Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A rendőrautók kinézete "jogvéd...

A rendőrautók kinézete "jogvédett"?

Figyelt kérdés

Tehát megcsinálhatom, hogy veszek egy ilyen fehér kombit, és a megfelelő helyeken kékre festem, meg felrakom rá a fényvisszaverő csíkokat, ahogy itt a képen?

[link]

Természetesen semmilyen felirattal nem utalok rá, hogy ez rendőrautó lenne, mert az nyilván büntetendő.


2018. nov. 14. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a feliratokat lehagyod, akkor szerintem nem büntethetnek meg érte.
2018. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

97. § (3) Kívülről látható világító, megvilágított, átvilágított, illetőleg fényvisszaverő kivitelű feliratot, ábrát, vagy jelzést - a 27., 67. és 103. §-okban említetteket, továbbá a veszélyes áruk közúti szállítására vonatkozó előírás (ADR) szerinti veszélyt jelző táblákat, a hosszú és nehéz, valamint a lassú járművek (járműszerelvények) megjelölésére engedélyezett táblákat kivéve - a gépjárművön, a mezőgazdasági vontatón és a lassú járművön elhelyezni tilos.

2018. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm.

Bár ez a 97. § (3) nem tartalmaz kivételt, tehát a rendőrautóra is ugyanúgy vonatkozik...

2018. nov. 15. 06:23
 4/5 D. Brasco ***** válasza:
Láttam már fehér astra oldalára kék "rendőrségi" betűtipussal felirva azt hogy RENDETLENSÉG..........az hatásos volt meg poén is!
2018. nov. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Bár ez a 97. § (3) nem tartalmaz kivételt, tehát a rendőrautóra is ugyanúgy vonatkozik..."

Igen, de nekik lehet azt, amit neked nem. :P

Biztos van arra is valahol egy rendelet, de azt már ne tőlem várd :/

2018. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!