Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell "tiltás" nélkül...

Hogy kell "tiltás" nélkül tankolni?

Figyelt kérdés
Benzinkútra legtöbbször autóval járok, mert régi motorom van, méricskélni kell bele a keveréket. Otthon kényelmesebb. Teletankolom a kocsit, utána a kiskannába önteném a naftát, de nem engedi teljesen ki a reteszt a töltőpisztoly. Elviekben csak akkor kéne így csinálnia, ha visszatettem a helyére. Csak úgy tudom megtölteni a kiskannát is, ha előtte fizetek az autóba tankolt benzinért, utána tankolok mégegyszer a motor számára. Ez felesleges idő, meg ha állnak mögöttem akkor ciki is. Járt már így valaki? Mit tudok csinálni?

2018. nov. 27. 14:46
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
El nem tudom képzelni mit csinálhatsz rosszul hogy az auto megtankolása után nem tudsz a kannába tankolni de az biztos hogy a hiba a te készülékedben van!
2018. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Beviz Elek ***** válasza:
Nem tudom mit csinálhatsz rosszul, nekem sosem volt ilyennel bajom.
2018. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ideig nem folyik az üzemanyag (kb. 1 perc), akkor is "letilt" a kútfej és csak fizetés után folytathatod a tankolást.
2018. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem ez lesz a baj. Visszatekerem a tanksapkát, visszahajtom a tankfedelet, csomagtartó felnyit, kanna ki, kupak leteker stb., ezzel simán elmegy 1 perc így. Ezt jó tudni, köszönöm.
2018. nov. 27. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:
először a kannába tankolj
2018. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg van a rendszerben egy ilyen védelem arra az esetre, ha valaki fizetés előtt félreállna a parkolóba, mert mondjuk hosszabb pihenőre készül. Ha hagyná a kút, hogy a következő vásárló is töltsön, abból komoly és feloldhatatlan vita lenne, ezért van ez az időzàr.


A megoldás annyi, hogy ne hagyj túl sok időt a két művelet között. Ha mégis letilt, akkor is jobb, ha egy másik szabad oszlopnál töltöd a kannát, mert így egyszer állsz csak sorban, összességében kevesebb kapacitást foglalsz le.

2018. nov. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vagy akkor tankolj a kannába, amikor az autóba nem kell (vagy legalábbis nem muszáj). Ahogy nézem, általában 4 liter a minimum kiadható üzemanyag, annyi gondolom el is fogy a motorba.

De ha nem áll otthon sokat a benzin (mert állásában az is tönkremegy), akkor én telitankolnék egyszer egy 20 literes kannát, abba belekeverném az olajat, és mindig onnan öntenék a motoromba. Így csak ritkán kéne a kannába tankolni.

2018. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beviz Elek ***** válasza:

#3

Először én is ezt akartam írni, de átolvastam mégegyszer, a töltőpisztollyal van valami gubanc, akkor nem lehet az hogy lekapcsol a kút, hiszen észrevenné/hallaná. Aztán mégsem :D

2018. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Reflexszerűen tankolok a kocsiba először, nem tudatosan(tényleg ésszerűbb előbb a kannába). Azért szoktam bíbelődni sokat, mert a kútoszlop mellett mindig van vagy fél méter széles üzemanyagfilm, mert sokan nem várják meg míg kicsöpög a pisztolyból a maradék. Belelépni se jó, meg a kanna alja se koszolja össze a csomagtartót.
2018. nov. 28. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért is van ez az időzár, hogy amíg bemész a pénztárhoz, addig nehogy valaki sunyiban megtöltsön egy kannát a te számládra.
2018. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!