Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldre kellene vezetnem....

Külföldre kellene vezetnem. Szabad?

Figyelt kérdés

Nincs 1 éve, hogy kaptam jogosítványt, már most elég nagy "rutinnal rendelkezem" (tudom nem, de már több mint 40.000 km nél tartok...lényegtelen)

Ki kellene mennem Szlovákiába, viszont nem tudom, hogy ottkinn vezethetek-e?! Valaki aztmondta, hogy igen ha ül mellettem valaki akinek van jogosítványa.. valaki azt, hogy nyugodtan.. valaki meg hogy nem... segítsetek légyszives nagyon sürgős!!

Köszönöm a válaszokat előre!



2018. szept. 27. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha betöltötted már a 18. évedet, azaz nagykorú vagy, akkor akár friss jogoítvánnyal is vezethetsz, nincs semmi megszorítás.

Ha még nem vagy nagykorú, akkor nem, amíg be nem töltöd a 18-at.

2018. szept. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tanfolyamon részletesen elmondták ezt is.

Ha erre a kérdésre nem tudod a választ, akkor vajon azt tudod, hogy mi a teendőd a STOP tábla észlelése esetén, vagy hogy mikor szabad előznöd?

2018. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Amennyire ott szeretnek minket... még akkor is megbüntetnek, ha 30 éves vagy!
2018. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: AKKOR büntetnek meg külföldön, ha VAN rá ok! CSAK AZÉRT, hogy magyar vagy nem.

Én 30 éve vezetek külföldön is, de még egyetlen egyszer sem büntettek meg, igaz, hogy az autóm is rendben van, meg nem is hözöngök, ha megállítanak ellenörzésre.

2018. szept. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
De nincs is nagymagyarországos matrica az autódon. :)
2018. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
DE VAN!
2018. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
DE NINCS!!!44
2018. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kapásból megállítottak a határ után.. Jogosítványt kértek tőlem,hamar a számba vágta a szondát, anyós ülésen volt egy táska és megkérdezte, hogy drogot vagy egyéb illegális anyagot szállítok-e? Odanyújtottam neki hogy nézze meg, de nem nézet bele. Annyit mondott, hogy "furcsa ilyen friss jogosítvánnyal külföldön közlekedni, mint Magyar állampolgár, figyeljek nagyon, mert ez nem Magyarország.." és további jó utat kívánt!

Ennél a rendőrnél ez volt a szituáció.. de gondolom van rosszabb is. ( nem sértésből írom..!)

2018. okt. 8. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Amint tapasztaltad, szabad. 18 év alattiakra vonatkozik csak, hogy külföldön nem vezethetnek. Kezdő jogsisoknak (2 évig számít kezdőnek) csak az utánfutó nem engedélyezett.


Egyébként nekem pozitív élményem volt a szlovák rendőrökkel. Gyorsan hajtottam (faluban 70-nel), megállítottak, tök jól beszélt magyarul és az 50 eurós büntetést 20 euróra mérsékelte.

2018. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!