Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kanyarodás előtt mennyivel...

A kanyarodás előtt mennyivel kellene szólni az oktatonak?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy most tanulok vezetni és ugye ha kanyarodni kell, az okatonak mondani kell (ha tábla nem jelzi, hogy merre kell menni), hogy jobbra/balra kanyarodjak

Viszont nagyon idegesít, hogy sokszor szinte az utolsó pillanatban szól (legalábbis nekem, mint tanuló az kb az utolsó pillanat, nyilván egy tapasztalt sofőrnek nem feltétlenül) és nekem hirtelen kell indexelni, visszavaltani alacsonyabb fokozatba (ha pl 3-asban vagyok), ha egyirányú utca, akkor meg az egyik oldalra le is kell húzódni és meg kanyarodni is, de csak 2 kezem van és még nyilván figyelni a forgalomra, hogy közben minden rendben legyen.


És erdekelne, hogy van erre valami írott/íratlan ‘szabaly’, hogy mikor kell szólni?

Illetve átlagban vizsgán hamarabb szoktak szólni vagy ugyanúgy, mint az oktatás közben?



2019. márc. 22. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre szabály.

Kérd meg, hogy szóljon előbb.

2019. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk forgalom függő volt, ha reggeli órákban vezettünk akkor kb 50 méterrel a bekanyarodás előtt mondta hogy szeretnénk jobbra továbbhaladni a következő kereszteződésnél.

Tehát olyan 30-50 méter, így volt idő körülnézni, visszaváltani, indexelni és kanyarodni.

2019. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Idővel bele fogsz jönni. Én eleinte 10 esetből 7-szer tuti túlszaladtam a kanyaron ha nagyobb sebességgel kellett menni és nem 30-as övezetben kanyarogtam.
2019. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, ha magamtól mehetnek vagy nekem is 50 méterrel előbb szólna, akkor nem lenne gond

Csak nem akarom, hogy a vizsgam ezen múljon

Én meg neha már rákérdeztek és akkor meg mondja, hogy nem mond semmit, akkor egyenesen menjek (hat az oké, de néha meg a kereszteződés előtt 15 méterrel szól, hogy na akkor most)

2019. márc. 23. 07:43
 5/9 anonim ***** válasza:

De mondtad neki, hogy szóljon előbb?


"Néma gyereknek anyja sem érti a szavát."

2019. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha azt mondja, hogy fordulj jobbra, te meg mész egyenesen, akkor nincs semmi vizsgán sem. Az útvonaltévesztés nem hiba.
2019. márc. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

És akkor mondanom kell valamit vizsgan vagy ugyanúgy csendben haladok tovább?

2019. márc. 26. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell szólnod semmit, csendben mész tovább, mint ha meg sem hallottad volna.

Ha szabályosan mész előre nem hiba.


Nem azt mondom, hogy csak menj előre folyamatosan, mert az nyilván nem oké, de inkább menj előre, mint szabálytalanul balra/jobbra.

2019. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És akkor is jobb egyenesen menni, ha csak nagy fékezéssel tudnék bekanyarodni?
2019. márc. 26. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!