Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgánál a kenőpénz...

Forgalmi vizsgánál a kenőpénz eljut a biztosig, vagy az oktatónál marad?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni, nem akarok lefizetni senkit sem, mert elvtelennek tartom és az oktatóm sem engedné. A rutin vizsgám már megvan, és a biztos nagyon rendes volt. Érdekelne hogy mi is az igazság ezzel a kenőpénzzel kapcsolatban. Eljut egyáltalán a biztosig, vagy az oktatók nyúlják le?
2010. júl. 3. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha pl. az oktató azt mondja, hogy 10 ezer a jó vizsga, akkor 5-5 az övé és a vizsgabiztosé. Ha nagyon gáz a vizsgázó képessége, akkor lehet 3-7. Elég kockázatos (az oktató részéről) ha azt mondja, hogy 10 és a vizsgabiztosnak nem juttat belőle semmit. (Remélem, nem érted félre a válaszomat, ezzel nem az egyetértésemet fejeztem ki a vizsga "megvételével" kapcsolatban, csak a gyakorlatot írtam le...
2010. júl. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem én, de ezt te tapasztaltad, vagy csak feltételezted? mert nekem kezd az az érzésem lenne, hogy ez csak legenda és a valóságban a legtöbb esetben nem a VB kapja meg a pénzt... nyílván vannak kenhető VB-k de sztem kevesebb mint a normális. Igazából olyanok válaszát várnám akik benne vannak ebben (oktatók, VB-k, NKH-sok, stb...)
2010. júl. 3. 13:51
 3/7 A kérdező kommentje:
azért is foglalkoztat a kérdés, mert a VB-k felelőssége elég nagy, hiszen ha olyannak adnak jogsit, aki alkalmatlan, az később komoly gondokat okozhat...
2010. júl. 3. 13:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Benne éltem, nem a levegőbe beszélek! Korrupt oktatók és korrupt vizsgabiztosok mindig is voltak és lesznek. Bár a nemzeti közlekedési hatóság egyre több ilyen visszaélést leplez le és a korruptak száma is csökkent a korábbi időkhöz képest, teljesen megszüntetni nem lehet. És a pénzelési gyakorlat - hidd el - úgy zajlik, ahogy azt leírtam...
2010. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és kb. nagyságrendileg mennyi az aránya a korruptaknak? 30% alatti, vagy több?
2010. júl. 3. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát felénk nem nagyon adnak kenőpénzt a vizsgabiztosnak, legalábbis nem hallottam róla.

Általában az oktatók húzzák le pénzzel a tanulókat úgy, hogy plusz órákat vetetnek velük.

Másik módszerük az hogy egyszer csak bejelentik hogy elküldenek vizsgázni mert hogy jól megy neked a vezetés.

Nem számít hogy nem vezetted le a kötelezőket, kifizetted az összeget, aláírtad a papírt vizsga előtt hogy levezetted az órákat és levizsgázol.

Ha mégse sikerül akkor venned kel órákat, a le nem vezetett, kifizetett órák elúsztak. Számold az óráidat.

Kenőpénzre nincs szükség ha tudsz vezetni.

2010. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14:29-es - Te biztosan nem budapesti vagy...
2010. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!