Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motoros vs. Autó baleset,...

Motoros vs. Autó baleset, most ki a hibás?

Figyelt kérdés

Tegnap normálisan haladok a sávomban, normál két irányú városi forgalom. Mögöttem jön a motoros, a padka felől akart előzni, nem tudtam lehúzódni mert szembe jött egy munkagép, járdaszigethez értünk a motoros elvágódik, neki a kocsimnak, tükröt is letöri. Ő súlyos fejsérülést szenvedett. 30-as tábla volt, amit én betartottam de ő nem, mögöttem is szlalomozott.


Lehet ebből bajom? Térfigyelő elvileg van. Egyelőre tanúként hallgattak meg a rendőrök ott a helyszínen.



2018. aug. 12. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Jobról nem lehet előzni így egyértelműen a motoros a hibás.
2018. aug. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Én motorozok, nem akarom más vezetését bírálni de Ő hibázhatott amennyiben valóban szűk helyen akart előzni.
2018. aug. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Hol volt hozzád képest a motoros mikor elvágódott? Pont melletted? Illetve melyik oldalról kezdte meg az előzést végül?

Egyébként így elsőre azt mondanám hogy Te nem vagy hibás, a baleset abból keletkezett hogy a motoros nem győződött meg arról hogy megfelelők-e a körülmények az előzéshez.

Esetleg egy rajz az útról és a járdaszigetről ha van azt megnézném, vagy egy Google autós kép.

2018. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jobbról előzés továbbra sem megengedett!

Amelyik motorosnak van egy csöpp esze, az megvárja míg jobbra lehúzódok és meg tud előzni, akár sávon belül is!

2018. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is motorozom. Nincs nagyon mit vizsgálni, a leírásod alapján nem vagy hibás, a jobbról előzni tilos pedig minden járműre vonatkozik, akár van hozzá hely akár nincs. Ez alapján egyértelműen a motoros volt meggondolatlan és szabálytalan. Valószínűleg a károdat is meg fogják téríteni, csak bírd kivárni.
2018. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!