Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért bénázok a forgalmi...

Miért bénázok a forgalmi vizsga előtt? Első forgalmi vizsgán mire számítsak?

Figyelt kérdés
Eddig minden jól ment... Kivéve tegnap nagyon béna volt, ennyire még sose. Sajnos túl izgulok :( Kedden lesz a forgalmi vizsgám. Tapasztalatok? Mire figyeljek oda nagyon? nyugtató érvek :) Köszönöm előre!
2017. szept. 27. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
nyugi én a vizsga előtt egy órával kérdeztem meg, hogy merre kell tekerni a kormányt hátratolatásnál,sikerült a vizsga, azóta kamionozok :D
2017. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nekem tegnap volt a forgalmi vizsgán, szóval elég friss az élményem. Szombaton voltam vezetni, de én is szörnyen bénának éreztem magam, éppen valahogy nem ment annyira a dolog. Az oktatóm minden pici hibáért rámszólt, és emiatt elszomorodtam, főleg, hogy tudtam: pár nap, és vizsga. Utána még hétfőn is vezettem, akkor valahogy százszor jobban ment, próbáltam nagyon komolyan venni, nagyon figyelni és minden irreleváns információt kizárni a fejemből (értsd a mindennapi dolgaimat, feladataimat). Utána este lélekben felkészültem, végiggondoltam, hogy miért is szeretném én mihamarabb kézhez kapni a jogosítványomat, és eldöntöttem, hogy bármi is lesz, én minden tőlem telhetőt megteszek a sikerért. Eljött a nagy nap, 10 órára voltam kiírva. Előtte még vezettem egy órát közvetlen, ez jól jött, mert nem a vizsgán vezettem aznap először. Utána eljött a vizsga ideje, és fontos az elején, hogy a fékpróbát ne felejtsd el, bár nekem a vizsgabiztos szólt, még indulás előtt, hogy kell a fékpróba. Aztán elindultunk, megint csak kizártam minden más gondolatot, csak a vezetésre, illetve az oktató utasításaira figyeltem. Egyáltalán nem zavart, hogy ott a vizsgabiztos. Tanácsolom neked, hogy a vizsgán minden tükörbe pillantást, szétnézést, illetve holttérbe tekintést nagyobb mozdulatokkal, látványosabban csinálj, mint amúgy, azt értékelik. Előtte, az elején nyilván izgulsz majd, de közben valószínű elmúlik, törekedj minél higgadtabbnak lenni, ez a legjobb. Sok minden fejben dől el. Tudom, hogy drága, tudom, hogy stresszes, de ne vedd túl komolyan a helyzetet. Nyilván ne is félvállról vedd, illetve a szabályokat igen is szigorúan tartsd be, de tényleg nem szabad a vizsga helyzetet magát komolyan venni. Csak annyira vedd komolyan, mint egy gyakorlati órát. Ezek az én tanácsaim, remélem segítettem valamennyire, én elsőre átmentem kevés hibaponttal és előtte 35 órát vezettem összesen. Sok sikert neked a vizsgához, remélem hamar kézhez kapod a jogosítványodat! :)

17/L

2017. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Molyember ***** válasza:
100%
Ha ennyire félsz, az első kis hibád miatt össze fogsz omlani, pedig lehet, hogy nem is érdekelte volna a vizsgabiztost. Gondold végig, mi lehet a legrosszabb? Az, hogy egy hónap múlva mész újra ugyanúgy, mint sok-sok ezer ember.
2017. szept. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Sikerült?
2017. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ;) 0 hibával
2017. okt. 3. 15:39
 6/8 anonim válasza:
100%
Gratulalok en kedden vizsgázok és félek kicsit😅
2017. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sok sikert! Én is nagyon féltem :/

23/N

2017. okt. 8. 14:28
 8/8 anonim válasza:
100%
En is kedden fogok vizsgazni😭 Sok sikert :)
2017. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!