Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » P+R Parkolóban levő térfigyelő...

Con Codorra kérdése:

P+R Parkolóban levő térfigyelő kamerák alapján megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Friss jogosítvánnyal vagyok, es nem szivesen jövők be.minden esete a városba csúcsforgalomba, ezért egy elkerített P+R parkolóban szoktam estére megállni. Sajnos csak ma vettem észre, hogy közvetlen a beengedő sorompó után van egy jobbra behajtani tilos tábla, és csam egy irányba vannak nyilak. Ne. Mentegetőzöm, a hibát elkövettem, de 3 alkalommal egymás után és ez 150.000 Ft amit inkább a kislányomra kóltenék. A kérdésem az lenne, hogy a térfigyelő kamerákat nézi valaki, és meg is büntetnek emiatt, vagy ez nem így működik

2019. jan. 30. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Az általad felvázolt szabálysértés akkor most közterületen történt, vagy a P+R parkoló területén?
2019. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha magánterületen történt, akkor a kamerák a kocsi-fosztogatások miatt vannak. Ha fizetős parkoló, nézd meg mi is van kiírva, ne ess mindjárt kétségbe.


ezek nem rendőrségi, vagy közteres kamerák.

2019. jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez a Kelenföld Őrmező közút kezelő által működtetett P+R parkoló. Ingyenes parkoló az ingázóknak. Teljesen el van kerítve, és sorompón át jeggyel lehet behajtani. A közút kezelő miatt merek arra gondolni, hogy valami hatósághoz is be vannak kötve a kamerák, és valaki figyeli.
2019. jan. 30. 23:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Kb. esélytelen, hogy ezért megbüntessenek.
2019. jan. 31. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt Őrmezőn ki is van írva, hogy naponta el kell vinni az autót, nem lehet hetekig parkoltatni. Ezt figyelik, nem azt, hogy merre kanyarogsz. Azért van egyirányúsítva, mert a sok kocsi a viszonylag szűk helyen csak kárt okozna egymásnak. Az egyirányúsítás ezt a célt szolgálja.

Tehát dőlj hátra, és igyál egy kávét.

2019. jan. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves tőletek, hogy segítettetek. :)

További szép napot kívánok!

2019. jan. 31. 10:15
 7/10 anonim ***** válasza:
azt én is benéztem már, nem büntet ott senki. a kamera csak közbiztonsági célt szolgál.
2019. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazuk van, de azért máskor figyelj jobban, mert aki lépésben egy parkolóban nem vesz észre egy nagy kerek piros táblát, annak jobban kell figyelnie. A forgalomban 50-nel menve sem mentség, hogy nem veszel észre valamit. Figyelj jobban. A közlekedés nem arról szól, hogy megbüntetnek-e a vétségeidért, hanem azokat nem kell elkövetni. A mozdony előtt sem azért állsz meg, mert esetleg kapsz egy csekket, hanem azért, mert belehalhatsz. A közlekedés felelős emberek társasjátéka. Vegyél te is részt benne felelősen.
2019. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyolcaska, hogy tá milllyyyencudaokosz vagy....
2019. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8: ha nem ismered a helyszínt ne szólj bele. vagy legalább nézd meg street view-n.

a sorompó mellett van rögtön jobbra a tábla, olyan magasan, hogy igazából nem is látszik a kocsi tetejétől.

és nincs kitéve a kötelező haladási irány kék tábla sem. pontosabban szerintem hibásan egyirányú táblát raktak helyette.

2019. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!