Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor nekem a régi...

Most akkor nekem a régi törvény szerint van ideiglenessen kivonva az autó a forgalomból?

Figyelt kérdés

Tehát körülbelül 15 éve nincs forgalomban az autó vagy több,és mikor megörököltem,később talán egy jó év múlva bementem megkérdezni hogy minden rendben van-e,azt mondták igen.


Akkor nekem ezért nem kell be járnom fél évente,ideiglenessen kivonni vagy a másik két véglet véglegesen kivonni vagy forgalomba helyezni?


2019. febr. 14. 14:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem írtad meg, melyik (régi) törvényre gondolsz?

Jelenleg egy kormányrendelet, a 326/2011. (XII. 28.) számú foglalkozik jármű közúti forgalomból történő ideiglenes kivonásával.


Hogy mi a helyzet az autóval, megnézheted. Ez év január 1-től bárki, cél és jogalap igazolása nélkül, ingyenesen elvégezheti bármelyik jármű életútja lényeges adatainak rendszám alapján való elektronikus lekérdezését, különböző magyar nyilvántartásokból.

Ehhez azonosítania kell magát: ügyfélkapu regisztrációs adataival, vagy elektronikus személyi igazolvány adataival, vagy telefonos azonosítással.

A központi azonosítási ügynököt kell használni hozzá: [link] → Közigazgatás, jog → Adatigénylés a Jármű Szolgáltatási Platformon → ELEKTRONIKUSAN

Az azonosítási mód kiválasztása, majd az azonosítás után, rendszám alapján végezhető el a lekérdezés.

Aztán eldöntheted, mit teszel, ha az derül ki, hogy van rá lehetőség.

2019. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!