov. 28. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!