Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha osszetörök egy kolcsönkért...

Ha osszetörök egy kolcsönkért autót, akkor köteles vagyok új alkatrészekkel kijavítani?

Figyelt kérdés
Egy barátom autójával (H astra 2005) nekimentem egy kisebb fának, és belecsúsztam az árokba. A két jobboldali ajtó sérült, az első lökhárító, és kitort jobb első kerék. Elismerem, hogy hibás voltam, és természetesen meg is térítem a kárt, csak az a probléma,hogy a tulaj új alkatrészeket követel,nem elégszik meg a bontottal, így még kétszer annyiba kerül a javítás. Ha kiszamolom, hogy mennyibe került az automentés, az új alkatrészek, a festés, és a szerelő munkabér, akkor már közel annyiba kerül, mint amennyit az autó ér. Nem pofátlanság új alkatrészeket követelni egy 13eves autóhoz?

2018. dec. 16. 21:55
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
55%

És? Ha nem töröd össze, nincs ilyen probléma... Te vezettél úgy ahogy nem kellett volna, most még próbálsz kibújni a következmények alól...

Tudom azért kérdezted meg itt, H valaki igazat adjon neked, de ez nem fog megtörténni, mert nem jogos a felvetésed

2018. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Nem akarok kibújni a felősség alól, megtérítem a kárt, csak pofátlanságnam tartom a tulaj kovetelését
2018. dec. 16. 22:34
 13/52 anonim ***** válasza:
84%

Elég baj H annak tartod.... Tudod mi volt az???

Más tulajdonára nem vigyázni, majd pofátlannak tartani a tulajt aki utána a káràt be akarja hajtani....

2018. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
84%
Kivancsi lennék a felháborodásodra ha az autó a tiéd lett volna akkor te is ugyan így jártál volna el. Nem hiszem, hogy valaki meg lett volna elégedve bontott alkatrészekből való felújitással. Tanulópénz. Legközelebb saját autót vegyél. Amúgy ha az új kocsimat összetörné valaki nem a cascon keresztül intézném hanem szépen kiperkálná a gyári szerviz díjat ...
2018. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 veterán vas ***** válasza:
87%

Ha jól értem, lebontottad a barátodtól kölcsönkért autót, és még Te beszélsz pofátlanságról?


A kölcsönadó jogosan kérdezheti:

minek az embernek ellenség, ha ilyen barátai vannak?

2018. dec. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
47%

Te kérted kölcsön az autót, te közlekedtél vele a körülményeknek NEM megfelelően, te törted össze az autót. Mivel kölcsönkérted az autót, így vállaltad is a felelősséget, hogy ha összetöröd, akkor meg kell javíttatnod az autót. Jogosan várja el, hogy javíttasd meg az autót.

Vedd ezt tanulópénznek, örülj, hogy nem tört össze jobban az autó. Legközelebb próbálj jobban figyelni a másik tulajdonára és akkor garantáltan olcsóbban megúszod ezt az autókázást.

2018. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
de miért fizeted ki itt azért a tulaj volt a hülye, nem adunk oda semmit és nincs probléma
2018. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
30%

"Nem pofátlanság új alkatrészeket követelni egy 13eves autóhoz?"


Nem pofátlanság már a kérdést is feltenni? :D

2018. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiság képpen kérdezem, milyen jogi következménye lenne ha nem fizetném ki?
2018. dec. 16. 22:53
 20/52 anonim ***** válasza:
61%

azért az meredek, ha elméletileg barátodnak nem akarsz fizetni, csakis a jogi következmények miatt.


remélem nem fizetsz, aztán jól megveretnek, vicces lenne.

2018. dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!