Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan utálhatnám meg a vezetést?

Hogyan utálhatnám meg a vezetést?

Figyelt kérdés

Igen, szeretek vezetni, egyetlen dolog az életbe amit szeretek. Viszont nem tudok. Régi Swiftem van, 2 éve és mai napig kiszállok, hogy mennyire van az adott fizikai akadály az autótól, vagy, be tudok e kanyarodni padkázás nélkül kereszteződésnél stb. C jogsit is elkezdtem, de rutinból buktam kimentem a pályáról, ezt még elnézte a vb ,de egyenes tolatást nem tudtam kivitelezni.


Egyszerűen nem tudom ezt feladni, mit tehetnék? Régóta nézek autóbaleseteket, olvasok szörnyű történeteket. De nem jött az a pont, hogy ma most itt a kudarc vagy egy valami miatt feladnám.


Jó, nem is vezetek sokat, szüleim szerint egyből lenne balesetem ha városon kívül vezetnék, 70 km-re is úgy engednek el, hogy mindig fel kell őket hívnom. Ha együtt megyünk családdal nem vezethetek mert nem akar balesetet egyik szülő sem.


Ennek ellenére is még szeretek vezetni.


Amúgy 21 éves vagyok. Ez benne a para. Állás interjúra is csak busszal mehettem vagy úgy, hogy nem megyek gyorsabban mint 60km/h. Azóta már helyi cégnél dolgozok, ezzel nincs baj.


2019. jan. 18. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire parázol a vezetéstől, felejtsd el, semmisítsd meg a jogsidat, és járjál busszal. De akkor miért is tetted le a jogsit alapvetően?
2019. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem megutálnod kell a vezetést, hanem megtanulnod. Alig mentél valamennyit, nincs szinte semmi rutinod, mit vársz? Többet kellene vezetned, beszélj a szüleiddel, hogy gyakorolhass.


Senki sem akar balesetet, de így az életben nem tanulsz meg jól vezetni. Rutin nélkül a nagy többség számára lehetetlen. Az elején én is rengeteget bénáztam, bizonytalankodtam, ez csak a kilométerek gyarapításával lett jobb.


Válassz olyan időszakot vagy útvonalat, amikor és amelyen kevesek vannak rajtad kívül, és ne száguldj. Egyre magabiztosabb és üzembiztosabb leszel, meglátod.

2019. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire gáz a helyzet, egyszerűen felejtsd el a vezetést. Azért bírom hogy a szüleid ennyire szabályoznak 21 évesen, és nem véletlen féltenek. Az önbizalmad is alacsony lehet ezért nem megy jól és a C kategórián is ezért buksz meg, mert rágörcsölsz az egészre. Bevallom a C kategória nem mindenkinek megy, elsőre nekem sem ment rendesen de belejöttem, mert tudtam hogy csak úgy jön bele az ember ha gyakorolja és érzi azt hogy menni fog.

Személyautót én sokáig nagyon nehezen vezettem amikor meglett a jogsim. Padkázni ritkán padkáztam igaz az 10 év rutinommal is megesik néha napján, meg mindenki mással is. De ettől nem szabad félni. A baleset meg önhibádon kívül is bárhol bármikor lehet ha gyalog mész akkor is elüthetnek vagy ha buszon utazol akkor is érhet baleset. Ha az autódat tudod irányba tartani, meg érzed a megfelelő sebességet és tudod hogy hol az a határ a megengedetten belül hogy még tudod uralni a járművet addig nem lehet baj. De ezekbe csak úgy jössz bele ha gyakorolsz. Fogd meg az autódat vidd el és vezess, szüleidnek mondd azt hogy elugrasz a város másik végére egy ismerősödhöz, ennyi, felnőtt vagy nem kell beszámolnod róla. Szépen gyakorolj olyan helyen ahol nincs nagy forgalom, nem veszélyeztetsz senkit, mert csak így fogod megtanulni kezelni a járművet. Ameddig személy autót sem tudsz vezetni rendesen felejtsd el a C kategóriát. Egyébként meg minek neked C kategória? Ha dolgozni akarsz mert nyilván ahhoz kell akkor ott nem teheted meg hogy lakott területen kívül nem mész60 felé mert a szüleid nem engedik, meg ott időre kell célba érned nincs lazsálás, ha mégis el kell számolnod azzal hogy dugó volt, fenn akadás stb... amit vagy visszanéznek vagy nem. Meg ha ott kárt teszel a járműbe mert sz@r vagy akkor olyan kártérítést akasztanak a nyakadba hogy belegebedsz.

Nem éri meg.

Ha érzed hogy nem megy a vezetés add el az autódat és menj busszal, vonattal, gyalog, bicajjal ennyi.

2019. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
jó fejek a szüleid, hogy így bíznak benned
2019. jan. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!