Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nekiállok veszekedni egy...

Ha nekiállok veszekedni egy rendőrrel, tegyük fel igazoltatás közben akkor kiróhat rám valamilyen extra büntetést?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy butaság és csak nekem lesz rosszabb, nem erről van szó. Azt is, hogy az esetek nagy részében ha valamilyen kihágást is csinálok, de elismerem, nem pofázok akkor a többségük el is enged egy figyelmeztetéssel.

Viszont a minap kifogtam egy szemétkedős alakot, aki belekötött abba, hogy elől is volt egy halvány fólia az autómon. Elmagyaráztam neki, hogy most vettem két napja az autót, le akarom szedni mert engem is zavar, de értse meg, hogy nem volt még időm, ami így is volt. A társa meg is értette, mondta is, hogy hagyja, indult vissza a kocsihoz. De ő még átnézegetett mindent, ami létezik. Kezdve az indexektől, a lámpákig, az egészségügyi dobozon át mindent.

Természetesen nem mondtam neki semmit, rosszat nem akarok magamnak úgy, hogy még a törvényeket sem ismerem. Viszont ha egy rosszabb napomon kap el, magamat ismerve nem kizárt, hogy elküldtem volna hirtelen a k**va anyjába.

Ha ilyesmit tennék vagy még cifrábbakat mondanék neki egy hasonló szituban, ahol nem követtem el semmilyen komolyabb kihágást (extra gyorshajtás, baleset okozás) akkor mit tehetne?



2018. nov. 25. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Aha. De a fóliával is igaza volt
2018. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Én vagy büntettem volna, vagy ha jó napom van megengedem hogy ott lekapard. Ha meg nem megy, gyalogolj. Úgy hogy olcsón megúsztad.
2018. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz napotok van, akkor kaphatsz tőle ékszereket, s majd a bíróságon mesélhetsz a kevés szabadidődről.
2018. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk az anyázásérr hamar az örsön találod magad, ahol a wc- ben a csúszós kövön könnyen elcsúszhatsz... az ilyen kommunikációra ez gyógyír szokott lenni, h te is egy rossz napján fogod ki a rendőrt, h érted mire gondolok.
2018. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Rólatok, zsernyákokról azt is tudjuk, hogy szerettek 70-80-al, ráérősen döcögni az utakon, sokszor hosszú sort húzva magatok után, mivel mindenki fél megelőzni benneteket. Ha én hátulról mondjuk megelőzöm a sort (beleértve téged is) úgy 140-el akkor mit csináltok? Szirénázva utánam jöttök, és megbüntettek gyorshajtás miatt, vagy ezt csak az emberek gondolják így?

Rettentő idegesítő tud lenni, de míg nem volt jobb autóm kénytelen voltam döcögni én is a sorba. Most már, a jelenlegi kocsival ezt nem volna nagy ügy megcsinálni.

2018. nov. 25. 20:15
 6/15 A kérdező kommentje:
De nem is muszáj feltétlenül sor legyen, elég egy rendőrautó is, aminek én lassúnak találom a tempóját, és szabályok szerint meg is előzöm azzal a kivétellel, hogy gyorsabban mint a megengedett.
2018. nov. 25. 20:19
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Én csak remélem hogy a te sírodra kell majd virág, nem a vétlen autósra. És ha itt valaki idegesítő, az Te vagy.
2018. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Ha nincs kamera a kocsiban mehetsz gyorsan.

Volt mar ilyen, pl megeloztem a villogva vonulo rendorautot mert lassan ment, bar nekik idejuk se volt veelm foglalkozni de volt hogy utanam jott a rendor 30as tablanal 130 korul voltam de nem tudott mitbtenni.

2018. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát ha nem tudja bizonyítani a gyorshajtásomat akkor nem tehet semmit még akkor sem ha ő a törvény embere, még olyan drasztikus eseteknél sem mint a 30-as táblánál a 130-cal való közlekedés.
2018. nov. 25. 21:07
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal ez az utóbbi csak akkor érvényes, ha a birka egyedül ül az autóban. De ha ketten vannak (mint általában mindig) akkor már nem kell bizonyítani, mert hogy ott a 2 szemtanú vagy valami ilyesmi.. biztonsági övnél is ez van. Ha pl egyedül van a rendőr, meg sem állít miatta, mert gyors magadra húzod és ennyi.. de ha ketten látják akkor már lényegtelen, hogy magadra húzod-e vagy sem
2018. nov. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!