Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek katasztrofálisan...

Szerintetek katasztrofálisan rossz, nektek hogy ment?

Figyelt kérdés
Ma volt a 12.órám a forgalomban a fővárosban. Autósiskola előtt sosem vezettem. Nincs problémám a lefulladással, sebességváltással, ezért meg is dícsért az oktató. Azt mondta, hogy nagyon jó. Ezen kívül viszont eddig semmi pozitívat nem mondott. Egyszerre nekem még annyira sok az egész, hogy pl nem engedtem ki a buszt a megállóból, vagy elsőbbségadás táblánál úgy gondoltam, hogy még kiérek az útra, viszont az oktató rálépett a fékre, hogy közveszélyes vagyok, vagy hogy későn kezdek lassítani a piros lámpa előtt (pedig mindig a megfelelő helyen megállok és nem kell blokkolnom.) Nem tudom, hogy ez normális ennyi óránál, vagy teljesen dekoncentrált vagyok, vagy mi van velem... de meg kell hagynom, hogy az oktató nagyon durván beszél velem és emiatt nem tudom felmérni a súlyát a helyzetnek, hogy tényleg ilyen rossz, vagy ő reagálja túl. Nektek hogy ment ennyi idő után? Köszi, ha írtok.

2018. dec. 1. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetes folyamat, a megosztott figyelem miatt vannak részek, amire még nem jól reagálsz.

Azért kell gyakorolni, hogy ezeket a hibákat is kijavítsd.

A megállóból kiinduló buszt, ha nem engeded el, megbuksz a forgalmi vizsgán, de különben is veszélyes lehet, mert vannak erőszakosan közlekedő buszvezetők, kidobják az indexet és már indulmak is...

A piros lámpa előtti fékezés már a lámpa előtt többszáz méterrel elkezdödhet, ha piros, fölösleges gázzal menni, majd fékezni, motorfékkel is el lehet addig gurulni.

Nem javíthatatlan hibák, sőt, általánosak

Ide tartozik még a "gyalogos a zebránál", akinek nem akkor van elsőbbsége, amikor már lelépett, de a falu szélén sétálót sem szabad megvárni, egyirányú utcából a balra kanyarodás, és még lehetne sorolni a "tipushibákat".

2018. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha látom, hogy piros, akkor egyből messzebb kettesbe váltok, próbálok lassan odagurulni, mégis a megállasra azt mondja késő, pedig a lámpát látom, nem megyek túl a vonalon., nem blokkolok. Őszintén magam sem értem mit akar...
2018. dec. 1. 14:06
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Látnom kéne, mit csinálsz konkrétan...

Ha a piros lámpánál megállsz és nem is satufékkel, nem tudom, mi a baja, nálam pont azt várták el, hogy dinamikusan menjek oda s fékezzek egy nagyot (nyilván nem túl nagyot, de nagyságrendekkel nagyobbat, mint amit magamtól csinálnék, no igen, az oktatónak nem tetszettek a hipermiler megmozdulásaim :D pedig nem is akadályoztam a forgalmat). OK, jogsiig dinamikusan csináltam, aztán úgy, ahogy nekem tetszik.

Tehát ha neki ez nagy fékezés, akkor fékezz valamivel kisebbet s akkor boldog lehet.

Elsőbbségadásnál bizonytalanság esetén legyél óvatos... Lehet, hogy még teljesen jól ki tudsz hajtani a másik előtt (az remek, én nagy forgalomban láttam olyan kezdőt, aki vagy 2 percig fordult be, azt miért viszik Budapest legforgalmasabb útjaira, fel nem fogom), de ha az oktató ilyen, akkor vegyél vissza.

2018. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lassú odagurulásra nem szól? Fura, de ha megállsz a lámpánál, akkor mi késő benne? Én megpróbálnék gyorsabban odagurulni és korábban fékezni, s megnézném, erre mit lép. De ezt ő is mondhatná, hogy neki lassú a tempó.


Ha lassan gurulunk oda, akkor elég a legeslegvégén egy pici fék, sőt, előfordulhat, hogy egyáltalán nem kell, ilyenkor örül a hozzá nem értő hipermiler (igaz hipermiler annak örül, ha nem kell megállnia, mert előbb lesz zöld a lámpa, erre is jó a lassú gurulás). De általában kell egy csöpp. Semmi értelme korán fékezni ebben az esetben.

Én tuti meginterjúvolnám az oktatót, hogy mit akar és miért, kíváncsivá tett.

2018. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ő javasolta, hogy már messzebbről menjek lassan, szóval én már nem is tudom mit kérdezhetnék tőle. Azzal nagyon meg van elégedve, hogy mar 1000 kmről lassabban megyünk :D
2018. dec. 1. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi az a hipermiller?
2018. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!