Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha osszetörök egy kolcsönkért...

Ha osszetörök egy kolcsönkért autót, akkor köteles vagyok új alkatrészekkel kijavítani?

Figyelt kérdés
Egy barátom autójával (H astra 2005) nekimentem egy kisebb fának, és belecsúsztam az árokba. A két jobboldali ajtó sérült, az első lökhárító, és kitort jobb első kerék. Elismerem, hogy hibás voltam, és természetesen meg is térítem a kárt, csak az a probléma,hogy a tulaj új alkatrészeket követel,nem elégszik meg a bontottal, így még kétszer annyiba kerül a javítás. Ha kiszamolom, hogy mennyibe került az automentés, az új alkatrészek, a festés, és a szerelő munkabér, akkor már közel annyiba kerül, mint amennyit az autó ér. Nem pofátlanság új alkatrészeket követelni egy 13eves autóhoz?

2018. dec. 16. 21:55
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

1 elemet felénk 25-30000-ért fújnak, neked van 4. Ez a javítás könnyen bele karcol a 4-500.000-be és ez az autó értékének kb a fele. Sárvédőt ha meg gyűrte a kerék szintén csere, lökösön valószínűleg nem látszik, de darabokra törött a belseje, + a sok apró műanyag tartóval együtt csere.

Lehet jobban jársz ha veszel egy másikat neki.

De ehhez meg illik fizetni az átírást, meg a kötelezően cserélendő dolgokat, mert valószínűleg az övén ez mind meg van csinálva.


Ha kis településen laksz, és nem a megfelelő módszert választasz könnyen kiutálnak, vagy csak egyszerűen kiesel a baráti körödből. Morális és megbízhatóság szempontjából meg egy nullának fognak tartani, ez hosszútávon nézve nagyon rossz lehet neked.

2018. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
De basszus, kB 30al mentem amikor ráugrottam a fékre, onnan tovább lassúlhattam kB 20ig amikor becsapódtam a fába. Az ajtók sérülését már az árokba csúszás okozta. Hogy lehetséges, hogy max 20km/órás ütközés ennyire tönkreteszi a kereket? Nem lehetséges, hogy már azelőtt sem volt tökéletes?
2018. dec. 17. 23:26
 33/52 anonim ***** válasza:
30-al fának menni pont olyan, mint 45-tel egy álló hasonló tömegű autónak. a fatörzs nem horpad, nem enged, nem emészt fel semmit az ütközés energiájából.
2018. dec. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
66%

nem, nem lehet... hiába nyávogsz. azt a kárt te okoztad... 10km/h-s ütközés is ki tudja törni a kereket...


Remélem behajtja rajtad, ha kell, bírósági úton, majd utána minden kapcsolatot egy életre megszakít veled

2018. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 veterán vas ***** válasza:
22%

Te most azzal védekezel, hogy csak 28.34km/h-val mentél, továbbá vétlen vagy, mert eléd ugrott a fa, arról nem is beszélve, hogy az autó is annyira öreg, hogy már megváltás ha alkatrészt kell cserélni.

Ez mind nevetséges magyarázkodás!


A lényeg:

Egy barátodtól szívességet kértél, és károkozással "fizettél".

Nem elég, hogy balfék voltál, most még kicsinyeskedsz is? :(

2018. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján ez totálkár lett. Vegyél neki egy hasonló koru és állapotu,kb ugyanannyi műszakival rendelkező példányt,és irats a nevére.A roncsot meg leveszik a nyakárol a roncsautó felvásárlók.Igaz minimális összegért :(. Ez így fer kb.
2018. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam kicsinyesnek,csak túlzásnak tartom, hogy egy 20km/órás ütközés fél millióba kerül egy 13éves autón. Elismerem, hogy hibás voltam és 150ezret meg előlegeztem. A maradékot pedig kifizetem egy éven belül.
2018. dec. 18. 21:24
 38/52 anonim ***** válasza:
nem túlzás haver.. hiába nem százzal mentél, a leírtak egy elég súlyos sérülést mutatnak, ami javításban már inkább totálkár a biztosítóknál is.... A 13 éves autó meg bőven érhet még fél millát, akár többet is, szóval ha egy olyan értékű autó amit vele egyenértékűként vásárolnod kell, az is teljesen jogos.
2018. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 veterán vas ***** válasza:
67%

Na és mi van, ha a "barát" -aki már valószínű nem barát- azt mondja, hogy: kend a hajadra a 150-et, nekem holnap szükségem van egy üzembiztos autóra?

Tudod, amilyet neked adott a karambol előtt.......

Szerinted érdekel bárkit is, hogy Te mit ígérsz?

"a maradékot majd egy éven belül"

Ne röhögtess már!

2018. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
39-es teljesen jogos. De azért azt is be kell látnod hogyha ez anyagilag így menne a kérdezőnek akkor valószínűleg nem is kért volna kölcsön autót.
2018. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!