Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Két hetente megtenni 6 órás...

Két hetente megtenni 6 órás utat mennyire kibírható?

Figyelt kérdés

Ez csak az oda út. 1-2 napot ott lennék, majd visszautaznék.

Vonattal tenném meg, de néztem oszkárt is, azzal ugyanez 4 és fél óra lenne. Plusz sokkal pénztárca barátabb is.

Lehet az jobban megérné, de őszintén félek ilyen hosszú útra autóba ülni, mert nagyon sok a baleset manapság.

Azért merült fel bennem a kérdés, hogy kiírjam, mert sokáig meg kellesz tennem ezeket az utakat.


Köszönöm előre is a választ.



2019. febr. 26. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de csakis vonattal. A vonaton jól lehet olvasni, dolgozni, tanulni, vagy pihenni is, autóban ez nem megy.
2019. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha el tudod tölteni hasznosan ezt az időt, pl tanulással, távmunkával, akkor nem lesz gond. Ha nem tudsz mit csinálni akkor tényleg nehezen viselhető.
2019. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vėszes. Nėzelődsz,olvasol a vonaton. Ha nem kell átszállni egy darabig, akár "alhatsz" is.

Autó... Nos benne van a baleset (nyilvan nem pont az lenne a vėtkes aki visz, hanem akarki) de ez ilyen. Mindig mindenhol. A vonaton is eshet bajod, szal...

2019. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nyugodtan menj oszkárral, én is azt tenném. Nem hiszem, hogy bármi bajod esik. A távolsági busz meg a vonat tényleg nagyon drága már, nagyobb távokra.
2019. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Drága a vonat az autómegosztáshoz képest, de jóval biztonságosabb, kényelmesebb, biztosabb. Két hetente tervezhető és elviselhető, főleg, ha hasznosan tudod tölteni azt az időt.
2019. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok választ!

Igen biztosan eltölteném az időt, mert szeretek nyelveket tanulni, most például szabad időmben mindig németezek, vagy olvasok könyvet vagy sorozatot nézek.

Úgyhogy az idővel talán nem is lenne baj, csak az hogy vonattal borzalmasan sokba fog kerülni.

3x kellesz átszállnom, aztán még az nem is baj legalább átmozgatom a lábam.

Mert ha autóval megyek nem szeretném kérlelni a sofőrt, hogy nem bírok ki 4 és fél órát egy kis helyre beszorítva és álljon meg had sétáljak egy kicsit:/

Azért két óránként jó lenne kicsit felállni. Ezt vonaton meg akármikor megteheti az ember, kivéve, ha sok cuccal vagyok, mert akkor csak úgy még se járkálhatok ki a kabinból, ha kabinos a vonat pl.

Az pedig biztos, hogy autóval sajnos sok a baleset és a vonat balesetekbe nem nagyon látok bele, de azokból is főleg inkább olyanok vannak, hogy az autó belement a vonatba vagy hogy elütött a vonat egy embert sajnos.

Csak hát attól tartok még, hogy sokszor kiesnek járatok, késnek a vonatok, úgyhogy az is lehet, hogy a 6 órából 10 lesz:(

2019. febr. 26. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Útvonaltól függ, de a MÀV esetében ritka a tendenciózusan elmulasztott csatlakozás. Inkább olyan van, hogy egy-egy alkalommal szív óriásit az ember, mert a válságkezelés nagyon gyenge pontja a magyar vasútnak (mivel minden vonatot mindenáron át kell préselni a szűk keresztmetszeteken, a finanszírozás miatt).
2019. febr. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 5 évig csináltam az egyetem alatt. Igaz, csak 4 és fél órás volt az út. Vonattal, minden héten pénteken 2 órakor haza, vasárnap 18 órakor vissza. Nem volt semmi nehézség benne, főleg hogy a gimnázium alatt megismert barátnőm miatt utazgattam, aki később a feleségem lett. Megérte!
2019. febr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kitapasztaltam és 2 hetente megteszem, de teljesen kibírhatò:)
2019. okt. 12. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!